Петна по езика

  • 1 777
  • 6
  •   1
Отговори
Привет на всички! Дъщеря ми е на осем месеца и от няколко седмици забелязвам странни петна по езика. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем, т.к. дори личния й лекар няма представа от какво може да са?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Може би е т. нар. "географски език" -  участъци оградени с по-тъмен  червеникав вал, които често са чувствителни. Но  това  може да каже алерголог,  стоматолог, УНГ лекар.  Свързва се с предразположеност към алергии, намален имунитет /след боледуване напр./ и др. Може да отмине с възрастта и без да се проявят някакви алергични реакции.

# 2
tala, благодаря ти за информацията! У4удва ме, 4е няма пове4е отговори. Явно никой не се е сблъсквал с такъв проблем досега.

# 3
  • Мнения: 1 999
Може би наистина е географски език. newsm78 С търсачката тук само една тема намерих. Явно във форума няма мами на такива бебчета. Най-добре личния ви лекар да даде направление за специалист, за да разберете какви са тези петна.
Успех! Hug

# 4
  • Мнения: 984
моята дъщеря е с географски език и при започване на заболяване петната се виждат много силно изразени, казаха че е предразположена към алергии, но за сега няма такъв проблем, аз също съм с такъв език и след пубертета изчезнаха петната, обикновено е наследствено

# 5
  • Мнения: 237
И синът ми има същите петна по езика и обикновенно като се разболее му са силно изразени. Докторът , който го лекува още от бебе , винаги се учудва , че още не му се е оправил . Но пък при въпроса ми , кога ще изчезнат , той ми каза , че ако през пубертета не изчезнат , ще си остане така езика .
  В рода нямаме никой с такъв език.
 

# 6
  • Мнения: 3 537
сестра ми е с географски език и голямата ми дъщеря беше,но не съм усетила кога се е изчистил.И двете нямат никакви алергий

Общи условия

Активация на акаунт