Какво да давам при хрема и кашлица

  • 3 063
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте, всички мами. Аз имам дъщеричка на година и два месеца. От два дни сме със сериозна кашлица, която  не е суха, а отхрачваща.  Нослето ни е със сополки, от които явно постоянно кашля. Много съм притеснена, това да не  тръгне надолу към гърло и дробове,   Между другото това ни е първото боледуване и ми е адски кофти. Днес я водих на лекар и ни изписаха Макситрол капки за очи, които да капя три пъти на ден в нослето по една капка и сироп за кашлица Проспан - два пъти по една чаена лъжичка. Пишете ми. Ако някой има такива проблеми и са се оправили без усложнения да ми пише. За сега нямаме температура, дали трябва да пием антибиотик , ако дигне температура.
 Имам и още един въпрос. Дупенцето и напоследък са  зачервява и излизат  пъпки с бели връхчета. Мазахме се с Бейби Тан, сега сме на крем ЗДраве . То долу горе ни помогна. Има ли друго по ефикасно мазило

# 1
  • Мнения: 102
Здравей,
Относно хремата и кашлицата(имам опит Савина вече 3 пъти беше болна). в никъкав случаи не взимай антибиотик на своя глава щом педиатъра е предценил че няма нужда. антибиотика помага само ако имаш бактериална инфекция ако е вирусна не действа. Ние сме използвали капки Виброцил и сиропчета каквито ти дойде на ум. Всеки път различен и то ние ходим на 2 места за консултация. Аз съм много доволна от сиропчето на д-р Тайс с живовлек. Както и разчитам на бабешки методи като напарване на крачетата в топла вода с морска сол(ако вдигне температура в никакъв случай не прави това), както и чайте от лайка.
Дано се оправите бързо и без усложнения newsm17

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Следвай указанията на лекаря. За нослето мога да ти препоръчам и по една капка витамин С, веднъж на ден във всяка ноздра. Остатъка от ампулата нека изпие. Вземи от малките ампули. Но не си спирай другите капки за нос.

Дияна беше много зле в дупето. Последно ползвах цинкова паста, с такава паста я мажеха и в родилното. И с пиоактин (май така се казваше, едно лилаво) съм мазала.

# 3
  • Мнения: 8 505
За хремата и кащлицата-спазвай указанията на лекаря.Дали ще се наложи антобиотик също той ще прецени.
За дупето-най-доволна съм от кремовете,които се приготвят в аптеките.

# 4
Благодаря Ви, за мненията които изказвате. Най възмутителното е, че за пръв път  и давам  витамини  Мулти саностол, и тя на всичко отгоре се разболя. Значи тези витамини са абсолютно безсмислени

# 5
Този чай от лайка , за който говорите може ли да се пие от  дете на годинка. Чувала съм, че единствения чай който може да пие е чай от шипка

# 6
  • Мнения: 3 116
Ние сме така от една седмица Sad

Виброцил не ни помогна (капки за нос) и днес в аптеката ни сготвиха някакви адреналинови капки, 3x1 във всяка ноздра, като преди да се сложат капките почистваме нослето със Стеримар. Друго не.

Иначе цяла седмица се борихме само със слагане на Стеримар, и със сироп за кашлица "Флудотек", но не се оправихме  Cry

Нямаме червено гърло, няма хрипове, няма температура.

Последното предположение на педито беше че са зъби (чакаме първият зъб всеки момент), още повече че тази нощ цялата ревахме и никой не е спал вкъщи  Cry

Да оздравявате бързо  Praynig

# 7
  • Мнения: 102
Относно чая от лайка, педиатърката ми каза да го давам. Действал атисептично. Не сме имали проблеми от него, даже педито ни каза за хремата да направя по-силно коцентриран чай от лайка да сложа малко мед и да капвам по 1 капчица 3-4 пъти на ден. Мисля че имаше полза. А относно Стеримара недейте да прекалявате с него че има и обратен ефект, въпреки че го дават че може да се използва неограничен брой пъти(ако се използва по-често лигавицата се дрази и се появяват повече суполки)

# 8
да за капане в нослето разбрах, но може ли да й го давам вместо водичка да го пие
Преди  два месеца време имаше само хрема, нослето й течеше много, докато сега секрет от нослето отпред не излиза, явно всичко се стича надолу към гърлото й. Тогава си спомням, че бях направила чай от лайка, и постоянно и пръсках в нослето.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
В повечето случаи децата кашлят именно поради причината, че носния секрет се стича в гърлото. Дияна ми е покашляла при чисти гърди. Мисля, че чай от шипки и лайка може да се дават на бебоците.
Педиатърката на Дияна ми каза, че капките от Витамин С изсушавали носната лигавица.

# 10
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Минахме го този период наскоро,без температука,само хрема и кашлица.Давах и една седмица сиропа на Др.Тайс,за нослето-Стеримар и Виброцил.,оправи се.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 146
И моята дъщеря беше така миналата седмица. Може би кашлицата и не е била толкова силна, а по-скоро от стичане на секрети от носа. Минахме само с впръскване на стеримар 10мин. преди всяко хранене, и продължи да си пие мултисаностола 2 пъти дневно. Къпех я вечер с по-гореща вода, на краката 2 чифта чорапи и слагах и по една капка цитросепт в сокчето. Радвам се, че и мина за 3-4 дена, а аз я влача тази тъпа хрема 2-ра седмица Sad

# 12
  • Мнения: 306
Благодаря Ви, за мненията които изказвате. Най възмутителното е, че за пръв път  и давам  витамини  Мулти саностол, и тя на всичко отгоре се разболя. Значи тези витамини са абсолютно безсмислени
                                                                                 не са безсмислени витамините,те няма как да ги предпазят от вси4ко!ние съ6то пием МУЛТИСАНОСТОЛ и сме мн.доволни!от вси4ки други се изриваше около устата!за хремата съм опитвала виброцил,низита+др.капки,но най- добър ефект имахме от мастта.гадно е,но веднага заспива,а и има фобия от спрей за нос ве4е,толкова съм я мъ4ила!опитай,поне няма да и навреди!

# 13
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Само да кажа, че според мен спрейчето за нос на Низита е по-добро от това на Стеримар. По-нежно е, и пръска по-добре в нослето. Иначе и двете са морска сол, но моята бебка пищи само като види Стеримара, докато Низитата много добре я приема. Ние така наскоро изкарахме една неприятна хрема, но нямаше кашлица, а само доста силно течащ нос, който й пречеше да суче и да спи. Продължи към 5-6 дни и отмина без други проблеми, Слава Богу. Дано и при вас не е сериозно

# 14
  • Мнения: 3 042
На скоро синът ми беше със силна  хрема и с кашлица с храчки. Оправи се без да се стига до антибиотик. Използвах капки за нос "Виброцил" / 3 х 1 кап. /, сироп за кашлица "Проспан" /3 х 2,5 мл/ . До сега когато е кашлял само такъв съм му давала и при него има добър ефект. И Вит.С на ампули 2 Х 2сс . Но е добре да го следи и лекар.

Общи условия

Активация на акаунт