Сладко и Горчиво!!! *Б*

  • 3 414
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Ох, момичета, незнам вече къде е мястото на това, което пиша... Но ако не е тук, нека Таня да го премести, моля. Та по повод вихрещите се напоследък спорове и размяна на реплики дали бременните момичета имат място в този форум и ако ДА- до каква степен.... как с някои изказвания и мнения нараняват (убедена съм несъзнателно) чувствата на някои момичета.... .Та днес сестра ми ми каза, че е бременна! Не мога да ви опиша какво изпитах!!! Ужасно много се зарадвах - естествено, но в същия този момент ме заболя сърцето за мен....  Почувствах се ужасно! Сякаш не мога да се зарадвам, без моят проблем да ми мине през главата!Заболя ме, че тя е бременна, а аз не съм! От собствената ми сестра!!!  Дръпнах един качествен сладко - горчив  рев и се усмихнах! Такъв е живота! Сега съм горда бъдеща леля и силно вярвам и се надявам и при нас чудото да стане! Но ужасно боли да му се невиди!!!!!
Просто мисля, че ние сме много чувствителни на тема бременност и всяко нещо може да ни нарани, макар и казано не с такава цел! Независимо дали идва от някой подвизаващ се под ник "пенка" "драганка" "......"  или собствената ти сестра, приятелка и т.н.
 Пак се извинявам ако темата не е за тук, но трябваше да си излея душата на някой!
Вярвайте в чудеса, защото те се сбъдват!!!!
Чао и до писане от мен!

# 1
  • Мнения: 3 154
Миличка, разбираемо е, че си се почувствала зле, а и едновременно щастлива. Няма как да не се замислиш за себе си при такава новина - човешко е! Аз искрено ти пожелавам скоро и ти да съобщиш новината и двете дечица да растат заедно!

# 2
  • Мнения: 1 680
имах приятелка с недоразвити яйчници и беше на някакви много скъпи инжекции , но й бяха казали да не се надява на бебче.Правехме си бебчета по едно и също време и тя забременя преди мен.
Венера, отлично те разбирам какво изпитваш.Наистина чувствата са толкова смесени - на радост и тъга.Толкова се радвах за приятелката ми , която беше наистина тежък случай и се питах защо тогава при мен не се получава , а всичко ми е наред.Но божа работа.
дано скоро ни зарадваш  и знай че на който когато му е писано.

# 3
  • Мнения: 3 376
Мила Вяра, мисля, че и аз знам как се чувстваш:( И аз изпитах подобни смесени чувства преди 2 месеца, когато моята неофициална етърва (съпругата на брата на гаджето ми) ми сподели, че чака второ дете. Много се зарадвах, разбира се, но веднага се появи в мен и дяволчето, което каза: не е честно, трябваше аз да съм бременната сега! Та нали тя вече си има едно дете, а аз нито едно!

Обаче... станалото след това ме накара двойно повече да съжалявам за лошите си чувства. Момичето загуби бебето, и на мен ми стана адски кофти за това. Почувствах се и виновна, че й завидях.

Но в интерес на истината, такива смесени чувства са нормални. Както вече казаха и другите момичета, те не значат че си лоша, просто искаш да имаш нещо, което другите имат, а ти не. Така че недей да се чувстваш виновна, ти също ще се радваш на своето бебче скоро, но когато му дойде времето. Успех!

# 4
  • Мнения: 506
И аз мисля че тези чувства са нормални,особено в положението в което се намираме всички.Да споделя при мен какво се случи миналата година.Когато сестра ми съобщи че е забременяла,аз също бях бременна,но след 2 седмици имах спонтанен аборт.Чувствата ми бяха толкова объркани че на момети се мразех че завиждам на собствената си сестра.Но това преминава.Сега си имам най-хубавата и сладка племенница на земята и я обожавам.Също така продължавам да имам надежда за мен.

# 5
  • Мнения: 249
Ех, момичета - БЛАГОДАРЯ! Вече бях започнала да си мисля, че на мен ми има нещо не в ред!  Sad  Но както писах и в началото- такъв е живота! Обичам сестра си и и желая едно здраво бебче!  Grinning  Grinning  Grinning  
Чао и до писане от мен!!!

