Подарък Костенурка?

  • 1 785
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Иска ми се да подаря за РД на Боби животно. След дълги размисли реших, че костенурче ще е най-подходящо, но никога не съм имала костенурка и имам няколко въпроса:
1. Има ли някакви специфични изисквания при гледането на такова животинче?
2. Подходящо ли е за малки деца. В смисъл страдат ли тези животни от някакви опасни за човека болести и т.н.
Всичко, което знаете по въпроса ще ми бъде от полза.
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Защо пък точно костенурка... в темата за домашните животни май няколко човека се бяха изказали негативно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34682.0

Пък и едва ли би се харесала много на дете - не става за гушкане. Вземи му морска прасе - седи в клетка, но може да се вади и гали, гледа се определено по-лесно, не е много глупаво, ако често му сменяш талаша, не мириши... И по принцип аз лично съм против животни, които живеят във водна среда - идеален източник на зарази.

# 2
  • Мнения: 2 978
За костенурка незнам, но мои 2 познати семейства са луднали по зайчетата...

В момента били хит сред децата newsm78 Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Уф, не знам защо реших, че питаш за водна костенурка. Сухоземна съм гледала преди години. Общо взето не създава проблеми и се гледат лесно, но е малко безлична - бавна, нито приема, нито предава.... До колкото знам не разнася опасни за хората болести. Моята в крайна сметка я занесох в Зоологическата. Честно казано така и не можах да се привържа. Но пък в момента съм луднала по двете си морски свинки Grinning

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
и АЗ съм фен на морските свинчета - имах такова като дете, но в случая предпочетох костенурка защото:
1. Преди година ми бяха казали, че Боби има алергия - неизвстно към какво - май не е хранителна, а контактна и не смея да взема космато животно за да не си направа беля. За последните 10 месеца няма алергични прояви и не искам да дърпам дявола за опашката със свинчето  Sad
2. нямам тераса вкъщи и милото съвсем няма да има къде да подиша въздух
Иначе много ги обичам и много са ми сладки звуците които издават - моят свинчо виеше като линейка като огладнее Grinning

# 5
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Ами то и аз не знам за какво костенурка питам: имам предвид едни много мънички костенурчета - ама хич не знам дали са водни  newsm78 Embarassed

# 6
  • Мнения: 307
Направо ми идва да ти подаря нашите. Преди 3 години ги купих на сина си, защото много ги искаше. Сега също го "кефели", но едва ли ги поглежда по веднъж на ден.
Аз всеки ден сменям водата, защото иначе много мирише. Понякога бягат и ги търсим из къщи. Костенурките /червенобузите/ са хищници и може би ще започнат да хапят след време. Въобще не знам как ще ги съчетавам с бебето.
Иначе костенурките са издръжливи и не са капризни. Нашите ядат специална суха храна.
Но все пак за какъв вид питаш?

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Валери, повечето от днешните деца проявяват в даден момент някакви алергии, но това отшумява с възрастта. Поговори с алерголог. Свинчовците са много близки по физиология с хората /то и затова са лабораторни животинки/. Не съм чувала да предизвикват алергии /за разлика от котките/. Чувала съм обаче, че те са едно от малкото животни, които не само не застрашават здравето на хората, а по-скоро те са потърпевшите т.к. могат да се заразят от повечето човешки болести. Наистина се поинтересувай по-сериозно т.к. животинка се взима за дълги години напред.
Моята Цветелинка като бебе беше на фризопеп, преди известно време я диагностицираха, че е с астма. Съответно трябваше да спазваме куп препоръко вкл. и да нямаме животно. Аз обаче не повярвах в диагнозата /да не изпадам в подробности защо/ и не съм имала никакви проблеми /не само по отношение на свинките/.

Ами тези малките май са червенобузи /водни/ и в последствие стават големи. В тази статия изрично пише, че растат много и не са мини-костенурки, както много търговци твърдяли:
http://onion.atspace.com/wlechugi/kost_cherwenobuza.htm

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 15:15 от Лекси

# 8
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ние имахме от онези сладките червенобузи костенурки,които уж си оставали малки
Раста си и хич не остават малки.
Когато се роди сина ми ги подарихме в терариума.
Не бих взела да гледам отново токива животинки,въореки че са много атрактивни и си ги обичам.

Ето ти някой факти -
1.Костенурката не може да живее сама и и трябва поне още една за компания.
2. Трябва и достатъчно голям аквариум на който да има островче на което да излиза и да си пече корубата на лампа.
3.Дъното на аквариума е желателно да има камъчета - с тях костенурките си играят.
4.Много акат костенурите и миришат.Трябва доста често да сменяш водата.
5.Хапят много стабилно и боли! И като захапят трудно пускат. Казвам го от личен опит,защото не вярвах че такова едно малко животно може да хапе толкова много и си наврях пръста в устата на животното!
А все пак трябва да вадите костенурките от аквариума за да им чистите.

# 9
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Точно за червенобусите си мисля аз, но не знаех, че стават големи и мислех,че не хапят.
Но след като чета, че хапят, пък и меришат май започвам да се разубеждавам.
Ох много искам свинче, но не мога да се реша за такова животинче в момента

# 10
  • Мнения: 137
http://www.voodoolator.hit.bg/web/turtles.htm

И аз се чудех дали да си вземем такава костенурка и открих това като информация за тях.

# 11
  • Мнения: 122
преди да избереш "жив" подарък за детски рожден ден ,помисли дали животинчето изисква много грижи ,може ли да нарани детето,опасно ли е за неговото здраве  и ...кой ще се грижи за него !все пак става член от семейството и грижата си е като за едно малко дете Simple Smile
аз лично не харесвам червенобузи костенурки не само заради горе изброените недостатъци;друго си е да го прегърнеш и то да ти се зарадва,нали?! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт