Има ли мами захранили първо със зеленчуково пюре?

  • 1 089
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 587
Около мен баби и рода колкото щеш и всички ме съветват да захранвам след четвъртият месец и направо със зеленчуково пюре.Питах педи и тя каза че е както аз си предценя.
Да бях отгледала десетина деца да можех да предценя,ама като ми е първо Rolling Eyes
Затова искам съвет от вас. Praynig
Не намерих нищо подобно в предишни теми(това за мамите който ще кажат да ползвам търсачка)
Сомо за инфо:сокчета не пием и не смятам да давам скоро.
И кое пюре е по добре:домашно или готово,педи казва че домашни пюрета се дават чак след 5месеца Shocked

# 1
  • Мнения: 27 524
По принцип се препоръчва първо зеленчуковото,няма да е грешно да започнеш с него,напротив.Защото плодовите са сладки и после по-трудно приемат зеленчуковите,а и плодовите дразнят стомаха.А за домашни или купени - както си решиш,аз купувам,защото ме мързи да ги правя, Embarassed,но и двете са ок.Просто аз и не правя,понеже мисля,че има по-здрав контрол над зеленчуците за бебешки храни,отколкото тези с нитратите,дето купуваме за нас от пазарите.

# 2
  • Ruse
  • Мнения: 390
Моята беба току що направи 4 месеца и почнах да я захранвам със зеленчуково пюре на ХИП от картоф и тиква.Препочетох зеленчуковото защото ако почна първо плодовото после зеленчука ще й се стори кофти на фкус и ще трябва да си го ям аз.Почнах да й давам сокчета когато направи 2 месеца но неисках да я захранвам с нищ труго докато направи 4 месеца.Смятам че бебе на 3 месеца не е готово да поема друга храна освен мляко и по малко сок,но решението си е изцяло твое

# 3
  • Мнения: 5 299
АЗ започнах края на 4-я месец със домашно картофено пюре.

# 4
  • Мнения: 4 392
Аз сьм от тези,захранили пьрво сьс зел.пюре,когато беба беше на почти пьлни 6 месеца.Не виждам никакьв смисьл в даване на плодови пюрета и сокове Rolling Eyes ,но и аз по препорька на педиатьра бях дала сок рано,от което коликите и се вьрнаха с пьлна сила,спрях го и не сьжалявам Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Ето една анкета, от която можеш да видиш ориентировъчно кой какво избира за начало на захранването:
С какво започнахте захранването?
Eто и още такива теми:
Обърках се вече!
Захранването при изкуствено хранените бебета
Захранване с пюрета-как и от кога

За домашните или готовите пюрета:
Какво пюре за захранване?

Ако не ти се пуска търсачка, можеш да погледнеш и НАЙ-ЧЕСТО ОБСЪЖДАНИТЕ ТЕМИ ВЪВ ФОРУМА

# 6
  • Мнения: 7 803
zапочнахме с пюре от морков (дава се само по 1 нов продукт) сокове още не са пили мисля и плодовото да иzчака малко след седмица ще дам zаленчукова каша

# 7
  • Мнения: 1 639
Аз също започнах с картоф . Но за следващото детет няма да избързвам и чак след 5 навършени ще захраня  Wink
Така  че , разгледай темите от Виви и сама си прецени дали ще бързаш да захраниш...... може да се започне и със оризова каша(безглутенова , разбира се )  .....успех!  Peace

# 8
  • Мнения: 1 493
Аз захраних моите бебоци след, като навършиха 6 месеца с бананова каша и домашно приготвено пюре от картоф, морков и масло. Това беше миналия век. Сега не знам дали е актуално !  newsm78

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз захраних с домашно приготвено картофено пюре, прие семного добре от дребния Peace
Но захраних в края на 5ти месец Wink

# 10
  • Мнения: 5 790
Захраних на 6 навършени месеца с домашно приготвено пюре от картоф. Както вече са ти казали, захранването с плодово пюре не се препоръчва, защото заради сладкия вкус, към който привикват, бебоците после отказват плодовото. Етърва ми направи тази грешка и захрани с плодово, стой да видиш сега нейното чудо как го няма никъде. Бебето й въобще не ще да помирише зеленчуково, иска си сладките пюренца.

# 11
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Захраних първо с плодово,после с зеленчуково.Не  съм имала проблем,не ми ги е отказвала.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 146
Аз също захраних първо със зеленчуково пюре. При мен тогава стоеше дилемата със зеленчуково пюре или с оризова каша. И понеже се страхувах, че от оризовата каша може да се запече, почнах с пюре от морков, после морков+картоф и т.н. Ама с моркова как всичко става оранжево ooooh! И не знам аз ли нещо сбърках с това захранване, но детето ми стана злоядо,а докато беше на мляко ядеше та се пукаше Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 1 320
Захраних с зеленчуково пюре (4 месец). Не мисла даже и някога да му дам плодово.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Мисля да захраня другата седмица на 5 навършени месеца с оризова каша.След това картоф,морков,тиква...

Общи условия

Активация на акаунт