Въпросче за 5-кратното хранене?

  • 525
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Бихте ли споделили по колко АМ средно трябва да яде едно 4 месечно бебе при 5-кратно ядене?И какви примерни часове за хранене ще ми препоръчате?

Ние все още сме на 6 хранения - в 6.30, 9.30, 12.30, 15.30, 18.30 и 21.30 и яде по около 140-150 мл.Проблемът е че заспива към 19.30 - 20.00 часа и много трудно го будя за 21.30.Но ако го ставя с последно ядене в 18.30 ще освирепее до сутринта.
Дали например е удачно да го храня на 3 1/2 часа, т.е. да увелича интервала?Мисля че ако се храни 1 час по - рано вечер е по добре, т.к. сутрин се буди в 6.15 като часовник Mr. Green

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ние се храним на пойскване,но все пак има някакъв неин си режим.По-често се храним 5 пъти ,но се случват и 6.При нас първото е най-рано в 9,защото тогава се събужда/с много малки изключения/ а последното е в 22-22:30 след банята.След първото ядене интервала е около 3 часа,но от второто минава на 4 часа.А когато спи не я будя никога/само докато беше на 2 месеца/.

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Моят съвет/от личен опит/е да се ръководиш по бебето.Пробвай да го храниш на по-голям интервал,като малко увеличиш количеството АМ/количеството зависи не само от възрастта на бебето, но и от килограмите му/, ако така и двамата се чувствате по-добре,продължавай смело. 
Когато Мишо беше на 4 мес. го хранех 5 пъти.

# 3
  • Мнения: 307
Аз също мисля, че е най-добре да се ръководиш от бебето. Не го буди, за да го храниш. Някога и аз правех същата грешка, за което сега съжалявам. Исках да науча сина си да яде по книга. След месеци борба той ме научи да не чета книги.

# 4
  • Мнения: 1 427
Както са казали мамите по-горе, ръководи се по детето.Никога не съм променяла режима по мое осмотрение.Йоана ми диктуваше.Така е и сега.На 5-кратно хране не минахме май към 4 месец.Просто забелязах , че храненето към 5 сътринта отпадна,защото се събуждаше към 7.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз също мисля, че е най-добре да се ръководиш от бебето. Не го буди, за да го храниш. Някога и аз правех същата грешка, за което сега съжалявам. Исках да науча сина си да яде по книга. След месеци борба той ме научи да не чета книги.

подкрепям на 100 % Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 587
Ние сме на 5-кратно хранене.6.30-10.00-13.30-17.00-20.30.Досега бяхме на 150мл,но от два дена предлагам по 180мл,тъй като не й беше достатъчно.Не винаги го изяжда.

Общи условия

Активация на акаунт