мед- откога?

  • 1 093
  • 18
  •   1
Отговори
давате ли мед вече или още е рано за деца под годинка

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Дори под 2 годинки е рано за мед!
Няма нищо в меда, което да го прави уникален и да налага приема му. Ако държиш на билките, давай чайове.
Натисни и разгледай  Peace

# 2
  • Мнения: 56
Напълно верно е, че нетрябва да се дава мед на деца под 2 години.Това ми го обясни д-р Куртев(завеждащ детско отделение в детската педиатрична болница-София( още преди 12 години когато  баткото беше бебе.В организма на малките деца още не е изградена способността да обработват меда.Той предизвиква ужасни газове и стомахчетата на бебоците страдат.По-добре изчакай с меда за сега.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Най-добре след втората годинка. Laughing

# 4
# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Дори след третата годинка, бих дала аз

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Казвали са ми , а и тук съм чела, че може след годинка да се дава мед...Но аз съм му давала само два пъти по 1 кафена лъжичка , просто да пробва вкуса. Не беше очарован, честно казано.....
Аз съм с алергия към полени и когато бях дете , алерголога категорично беше забранил да ми се дава мед.

# 7
  • Мнения: 4 668
Медът е алерген и то доста силен . Колкото по - късно се даде , толкова по - добре !

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Медът е алерген и то доста силен . Колкото по - късно се даде , толкова по - добре !
подкрепям напълно Peace

# 9
  • Мнения: 1 489
След годинката.

# 10
мерси за отговорите,аз също мисля да поизчакам

# 11
  • София
  • Мнения: 8 272
На нас педиатъра ми каза "щом не е проявил някакви алергии ако искаш пробвай да му дадеш мед", аз обаче още не съм давала

# 12
  • Мнения: 4 392
На нас педиатъра ми каза "щом не е проявил някакви алергии ако искаш пробвай да му дадеш мед", аз обаче още не съм давала

А този педиатьр може ли да обясни защо да пробваш Twisted Evil
И мен една позната постоянно ме пита * Пробвала ли си да и дадеш мед?* А като я попитам ,защо,не може да ми обясни.Просто тя така правела. Shocked

# 13
  • Мнения: 142
Добре, че прочетох темата. А аз смятах скоро да дам на моя юнак, който е на 10 м. Ужас. doh

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Давала съм но не ми е направел алергична реакция,но е много силен алерген

Общи условия

Активация на акаунт