# 6
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Имам подобно преживяване, което изпитвам на всеки 3,4 дена! Много близки наши приятели си имат бебе на 3 месеца. Преди той се държеше много лошо с нея! Откакто забременя се промени изцяло. Започна да я гледа като принцеса и сега ги виждам толкова променени и щастливи, и тогава едновременно се радвам за нея и за бебето, а в същото време ми се просълзяват очите, когато разказват какви неща прави малкия и как не им е интересно никъде другаде освен с него в къщи. Сигурна съм, че и при нас някой ден ще се получи момичета и дано да е скоро.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Тези смесени чувства са съвсем нормални и сигурно всяка от нас ги е изпитвала... Преди да забременея с дъщеря си последователно забременяха 3 мои близки приятелке. Плачех за себе си и се радвах за тах... Сега отново се повтаря същото - вече има /на път са / три нови бебчета, а аз някак "претръпнах" и приемам нещата по-спокойно...
Малко ми е кофти единствено, когато бъдещата майка се притеснява да ми каже, защото смята, че това ще ме натъжи. Е, може и да ме натъжи, но аз искрено са радвам, когато разбера, че едно човече е на път!

# 8
  • Мнения: 7 718
Поздравявам Венера за сполучливо избраното заглавие - наистина СЛАДКО И ГОРЧИВО.

# 9
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Grizabella
Мила Вяра, мисля, че и аз знам как се чувстваш:(


Grizabella, това не е мой постинг, макар Че можеше да е, ако имах сестра. Confused


Венера, напълно ти съЧувствам и знам как се Чувстваш. Май всиЧки които сме по-дълго 'в играта' сме минали през тези състояния. Както казах аз нямам сестра, но моя близка приятелка забременя след като ние бяхме понатрупали достатъЧно месеци неуспех. И когато ми го каза (добре Че беше по тел.) се поЧувствах все едно ме удариха с мокър парцал по главата. Бях наистина зашеметена. Радвах се за нея и в същото време се питах защо се слуЧва на тях, а не на нас. Това са хора с доста проблемна връзка, а ние можем да дадеме на едно дете толкова много във всякакъв смисъл. Но щъркелите не питат колко можеш да дадеш, те просто си избират къща и носят бебе... Confused  Много се мразех за тези си мисли, но после отворих тук-там, проЧетох и видях Че много хора споделят подобни Чувства и явно е нормалната Човешка реакция.

В последно време си изградих една философия която ми помага доста. Предполагам Че в един момент Човек или помъдрява или рухва а аз не мога да си позволя да рухна, не сега. Затова ми се наложи да помъдрея. След миналия цикъл на които възлагах големи надежди защото за първи път вземах лекарства и след като преминах през страшни болки, но лелята не ме пропусна, бях просто разбита. Тогава възприех идеята Че при някои хора може и да става бързо, но съвсем не при всиЧки е така. МОже би аз съм от тия които се нуждаят от повеЧе време. В живота всиЧко следва своята логика дори и когато ние не сме в състояние да я разберем и в този смисъл може би имам още неща които трябва да свърша или да науЧа преди да дойде и моето време. Разбрах Че в голяма степен моя проблем е в нетърпението. Тази мисъл ми даде много спокойствие и Честно казано не си спомням откога не съм се Чувствала толкова добре и толкова освободена от манията за забременяване. Опитай се да погледнеш от този ъгъл и може би и на теб ще ти стане мъниЧко по-добре. Твоето време ще дойде, просто бъди сигурна!

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Наистина заглавието казва много. И аз съм със смесени чуства към моите двете приятелки, които в моминта са бремени...дори чакам всеки момент едната да роди бебчето, а другата ми съобщи щастливата новина преди 2 месеца. И като си спомня как насълзено гледах най-дората си приятелка когато ми съобщи, че е бремена а дори не го бяха планирали и в началото тя беше леко разтроена, че ще става мама а са финансови проблеми /но това е друга тема/. Аз стоях и я гледах изумена...как може да се разтройва от това...но я и разбирах...наистина смесени чувства бушуваха в мен. Но сега я чякям да ни зарадва с бебче скоро....а тя е най-щастливата жена Grinning

# 11
  • Мнения: 3 376
Цитат на: Vjara
Цитат на: Grizabella
Мила Вяра, мисля, че и аз знам как се чувстваш:(


Grizabella, това не е мой постинг, макар Че можеше да е, ако имах сестра. Confused


Уупс... Embarassed  Извинявам се и на двете ви, обърках се заради картинките ви, а и защото и на двете имената започват с "В".

Общи условия

Активация на акаунт