Въпрос zа печено пиле

  • 4 949
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
Има ли някой трик, с който да се получи хрупкава коричка при печенето на пилешки бутчета във фурна?
Аz мажа с масло и поръсвам с червен пипер и сол. Накрая увеличавам градусите, но все не става толкова добре, колкото ми се иска.  Cry

# 1
  • Мнения: 952
ами по принцип маслото го прави този ефект с коричката, аз мажа и с маргарин и слагам и бира.

# 2
  • Мнения: 84
Става страхотна коричка, когато поливаш бутчетата със соса в тавичката. Naughty Но на няколко пъти.

Последна редакция: пн, 27 фев 2006, 23:11 от eli76

# 3
  • Мнения: 2 550
Става страхотна коричка, когато поливаш бутчетата със соса в тавичката. Naughty Но на няколко пъти.

 newsm10 И аз така правя. Коричките стават прекрасни  Crazy

# 4
  • Мнения: 25 600
Аз пък пека бутчета или пиле, нарязано на порции, като ги поръсвам с червен пипер и сол, нареждам парченца масло, наливам около 1-2 пръста вода на дъното на правоъгълна тава и я покривам с хартия. Хартията е най-обикновена, амбалажна, ако няма, може и вестник. Намокря се със студена вода, застила се тавата, а краищата се подпъхват под ръбчето, така че да не може да излиза въздух. Пека на 300 градуса около час. Хартията прегаря и придава лек аромат на пушено на месото. А то хем е задушено, крехко и сочно, хем получава много вкусна и хрупкава коричка. След като извадя месото, в тавата слагам предварително нарязани картофи, добавям вода, сол и черен пипер и ги пека. Те служат за гарнитура. Това е - просто, но вкусно!  chef

# 5
  • София
  • Мнения: 378
Аз намазвам пилето на няколко пъти по време на печенето със смес от разтопено масло и червен пипер- мажа с четчица и коричката става супер  Simple Smile

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ако искаш за по-лесно, може да сложиш натънко нарязан бекон върху тях - хем предпазва от изгаряне, хем пуска мазнинка и няма нужда да поливаш.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Може да опиташ като го номажеш с галета.

# 8
  • Мнения: 139
Слагам му изцеден сок от ЛИМОН. Коричката става една много кафява и хрупкава.
А на картофите като се изпекат слагам счукан чесън и копър.  chef

# 9
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Пробвай с онези прозрачни торбички, които служат за печене на пилета.

# 10
  • Мнения: 1 809
Става страхотна коричка, когато поливаш бутчетата със соса в тавичката. Naughty Но на няколко пъти.

И аз бих препоръчала това! Peace

# 11
  • Мнения: 369
Благодаря ви zа многобройните отговори и предложения.   bouquet
Лимон, галета, хартия, плик, бекон... ще трябва да иzпробвам всичко и май в следващите седмици все пиле ще ядем, въпреки птичия грип  Laughing

А в плик не става ли като варено?

Снощните бутчета ги поливах 4 пъти с масло, но пак не се получи достатъчно хрупкава коричка.  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 251
Аз пека пилето само на сол и винаги се получава хрупкава и зачервена коричката .

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
с биричка стават супер

# 14
  • софия
  • Мнения: 25 458

А в плик не става ли като варено?


В плик стават суперски - много сочни. Аз така готвя бутчета - намазотвам ги хубаво с готова подправка за пиле/червен пипер и сол+къри, под кожичките слагам парченца масло, в плика сипвам бира; слагам вътре даже и картофките. Когато са почти готови изсипвам всичко от плика в тавата да се запече.

Общи условия

Активация на акаунт