Отговори
  • Мнения: 89
От доста време се интересувам, но така и от никъде не съм разбрала за специалист по фетална морфология в Бургас!Смятам да ходя към 18-20 седмица, а незнам къде! SadНека тези момичета ,които имат впечатления за такъв(дори и да не е  специалист ,но просто да е добър по фетална морфология)да ме насочат къде да отида! Ще съм ви много благодарна!  bouquet

# 1
  • в джунглата
  • Мнения: 916
в бургас няма, аз лично ходих във варна. калчева е с много добра апаратура така че пробваи при нея едва ли ще ти направ фет.морф. но все пак ще е нещо. в "св. софия" имат 3D ехограф и чух че щял да идва специалист от варна но все пак поразпитай защото аз не съм много запозната.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 302
Здравей, аз също се интересувах и ходих в "Св. София" на 3Д ехограф. Много съм доволна, защото лекарката е много внимателна и всичко обяснява. Не знам точно какъв специалист е, но на листа пише "специалист образна диагностика". Дават ти и видеозапис от прегледа. Единствения недостатък е, че касетата се записва във формат NTSC, който е за американско видео и не може да се гледа на обикновено видео на PAL. Но аз си намерих такова видео.
Иначе чух, че д-р Калчева ще си купува 4Д ехограф някъде към април месец. Аз лично не съм много доволна от нея, но всеки има право на мнение, така че ти прецени.
Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 89
Аз ходя при Калчева, не съм очарована от прегледите на плода, защото нищо не казва за развитието на органите,а аз точно това искам.А като си купи април 4Д, ще съм минала 20 седмица!Относно прегледа на 3Д ехограф си мислех ,че с него фетална морфология не се прави, вижда ли се устройството на органите?
Дънди ,кажи за всеки случай във Варна къде мога да отида?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 959
Във връзка с предаването Господари на ефира, където дадоха за малкото бебче с проблеми със сърцето, някакъв известен лекар щял да идва през няколко съботи и недели да гледа в Св. София на триизмерния ехограф, ако искаш провери.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 302
Ами докторката огледа всеки един орган на бебока. Аз отидох малко късно в 29-та седмица, но все пак преледа е много обстоен. Накрая ти дават един лист, в който са описани всички неща, които са се видяли. Ако решиш иди и до Варна. Аз мислех да ходя в София, но понеже имам един мисед аборт преди, не ми се пътуваше много и се отказах.

# 6
  • Мнения: 666
 Що се отнася до 3D ехографа в св.София - изобщо не съм доволна въпросната лекарка, първо трябва да я обучат как се работи с този апарат- бях бременна в 32 г.с, когато отидох единчас ме гледа много внимателна иначе и накрая изтърси, че бебето ми има хидронефроза, можете да си представите как се почувствах , после ходих при д-р  Георгиев  и при д-р Ковачева те категорично отхвърлиха диагнозата, гледахме снимките и записите и направо се хванаха за главата откъде е измислила това заболяване, така че моя съвет е не ходи там само ще ти вземат парите и кой знай какво ще те излъжат тогава прегледа струваше 70 лв.

# 7
здравей krasi5,аз миналата седмица ходих да питам в св.София за тоя 3D ехограф,моята лекарка ми каза 4е е хубав но ако има кои да ти раз4ете това което вижда-с две думи направо ме отказа да ходя-като няма специалист най-добре да не ходя 4е аз каквато съм ако ми кажат нещо ще отка4а:(а за фетална морфология в бургас няма:(мислех си за варна ама не ми се пътува.а и ако има нещо какво може да се направи от 6тия месец нататък????? ако откриеш и ти някакво решение за тая морфология или добър специалист моля те да ми кажеш:)леко бременеене

# 8
Аз и с двете бремености ходих до Варна - при доц. Балев в клиника Темелков /до скоро се търкаляше някъде брошурата, но децета са я завлекли нанякъде - ще я потърся око все още се интересуваш/
Първия път ходих в 21 г.с. Попитах го кога е желателно да се ходи. Той обясни, че към 19 г.с. се гледа за ранни аномалии,а към 32 г.с.  - за късни аномалии. С втората бременост ходих точно в 19 г.с.
И двата пъти гледа най-обстойно плода - сърце, мозък, бъбреци, стомах и пр. Всичко това го описва и ти дава разпечатка за всичко видяно, с термина и се подписва. 2002г беше 15 лв, а 2004 - май 25, но си заслужава. И двата пъти ходих специано при него и съм много доволна. Попитах го, защо се прави и късна диагностика, при все че в 32 г.с.  нямя кяк нещата да се променят, дори и да има проблем. Той ми даде пример за някакво заболяване на бъреците, което може пренатално да се диагнстицира и да се започне лечение веднага след раждането, докото клиничната му изява била след 3-4 год възраст. Това разбира се е само един пример от многото.
Ако отидеш там, мисля че наистина ще останеш доволна. Аз ако имам трета бременност - пак към него ще се обърна за пренатална диагностика.

Това е от мен

# 9
  • Мнения: 89
Днес имах намерение да си запиша час за 3Д ехографа, но се оказа ,4е е най-добре този преглед да се извърши в началото на седмия месец Confused,защото тогава се виждало добре(ами като няма специалист да види устройството на органите по рано......).!А доколкото знам навсякъде посочват 18-20г.с! като период за фетална морфология!Така ,4е ще търся друго решение!

# 10
  • Мнения: 601
  http://www.saintsofia.com/
  

Общи условия

Активация на акаунт