Това дали е проява на агресия?

  • 1 099
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Вики е малка още и според мен още не е много на ясно кое какво е, но забелязвам, че когато си играем, най-много се радва когато ме удря с дистанционното по главата Mr. Green или както съм легнала идва и ми дърпа косата. Просто се насира от кеф. Не знам как да си го обясня - как може точно на това да се радва толкова много. Също така оби4а да се заиграва с обеците ми, и когато си обърна главата на другата страна, яростно ми обръща главата пак към нея. Казвам и НЕ, но тя се смее, а ако повиша тон, още пове4е се смее, изобщо не схваща че и се карам. Предполагам, че е малка още, но не знам как трябва да реагирам в такива моменти. Това дали е нормално поведение, има ли място за притеснения newsm78 Как и кога трябва да почна да я уча на думичката Не Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 550
Май е нормално.
И двете ми племенничета бяха терористи на тази възраст, направо ме поръбкваха...ядях бой на почивки, а да ми дърпат косата беше любимо занимание  #Cussing out Сега са кротички Simple Smile

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ами моето инатливо магаре е май същото. Това да ме скубе и дращи просто за нищо си го нямаме  newsm66. Но си мисля, че едва ли е проява точно на агресия. По- скоро си изпробват сетивата и уменията според мен.
А за думичката НЕ никак не е рано. Силия вече се усеща и прави разликата, когато й се карам и казвам категорично НЕ  smile3554. И все по- често спира да прави това, което забранявам. Но само, когато я е отпуснал инатът  Mr. Green

# 3
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
и малкия е така Laughing като не му обръщам внимание най-весело е да дойде и да ме удари по лицето. казвам му не, но той не може да разбере. опитай да му отвърнеш със същото в по-лека форма разбира се . така ще усети, 4е не е приятно. при мен действа Peace

# 4
  • Мнения: 98
И при нас е същото ,както си играе с мен или с баща си изведнъж или замахва да удари или гледа да ощипе силно , ако ипопадне някоя кукла с нея удри доста силно ,а как дере .............като коте.Дано по-бързо мине тази възраст ,че не се издърйа лесно.

# 5
  • Мнения: 1 237
Според мен на тази възраст все още не могат да преценят като правят нещо дали е болезнено или не.А може и да си изразяват обичта LaughingКогато малката прави такива неща и думата НЕ и обясненията ,че ме боли не помагат,ставам и се отдалечавам от нея.Обикновено спира и идва да ме гушне.

# 6
  • Мнения: 3 405
Обясни й, че те боли, тя не съзнава, че удряйки и скубейки причинява болка. Направи разплакана физиономия и на нея ще и стане жал, че те е заболяло. Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И малкия правеше така на тази възраст.Всъщност съвсем наскоро го отучих "с неговите камъни по неговата глава" Mr. Green
Той удря и аз удрям, той скуби и аз скубя и т.н.(лекичко си го връщам естествено)
Вие сте малки и надали тази тактика ще проработи, пробвай с обяснения Thinking
На 2 и 4 месеца сме

# 8
  • Мнения: 3 663
не е агресия, нормално поведение
децата на тази възраст все още нямат представа, че останалите също са хора и ги боли и имат чувства Simple Smile
затова експериментират - както си хвърлят играчките на земята, за да видят какво ще стане, по същата логика удрят, дърпат, хапят, за да видят реакцията
опитай се да покажеш, че те боли

# 9
  • Мнения: 2 534
Нормално е засега , ако обаче дълго се проточи във времето , ще се  ooooh!
Поли като ми посяга , аз я поглеждах в очите и казвах :
"Не бий мама , мама о-о-о , гали мама " и й слагах ръката на главата ми да я гали , веднага превключва на любвеобилната вълна .

# 10
  • Мнения: 8 505
Не,не е агресия.Най-вероятно е период,който при моето диване започна горе-долу по същото време,а напоследък като че ли леко позатихна (но в никакъв случай не е преминал напълно Confused ).

# 11
  • Мнения: 7 837
Аз го приемам като израз на любов  Grinning
Сами харе, драска, щипе, плюнчи се, направо е като малко коте  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 6 146
Според мен е нормално. Тя не съзнава, че те боли. А много им харесва да гледат как някой налага друг по главата, как човек се подхлъзва и пада и други подобни дебелашки смешки.
А моето дете само да чуе, да види или да покажат по телевизията, че накой плаче  - почва да се киска неистово Shocked

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Извинявам се за отклонението, но да питам и аз. Много ме притеснява, че малкото се удря с ръце по главата и си пее в същото време. Направо ме побърква и се притеснявам да не прави така и като порасне. Понякога толкова се концентрира в това си занимание, че като я викам не ми обръща внимание. Опитвам се да и привлека вниманието и да се заиграем, но не винаги се получава. Какъв съвет ще ми дадете?

# 14
  • Мнения: 7 837
джуджанка, Самуил също го правеше по едно време, но от отмина.

Сега понякога, като се облегне на някоя стена, запо4ва леко да си удря главата в нея. Педиатъра ми каза да не се притеснявам за това и просто да го местя и да чакам и този период да отмине.

Общи условия

Активация на акаунт