Въпроси zа иzвънматочната бременност

  • 3 271
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Моя блиzка е бременна и лекарят има съмнения zа иzвънматочна. Тя е вече в 10 седмица и на мен ми се струва доста напреднала zа да е оЩе неясно, а и доколкото zнам колкото по напреднала е бременноста толкова по опасно става.
Въпросът ми е към теzи които вече са преживяли подобно неЩо: в коя седмица ви оперираха? и каква беШе операцията, лапаро ли?
СтарШно съм притеснена и се надявам да ме успокоите, от това което прочетох в библиотеката само оЩе повече се стреснах.

# 1
  • Мнения: 7 718
Баси лекаря!!! Да не може в десета седмица да види Shocked
Да отива на друг.

# 2
  • Мнения: 1 951

И аz това викам. Направо ми се е свило сърцето.
Дал и час zа след седмица да я гледа пак и направление zа болницата ако получи силни болки и кървене  Shocked Shocked

А тук във великата чужбина на друг лекар да се отиде е много сложно.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Как така е в десета седмица и да не може да се изясни #Crazy
Мен ме оперираха в 6-та седмица и бях пред руптура на тръбата, а плод в 10 седмица си е доста голям и опасен.
По въпросите ти: беше много отдавна, техниката не беше така напреднала. Диагностиката беше трудна. Основно: положителни тестове, а не се вижда плод в маточната кухина. Оперираха ме класически. НО сега вече е друго.
Дано всичко е наред с приятелката ти!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
ако наистина жената е в 10-та седмица, то ембрионът е около 3-4 сантиметра голям и само кьорав човек няма да го види!
абсурдно е изобщо да има в този срок на бременността съмнения за извънматочна, още повече, тръбата вече отдавна да се е пръснала и жената да е заминала...

в коя страна се развива действието, в Бангладеш ли? там видеозони нямат ли?

# 5
  • Мнения: 479
Трябва да й се следи ЧХГ-то в няколко /най-малко 2/ последователни дни.
Симтоми при извънматочната бременност:
- кървене
- болки
- липса на плоден сак в маточната кухина при преглед с УЗИ
- не отговарящи стойности на ЧХГ /не нарастват, както при нормална бременност/
- течност /кръв/ в коремната кухина, при преглед с УЗИ

Начини на отстраняване:
- Метотрексат - само в начален стадий, под строго лекарско наблюдение
- лапароскопия - в начален стадий, при липса на болки и кръв в коремната кухина
- коремна операция

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Според мен не може да е в 10 седмица и да не се е пръснала тръбата вече. При мен в 6 седмица (от зачеването!) все още не се виждаше нищо на видеозона, но почнаха болки и ме оперираха.

Основни симптоми - няма никой в матката, положителни тестове, леко кървене. Почнат ли остри болки в корема става опасно за живота!
Така че да си изясни положението, ако трябва да обиколи 5 лекаря!

# 7
  • Мнения: 267
Това е абсурдно. Не мисля че може да е в 10 седмица с извънматочна бременност. Критичния период е до 8 седмица. След това всеки момент може да се спука тръбата и става лошо.
Мен ме оперираха по спешност преди 2 месеца в 8 седмица със започнала руптура и кръвоизлив.
Да ходи на хубав видеозон при друг лекар, да не чака на се спука тръбата че е опасно.

# 8
  • Мнения: 1 951
Благодаря zа отговорите  Grinning

Значи ако наистина е в 10 седмица има вероятност лекаря неЩо да не е видял правилно и в крайна сметка да не е иzвънматочна.

# 9
  • Мнения: 4 324
Значи ако наистина е в 10 седмица има вероятност лекаря неЩо да не е видял правилно и в крайна сметка да не е иzвънматочна.

Задължително, да отива на друг лекар, за да я види. Ако пък се окаже извънматочно, вече и часовете са от значение, не дните. Незабавно да вземе мерки ..

# 10
  • Мнения: 479
Добре е твоята близка да отиде при някой гин. с по-добър ехограф.
И да си пусне едно ЧХГ.
А много лесно може да се каже коя седмица е - като си каже датата на последния М.

# 11
  • Мнения: 267
А много лесно може да се каже коя седмица е - като си каже датата на последния М.
А, Ally, това не е определящо. Аз си имах един М като по учебник и изобщо не разбрах че съм бременна. Нямах никакви признаци.

# 12
  • Мнения: 479
Е, все пак така се определя ориентировъчно, само че наистина би било трудно, ако е цветна бременост /каквато май е била твойта/ Grinning

# 13
  • Мнения: 109
Преживяла съм две извънматочни - при първата имаше пръсване на тръбата, седмиците не ги знаех. Нищо не се виждаше на видеозон, явно тръбите не се виждат. Гледа се в матката, ако със сигурност нищо не се види там, а тестовете са положителни, има съмнения.. При мен имаше и болка..И двата пъти ме оперираха класически...Втория път имаше вариант за лапароскопия, но трябваше да изчакам два дни, но в такива случаи просто няма такъв момент - операциите обикновено са спешни.

# 14
  • Мнения: 479
Марго, можеш ли да кажеш как забременя след двете извънматочни. Аз съм с една и опитваме пак.

Общи условия

Активация на акаунт