запис на тоновете колко е нормално

  • 1 692
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте, може ли да ми кажете до колко ви стигаше тона на бебчето като ви правя или са ви правили запис, особено ако мамата е не спокойна и бебчо много мърда в този момент. до колко се смята за нормално допустимо. чакам вашите отговори.

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
сърдечната честота на плода е между  120 и 140 удара в минута

# 2
  • Мнения: 4 422
На мен са ми правили няколко пъти и когато бях неспокойна и бебето мърдаше най-много бяха 150.Аз се притесних и питах лекарката,но тя каза,че  есъвсем нормално и до 160 е нормално.Т.е. нормално е от 130 до 160...А бебето като риташе по това дето ми е на корема за тоновете и се чуваше пукане и пращене..е нещо подобно..

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 701
сърдечната честота на плода е между  120 и 140 удара в минута
Това са нормалните! Peace

# 4
  • Мнения: X
а ако се движи между 155-175 при неспокойна майка

# 5
  • Мнения: 3 423
при мен днес бяха между 130-155 и ми казаха ,че са добри
на теб не ти ли ги коментира лекар?

# 6
  • Мнения: X
не понеже аз докато лежах видях,че монитора псе движеше в тези граници, доктора ще видя утре, до колкото може да се вярва на акушерката каза,че е добре.аз по принцип съм много претеснителна и се шашкам за всичко.

# 7
  • Мнения: 3 818
Ей сега погледнах- между 140 и 160 са се движили и двата пъти, като са ми правили запис на тоновете. И двата пъти докторката казваше, че са чудесни, и тя беше все неспокойна. Първия път, понеже беше доста дълго, накрая кротна и паднаха на 120.

# 8
  • Мнения: 3 447
На феталната морфология са ми били около 140, а преди да родя - около 150. Мисля, че беше нормално.

# 9
  • Мнения: 128
Здравей в 8 м. тоновете на бебо станаха 260 и ме вкараха в болница  и докато ги овладяха бебчо получи екстрасистули. След това лежах в МД докато родих екстрасистулите изчезнаха , но до последно тоновете останаха 180-200не искам да та плаша, но най добре да те види детски кардиолог.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес ми ги измериха - 140 удара, казаха, че е нормално.

# 11
  • Мнения: X
lonni77,но нали сега на детето няма нищо и разбра ли на какво се дължеше такъв висок пулс и кога се появи в коя г.с.? и не разбрах дадоха ли ти да пиеш нещо?  утре ще видя какво ще каже доктора, че днес отсъстваше.сдтискай палци, но по принцип аз много емоционален човек съм и се шашкам за всичко.

# 12
  • Мнения: 382
Понеже често ми правеха запис, заради много зряла плацента още в началото на 8-ия месец...На мен ми казваха че са нормални ако са в границата 120 - 160. Ако в момента е активно бебето се покачват малко, ако спинка са по към долната граница. Най-добре е да са около 140... Hug

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Между 122 и 140; нормални граници Peace

# 14
  • Мнения: 2 663
На мен ми ги мериха два пъти седмично и всеки път бяха между 120 и  160 и според доктора бяха много добри.Имаше моменти когато скачаха на 180-190 и падаха на 110...та споко

Общи условия

Активация на акаунт