с какво разреждате гъстите купешки пюрета?

  • 2 684
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
момичета,

 с какво разреждате готовите пюрета, повечето от които са доста гъсти  newsm78 днес ще давам картоф+спанак на Sunwal, ми то е като желирано и аз се чудих, чудих, сварих един картоф и водата я сипах малко за да разредя

моля ви, кажете ми вие как процедирате   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 505
Избягвала съм да купувам гъсти пюрета.Но бях купила няколко на Хипп,от които направо се давеше.Започнах да ги разреждам с преварена вода,колкото да станат с нормална гъстота.От тогава винаги накланях бурканчето с пюре,за да се убедя,че не е гъсто.

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Или с АМ, или с преварена вода

# 3
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
ганчевите също са много гъсти(някои),но като се затоплят повечко стават с нормална гъстота,не съм ги разреждала никога.

# 4
  • Мнения: 3 042
Когато е гъсто пюрето го разреждам с АМ.

# 5
  • Мнения: 548
Моят човек хич не обича гъсти манджи, затова гледам да имам винаги бульон за разреждане подръка. Мисля, че АМ притъпява "оригиналния" вкус на зеленчуковите и месни пюрета и затова го избягвам. Когато имам повече бульон, замразявам във формички за лед. Открих и една готова смес за супа - ситно накълцани сушени капия, картофи, моркови, целина, чушка, лук, магданоз, пащърнак, от която приготвям по-голямо количество бульон (варя въпросния зарзават, прецеждам и слагам във формичките за лед). Когато нямам и от него - разреждам с топла вода.

# 6
  • Мнения: 1 037
Само с вода разреждам гъстите пюрета .

# 7
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
С АМ,а ако кърмиш,може и с кърма.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 215
С АМ (кърма). До навършването на 1 годинка млякото е основната храна на бебоците и е добре да присъства при всяко хранене. Моето дете никога не е яло чисто зеленчуково пюре. Винаги е имало кърма/АМ в него.

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Във всяко пюре,в което нямаше мляко, добавях адаптирано. Никога само вода Naughty

# 10
  • Мнения: 27 524
Изсипвам пюрето в купичката му и като го разбъркам добре с лъжичката,се втечнява.Пробвай!  Peace

Иначе с малко вода и АМ (кърма...) може,но аз открих,че няма нужда. Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 2 356
Във всяко пюре,в което нямаше мляко, добавях адаптирано. Никога само вода Naughty

И аз така. Ако беше по-рядко пюрето слагах сухо АМ, ако беше по-гъсто: 2-3м.л.АМ с малко (20-30мл) вода. Моята не обичаше гъсти пюрета, от тези на семпер и картофените хип се давеше.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 972
 с кърма

# 13
  • Мнения: 481
С нищо не ги разреждам. Като се затоплят стават с по-течна консистенция.
А и нали започваме да свикваме с по-твърдата храна Laughing

# 14
  • Мнения: 27 524
Слагате ли АМ и в месните пюрета ?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт