Пролактин и Клостилбегит ???

  • 2 137
  • 12
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Здравейте,
Правим опити за забременяване от година и половина, но нищо. Правихме  спермограма и излезе добра. Правих си изсладване на прогестерона на 21 ден, но при ендокринолог и се оказа, че не е трябвало да се изследва на 21 ден. Преди седмица ходих на лекар - гинеколог и ми предписа да си направя изследвания. Днес доктора ми предписа Клостилбегит, да го вземам от 5-тия до 10-тия ден след цикъла и след това до отида при него на фоликуметрия на 11-тия ден. След това ми направиха, още не съм ги взела, но се обадих за резултатите и сестрата ми каза, че пролактина ми е висок и е необходимо да отида отнова на лекар, за да ми предпише лекарство.
Клостилбегит има ли странични ефекти и за какво точно се приема?
какво точно означава високия пролактин.

# 1
  • Мнения: 856
Високия пролактин може да възпрепятства овулацията, но не е задължително. Клостилбегита пък се изписва за стимулиране на овулацията, въпреки че е доколкото разбирам на теб са ти го изписали преди да са ти видели резултатите от изследванията, което не е редно.
Прогестерона се изследва точно на 21 ден от цикъла в случай, че неговата продължителност е стандартна т.е. 28 дни. Той също дава инфо за овулацията.
Това накратко. Има доста изписано по въпроса за клостилбегита, пролактина и другите хормони във форума и ако си пуснеш търсачката ще научиш доста.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 356
Клостилбегит НЕ СЕ предписва без предварително да е направено следното:

1. спермограма - това го имате
2. фоликулометрия за доказване на наличие или отсъствие на овулация - имаш ли такова?
3. проверка за проходимост на тръбите

защо ти изписват Клостилбегит, след като не е ясно имаш ли овулация или не, след като имаш висок пролактин, който следва да се регулира медикаментозно от ендокринолог, след като не е ясно дали са ти проходими тръбите?

милион пъти ще се наложи да го напиша това, ебати ужаса! аман от тъпи, тъпи и шарлатански "гинеколози", дето блъскат жените с клостил за щяло и нещяло!

сменяй лекаря, не пий клостилбегит без нужда и потърси в Зачатие статията за стимулиране на овулацията - ще ти се изяснят много неща...

# 3
  • Мнения: 3 011
Заек, ти кой лекар си избра?

# 4
  • Мнения: 7 718
Преди да пиеш клостилбегит си намали пролактина и си изследвай проходимостта на тръбите.
За високия пролактин виж ТУК.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 185
И само за прогестерона- изследва се на 7 ден след овулация, затова са ти го изследвали на 21 ден- с идеята, че на повечето жени овулацията е на 14 ден, което не е правилно

# 6
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Заек, ти кой лекар си избра?

Ами аз съм от Варна и след дълги обиколки, накрая се спрях на д-р Градинаров. Не за друго - за първи път ходя при него, взех си напраление и исках изследванията, които се налага  да правя да минат по пътя на ЗОК. Но не се получи.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Заек, този ли Градинаров:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=75833.0

Пусни си търсачката - има много изписано за него.

# 8
  • Мнения: 20
Може ли да се забременнее с пролактин завишен с 8 единици над норамата?

# 9
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Заек, този ли Градинаров:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=75833.0

Пусни си търсачката - има много изписано за него.

Току що ми настръхна косата. Точно при същия доктор ходих. В интерес на истината толкова съм разочарована от тези доктори, само се местя от един на друг и не мога да намеря лекар, от който да съм доволна.
Ако някой може да ме насочи на добър гинеколог във Варна, който все пак да работи и със ЗОК, ще съм много благодарна. 

# 10
  • Мнения: 8
Za prolaktina,toi se izsledva parvo na gladno(poneje poniakoga doktorite ne ti go kazvat tova),vtoro toi se zavishava i ako si pravish masaj na gardite,bilo sled bania da si sloshish krem za tialo i partniora ti ne triabva 7 dni da ti dokosva gardite,ama izobshto ne triabva da gi pipa.Chak togava se davat izsledvania za prolaktin.Ot opit znam,che v nachaloto mi beshe zavisheno nivoto na prolaktina i sled tova 7 dni bez da se masajirat i pipat gardite nivoto beshe normalno.A za Klostilbegit,toi stimulira ovulaciata,no DOSTINEX namaliava nivoto na prolaktina,a ne Klostilbegit.Namerete  si dobar doktor i vsichko,shte e OK. Peace

# 11
  • Мнения: 1 391
не само че не казват че се изследва на гладно....
ами ми казаха и -
може да си ядеш - да не ти пука, изследва се когато си искаш.....  Sad

Кажете ми някой свестен лекар, който да се заеме с моите хормони?
гинеколог?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Здравей! Защо започваш с Клостилбегит ако не се знае, че всичко е ОК? Няма смисъл да се пие ако имаш висок пролактин.
 На мен пролактинът ми го мереха всеки месец на 5-ти ден от цикъла сутрин. Спорила съм тук във форума как се изследва, но това са предписанията на моя доктор, на когото имам пълно доверие. Заради ужасни доктори/някои се водят за светила/ изгубихме 4 години за правенето на нешето бебе. Иначе аз имам хиперпролактимия и все пак забраменях, но след дълго лечение.
 А иначе клостилбегит е за стимулация/но не е много добре да се прави повече от 3 месеца от живота на жената-не се шашкай, аз до тук имам 6 пъти, а мисля за ново бебе Laughing.../, а Достинекс е за намаляване на пролактина.
 А какво е 8 единици? При мен беше 4 пъти над нормата #Crazy
 За тръбите са ти писали...абе започни стимулация, когато знаеш наистина, че си заслужава-иначе няма смисъл...
 Ако те интересува мога да ти напиша точно как е протекла моята стимулация, чрез която се получи, но си е по-дълга история...

Общи условия

Активация на акаунт