маска или балсам

  • 1 986
  • 27
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Знам че е разискван многократно въпроса относно това дали е по-добре да се ползва маска за коса или балсам. Знам и че маската има повече привърженици, между които съм и аз. От години след всяко миене /т.е. през ден/ слагам маска на косата си, само в краищата, седя няколко минути и я отмивам.
Преди няколко дни обаче в един магазин една госпожица ми обясни, че за бързо омазняваща се коса като моята било по-добре да слагам след миене на косата съвсем малко балсам, само в краищата, след което веднага да го отмия. Освен това маска се слагало 3-4 пъти в месеца, но не повече, защото иначе ставало като с по-големи количества витамини - "предозирало се" и ставало по-зле! 
Работата е там, че си взех някакъв балсам и направих както ме посъветва и косата ми изглежда по-обемна и наистина издържа малко повече, а в същото време не се заплита, та... според вас има ли наистина такова нещо като прекаляване с маски за коса и наистина ли трябва да се ползват по-рядко?


# 1
  • Мнения: 3 777
Кой както е свикнал.
Аз ползвам маска веднъж на 2 седмици и то предимно в краищата.
Балсам ползвам при всяко миене върху цялата коса.
Косата става разкошна просто.

# 2
  • Мнения: 17 401
В последно време се отказах от маските, използвам балсам без отмиване Sunglasses

# 3
  • Мнения: 8 505
Използвам само балсам.Маска си правех (отдавна не съм) с бадемово масло,готови не съм си купувала.Но и косата ми не е проблемна (не я боядисвам,не цъвти...).

# 4
  • Мнения: 5 313

Използвам и двете. Peace

# 5
  • Мнения: 2 407
Ползвам маска 1 път в седмицата , не повече, защото се омазнява косата! Иначе ползвам балсам.

# 6
  • Мнения: 1 934
Използвам само балсам.Маска си правех (отдавна не съм) с бадемово масло,готови не съм си купувала.Но и косата ми не е проблемна (не я боядисвам,не цъвти...).
И аз съм така.

# 7
  • Мнения: 1 798
Балсам-след всяко миене.А маска/ редувам готови и с вит.А и хума/-в месеца веднъж-дваж. Flutter

# 8
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз ги редувам-на едното миене балсам,на другото маска.

# 9
  • Мнения: 1 564
Ползвам маска 1 път в седмицата , не повече, защото се омазнява косата! Иначе ползвам балсам.
============================================================
 newsm03

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако косата ти е по - дълга, задължително всеки път балсам! Моята също се омазнява често и затова никога не го слагам на корените, разстилам го дължина на цялата коса. И маските така, но 1 път седмично, или на 2 седмици, иначе наистина настъпва предозиране. Прекаленото подхранване има същия ефект, както ако косата не се храни добре.

# 11
  • Мнения: 5 391
Използвам само балсам Peace

# 12
  • Мнения: 5 577
Винаги съм ползвама балсам, цял живот.
Преди месец си взех маска, и съм много доволна.

Може би маска.  Thinking

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
От няколко години не съм ползвала балсам.Вместо това слагам маска при всяко къпане Peace

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Използвам и двете, като балсам слагам задължително след всяко миене, а маска на две седмици веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт