Много кратък цикъл

  • 2 977
  • 14
  •   1
Отговори
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Момичета, малко съм притеснена от цикълът ми напоследък. Значи - след раждането на моята бебка 7 месеца нямах М (кърмих през този период) и от тогава цикълът ми се скъси драстично на 24-26 дни  #Crazy, като допреди раждането беше твърдо на 32. С половинката обмисляме пак да отпочнем бебеправенето, но вече нямам никаква идея, кога се пада овулацията. Преди беше около 16-17 ден, ама сега  newsm78. Как бих могла да се ориентирам? Чувала съм за тестовете за овулация, но не съм прибягвала до тях. Също си мисля, обезпокоително ли е това драстично скъсяване на цикъла  Rolling Eyes Ще се радвам на всякакви мнения. Дано някоя от вас има подобен опит.

# 1
  • Мнения: 2 120
Нищо драстично няма в този цикъл. С такава дължина съм от как се помня. В този случай овуто е обикновено е на 10, 11, или 12 ден. Вземи тестове за овулация, започни да ги правиш от 8 ден/броено от началото на М./ и като видиш две еднакво наситени черти, до 24-36 часа ти е овуто. Успех.

# 2
  • Мнения: 1 950
mtz моя цикъл беше твърдо 28-29 дни, наскоро се промени и стана 25-26, консултирах се с лекар каза, че е нормално. Не съм раждала. И аз като теб се тормозех дали е в реда на нещата, но спрях да го мисля и сега съм запасена с тестове за ову да видим дали ще я хвана тези дни Wink

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Нищо драстично няма в този цикъл. С такава дължина съм от как се помня. В този случай овуто е обикновено е на 10, 11, или 12 ден. Вземи тестове за овулация, започни да ги правиш от 8 ден/броено от началото на М./ и като видиш две еднакво наситени черти, до 24-36 часа ти е овуто. Успех.

Знам, че принципно не е драстично, но като се има предвид, че преди ми беше 32 дни  Rolling Eyes. От тази гледна точка сега 24 дни ми се струва супер кратък цикъл. Мерси за съвета!

# 4
  • Мнения: 9 063
Аз преди много години бях с цикъл 32-34 дни, сега съм с 26  Grinning
Овуто лесно може да се "хване" или с тестове за овулация, или според общоприетия случай, за който Дарето ти е писала Simple Smile
Успех и дано скоро се похвалиш, ако имаш някакви въпроси- не се притеснявай да питаш  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 5 370
Извинете ,че се намесвам, ама понеже съм невежа.Та...най-странното е, че при такъв къс цикъл съм забременяла на 14 ден, според ехото . Не сега де, преди време. Е, как е възможно?? newsm78

# 6
  • Мнения: 9 063
Ами на 13 или 14 ден ти е било овуто, тогава е станало оплождането. Лутеалната фаза, т.е. времето за което става имплантирането, задържането, с две думи- времето до следващата менструация- при теб това време е било  12 дни ( ако цикълът ти е бил 25-26 дни), може да е била и 11...не се знае   Grinning

# 7
  • Мнения: 7 718
Не ти трябват никакви тестове.
От датата на предполагаемата М. изваждаш 14 дни и правите секс три дни преди и два след.
Ако не стане няколко месеца тогава ще му мислиш. Laughing

# 8
  • Мнения: 2 123
Не ти трябват никакви тестове.
От датата на предполагаемата М. изваждаш 14 дни и правите секс три дни преди и два след.
Ако не стане няколко месеца тогава ще му мислиш. Laughing
ПОДКРЕПЯМ! bowuu

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 5 608
Не ти трябват никакви тестове.
От датата на предполагаемата М. изваждаш 14 дни и правите секс три дни преди и два след.
Ако не стане няколко месеца тогава ще му мислиш. Laughing

Имаш предвид да добавя 26 дни (за да изчисля горе-долу датата на следващата М) и после да извадя 14?

Много мерс на всички за съветите!

# 10
  • Мнения: 9 063
Ако цикълът ти е 26 дни, овуто хипотетично ти е на 12 ден. От този 12 ден до следващата М. е лутеална фаза, която по принцип е 14 дни.
Секс му е майката, около тази дата Wink

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Секс му е майката, около тази дата Wink
Ей туй подкрепям аз с две ръце Flutter

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Секс му е майката, около тази дата Wink
Ей туй подкрепям аз с две ръце Flutter
   ....и още две ръце от мен!

# 13
  • Мнения: 4 298
Като ти прочетох заглавието на темата и друго помислих, а то какво било. Цикъл от 24-26 дни си е съвсем нормален. Драстично къс е този под 20 дена според мен.

# 14
  • Мнения: 178
Ето и моето мнение: Моят цикъл си беше на 23-24 дни и ми вървеше 4-5 дни Забременяла съм или на 2 ден след като ми спря, или на 10 ден от спирането

Общи условия

Активация на акаунт