Бебешко говорене-до кога?

  • 4 334
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте момичета  bouquet
Говоря на моята бебка на бебешки език,както сигурно повечето от вас.Но се замислям докога трябва да и говоря така newsm78Имам една позната,която има син на 4г.и не разрешава да му се говори така защото бил голям.Така ли е или не?Нали няма да си разглезя детето като му говоря така? Thinking

# 1
  • Мнения: 8 505
Никога не съм и говорила на бебешки език Naughty

# 2
  • Мнения: 306
според мен е по-добре да назоваваме не6тата с истинските им имена!така по-бързо се нау4авали да разбират думите.а разбирането на думите било по-важно от самото проговаряне!моя приятелкя съ6то говори,а по този на4ин нау4и ве4е детето си,казва;къде мамо пипата/пипа са патета,пилета,птици.../,отка,отка/ходи,ходи/,амка,амка/да яде/и т.н.според мен е сладко когато е малко бебето,но след годинката-хи4! Naughty

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Никога не сме му говорили на "бебешки" език. Изключения правят някои думички, но ... Много по-лесно е да го учиш на правилен изговор, отколкото после да го поправяш на всяка втора дума   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 39 745
Бебешко говорене-до кога? Моя отговор: е никога.
Мама ми се караше ако опитвам да гукам на Дияна по бебешки. Когато започне да се осъзнава е най-добре да се говори на детето като на възрастен. Виждала съм деца на по 3-4г, които продължават с бебешкия си говор.
Дияна й до момента обръща реда на буквите в някои думи, но говори нормално.

# 5
  • Мнения: 516
Никога не и говоря на бебешки език, говоря и нормално и мисля че по бързо започва да мве разбира.

# 6
  • Мнения: 1 259
Ако може си говори нормално,така по-лесно се научават да говорят правилно.Аз се старая,но на моменти пак се изпускам Crazy

# 7
  • Мнения: 1 629
Никога не съм му говорила така, макар че той така си говори сам  Grinning

# 8
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Старая се да не говоря така на Рони, така ще научи неправилно думите...е, от време на време се изпускам Embarassed.

# 9
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Никога.  Naughty
По този начин даваш грешни модели за подражание и възпрепятстваш правилното речево-говорно развитие на детето си.
Има теми за проговарянето. Потърси с търсачката и погледни темата Консултация с логопед.

# 10
  • Мнения: 223
през повечето време и говоря нормално, но понякога и гукам насреща, защото и харесва.
но мисля след още няколко месеца, когато започне да проговаря, да спра с бебешкия език. смятам, че за самата нея това ще е по-полезно.

# 11
  • Мнения: 641
Никога. Naughty
По този начин даваш грешни модели за подражание и възпрепятстваш правилното речево-говорно развитие на детето си.
Има теми за проговарянето. Потърси с търсачката и погледни темата Консултация с логопед.

Абсолютно изчерпателно. newsm10

# 12
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Постарай се да говориш на бебето нормално.Ти пак може да си му говориш мило и нежно,но изговаряй думите правилно,така ще му е по-лесно да проговори правилно като му дойде времето.

# 13
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Ясно е, че не бива да говориш по бебешки с детето си, но признавам, че е трудно постижимо. Аз се старая да не повтарям бебешките и думички, но също и да не я поправм непрекъснато, това също не е здравословно. Тя казва топа на топката например, аз продължавам да наричам топката топка и така.

# 14
  • Мнения: 1 464
Ние пък си говорим с някои бебешки думички,невиждам какъв е проблема толкова,не съм виждала голям човек да говори на бебешки Mr. Greenрано или късно ще се научи Peace

Общи условия

Активация на акаунт