Татковци, моля да си кажете мнението за една кола...

  • 1 307
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
С мъжа ми ще си купуваме Рено Еспейс. Всъщност в момента проучваме пазара, но засега сме се спрели на едно от 92 година, 2.0i. Много е запазено, но мен ме притеснява това, че е карано в Италия...  Confused
Кара ли някой от вас подобна кола? И скъпи ли са й частите. Майстора ни каза, че били много скъпи амортисьорите.. иначе всичко друго било в рамките на нормалното...

Благодаря предварително!  Simple Smile

# 1
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не съм татко, ама да се включа с разни впечатления. Ако става въпрос за мини-бусчетата (ама и аз се изразих Crazy) - държеливи са доста, във фирмата на скъпия ползват 2 такива за пренос-превоз (на материали и майстори) и още вървят, а товаренето е яко Stop. Това, че е карано в Италия и мен би ме притеснило дотолкова, доколкото съм чувала лоши отзиви от търговци на автомобили - италианците си падали малко мърлячи, карали общо взето докато колата се движи; масло не сменяли, само доливали като падне нивото - това го твърди италианец, който има автокъща в Швейцария, склонна съм да му вярвам. Аз лично карам италианска кола на същите години, на които е Реното, което сте харесали, но купена от Швейцария и карана там (от немец). Еспейса (ако е този, за който си мисля) е малко голямшка кола, по-скоро бус, като всекидневен автомобил някак не го виждам, особено в София - виж Лагуна или Сафран бих карала с кеф, въпреки че и те не са от най-малолитражните Laughing. Относно частите, да ти кажа честно, вече изгубих диря кое е евтино и кое скъпо - за гърнета на Ланчията, и то не всички, през декември съм дала над 300 лв., а разни джуджавки, дето мислех, че ще ми продънят портфейла, излязоха доста по-евтино. Може би съм се настроила вече, че щом е кола и се кара предимно градско в София, непрекъснато нещо ще се чупи и разваля и съм се примирила; но дори и танк да е, пак има винаги някакви разходи. Леко и безаварийно, и ако я купувате - нека все пак да я погледне някой светнат откъм двигател да види в какво състояние е - там е голямото изваждане, ако трябва да се поправя нещо.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Нека да добавя нещо хубаво за автмобилите, карани в Италия... В Италия по пътищата не разхвърлят луга през зимата... Това е пясък смесен със сол... Която сол неимоверно силно разяжда метала на каросерията отдолу... Така че, поне за ръжда не бива да се притеснявате...

# 3
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
От половинката знам, че видиш ли кола от Италия и жена от Ямбол- бягай.А той разбира много, и от двете. Joy
Сега сериозно- наистина колите от Италия не са за препоръчване, защото ги убиват от каране, факт.Но все пак, нали няма да купувате на сляпо?!Ами закарайте я на някой майстор по ваш избор, на когото имате вяра и не е човек на салона(ако от такъв я купувате), да я погледне.Ако няма големи поражения- вземайте я. Peace

# 4
  • Мнения: 1 753

Мерси за включването. Точно за минибусовете става въпрос (мисля, че точното название е ван). Иначе ще я караме и градско и извънградско. Мъжа ми пътува доста, а пък и аз нямам нищо против да я покарам... Въпреки, че ми се струва като камион в сравнение с опелчето, което карахме до сега...  Crazy

# 5
  • Мнения: 1 753
Нека да добавя нещо хубаво за автмобилите, карани в Италия... В Италия по пътищата не разхвърлят луга през зимата... Това е пясък смесен със сол... Която сол неимоверно силно разяжда метала на каросерията отдолу... Така че, поне за ръжда не бива да се притеснявате...

За гниенето нямаме никакви притеснения - тези ванове са пластмасови  Grinning, а отдолу са с подцинкована ламарина  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 753
От половинката знам, че видиш ли кола от Италия и жена от Ямбол- бягай.А той разбира много, и от двете. Joy
Сега сериозно- наистина колите от Италия не са за препоръчване, защото ги убиват от каране, факт.Но все пак, нали няма да купувате на сляпо?!Ами закарайте я на някой майстор по ваш избор, на когото имате вяра и не е човек на салона(ако от такъв я купувате), да я погледне.Ако няма големи поражения- вземайте я. Peace

Е, разбира се, че ще си я видим с майстор. Ние си имаме един Краси, който много разбира, та на него разчитаме да каже става или не. Но при всички положения ще вземем такава кола, така че ако не този Еспейс ще е друг...

# 7
  • Мнения: 59
http://renault-bg.com/forum/index.php?sid=146649e9f3165326a3c3cd7464156211
Карам рено - правилния избор - а тук се намират  отговорите  на въпросите ти !!!

# 8
  • Мнения: 307
Но при всички положения ще вземем такава кола, така че ако не този Еспейс ще е друг...

Правилно! Щом ви е легнала на сърце взимайте я! Ние се возим от няколко месеца на "рейсчето" (така му викаме на галено от Еспейсче  Joy) и може да се каже, че сме много доволни поне за сега. Специално амортесьорите в момента чакам да ми доставят и човека обеща да ми намери за около 85 лв. бройката. Не знам дали са скъпи щото до сега не съм сменял на другите коли и нямам представа как вървят  newsm78. Успех в избора и безаварийно  Wink

# 9
  • Мнения: 242
Според мен е едно и също дали е карана в Италия или пък в Бирбистан. Всичко е въпрос на късмет. Карал съм такова рено, возията му е добра. Бих ви препоръчал да си купите с дизеловия двигател и да е малко по ново. Късмет  Laughing

# 10
  • Мнения: 116
Ти ще я оцениш също добре - огледай я с прецизен женски поглед, как е ползвана, как е поддържана. За стара кола това е много важно. Сервиза е като на всички други нормални коли

# 11
  • Мнения: 10 758
Е много ми е чудно това, че в Италия ги сцепват колите от каране.А в другите страни к`во, държат си ги в гаражите и не ги карат ли newsm78.И в Германия, и в Швейцария, и във Франция и т.н. ги скъсват от каране.Навсякъде е едно и също.Мъжа ми има автокъща и вкарва коли и от Италия и от Германия.Мога да кажа, че колите от Италия са по-малко скъсани от каране.Важното е всичко на колата да й е ок.Пък и все пак тази която сте си избрали е на 14 г.За толкова години е нормално да се навъртят много км.

# 12
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Е много ми е чудно това, че в Италия ги сцепват колите от каране.А в другите страни к`во, държат си ги в гаражите и не ги карат ли newsm78.И в Германия, и в Швейцария, и във Франция и т.н. ги скъсват от каране.Навсякъде е едно и също.Мъжа ми има автокъща и вкарва коли и от Италия и от Германия.Мога да кажа, че колите от Италия са по-малко скъсани от каране.Важното е всичко на колата да й е ок.Пък и все пак тази която сте си избрали е на 14 г.За толкова години е нормално да се навъртят много км.
Моят пък вкарва от Франция. smile3533

Сега сериозно-Ал Бънди какво стана?Майсторът какво каза?Айде чакаме да се похвалиш скоро. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт