Ниско-стояща плацента

  • 3 574
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 502
Днес бях на ехограф и ми казаха, че плацентата ми е разположена ниско. Отново ще ме гледат в 34г.с.. Търсих в търсачката, но открих само , че не е хубаво да е ниско.
Някой знае ли нещо по въпроса и къде да търся информация?

Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 978
На мен ми беше ниско, но в последствие се вдигна. Лекарите ми казаха, че е нормално.
При ниско разположена плацента, знам, че трябва да се пазиш малко повече.
Ако до края остане ниско долу, мисля, че ще ти предложат раждането да е секцио, тъй като не е хубаво да излезе първо плацентата, а после бебо! Cry

Има време, не се притеснявай!
 Laughing  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 489
Не съм много сигурна, но мисля че това се нарича плацента превия. Трябва да се пазиш, има вероятност от секцио. Ето ти препратка от друг форум:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=16&Board=budeshtima … mp;sb=5&part=

# 3
  • Мнения: 1 502
Благодаря ти sunny_zt, прочетох обясненията в другия форум, малко се поуплаших, но горещо се да се оправя. Първото ми раждане беше секцио, и се предполага и това да бъде така, макар, че се надявах да се размина, но сега с тази плацента едва ли.

# 4
  • Мнения: 419
Плацента превия се нарича плацента, която е разположена на шийката на матката и детето не може да се роди по нормален начин. Първата ми бременност бях с плацента превия. Родих секцио. Наистина трябва да бъдеш по-внимателна и да се пазиш. Но ниска плацента е съвсем друго нещо. Първо трябва да провериш при друг лекар дали наистина е така, защото и мен(сега с втората бременност) д-р Мишел се опита да ме излъже, за да ми се стори много сложно и да ми вземе повече пари. Та ходих да се консултирам и с друг лекар. Ако действително е ниско твоята плацента, не се притеснявай:
 1. Може да се вдигне до края на бременността
или
 2. Може да ти се наложи да родиш секцио
Няма нищо страшно и притеснително. По-важно е плацентата да храни добре бебчо.

# 5
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Mama Vessi
Днес бях на ехограф и ми казаха, че плацентата ми е разположена ниско. Отново ще ме гледат в 34г.с.. Търсих в търсачката, но открих само , че не е хубаво да е ниско.
Някой знае ли нещо по въпроса и къде да търся информация?

Предварително ви благодаря.


И на мен така ми бяха казали (двадесет и някоя седмица), но се оказа грешка.
Изпратиха ме на повторна ехография след около 2 седмици и нямаше вече помен от плацента превия.
Иначе според лекарката, която ме наблюдаваше, плацентата е била разположена на 2.5см от шийката.
Според нея е мигрирала, според мой приятел лекар, изобщо не е имало ПП (неговото обяснение е, че не може да мигрира толкова на високо за толкова кратко време (десетина дни)).
Не се пристеснявай. Може да мигрира, докато дойде време да раждаш. Ако ли пък не - ще раждаш секцио, не е болка за умиране. Simple Smile  Даже аз го предпочитам. Grinning
Радвай се, че са разбрали навреме!

# 6
  • Мнения: 1 034
Аз имах същия проблем и около 16-та седмица лежах в болница, защото получих кървене след полов акт.
В 7-8-мия месец ми казаха, че плацентата се е вдигнала, но в деня на раждането, се оказа, че пак е ниско. Родих нормално. Явно не е била толкова ниско разположена. В момента на раждането лекарят ти ще прецени. Желая ти лека бременност и раждане!

# 7
  • Мнения: 2 051
Don't worry be happy!
И моята беше доста ниско, лекарката каза, че по време на раждането се виждала. Става дума за нормално раждане, при това на близнаци. Така че споко! Ако не е превия, свиркай си. А освен това може и да се вдигне.

# 8
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Има голяма разлика между ниска и превия. Моята също беше долна и захваната отзад, но никога не е обхващала шийката на матката. Родих нормално, малко от пъпната връв се показа заедно с бебето но не беше увита около него. Лекаря който води раждането ако не е твоя личен трябва непременно да го предупредиш, за да го има предвид. Дотогава просто трябва да внимаваш повече, да не лежиш по гръб, но това го правиш сигурно и без аз да ти казвам  Embarassed  Laughing .

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ne sе тревожи, най-често с растежа на матката плацентата се качва нагоре.  Притеснително е само ако покрива шийката, защото ще се отлепи при самото почване на раждането, и затова се ражда секцио. Ако не покрива шийката, не е страшно, не се притеснявай излишно.

# 10
  • Мнения: 1 502
Благодаря ви момичета.
Друго си е когато имаш някаква информация по проблема. Дано всичко се оправи, цезаровото не ме плаши, защото и първото ми раждане беше цезарово и сега също е под въпрос. Проблема ми е само работата ми. Всички ми казвате, че трябва да се пазя да не вдигам и физически да се натоварвам, а моята работа е точно такава. Цял ден съм на крак, което адцки ме изморява и почти винаги трябва да вдигам или бутам. Колегите винаги или поне почти винаги ми помагат, когато ги помоля, но това малко ме притеснява, в крайна сметка не могат винаги да са до мен. Сега обмислям да говоря с доктора си евентуално да ми даде болничен, но ще видим, тук са малко трудни по този въпрос.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ ВИ!

Общи условия

Активация на акаунт