Отговори
  • Мнения: 292
Неща като да се мажат със свинска мас, да се натъркват със сол , да им се подстригват миглите /за да станели дълги/, да им се слагат топченца тесто залепени с лепенка на бузките  hahaha/за да имат тръпчинки/......друго не не сещам сега ,но съм сигурна, че вие ще добавите още много !

# 1
  • Мнения: 1 427
Ужасно ми прозвуча като чух, че някои баби вдигат бебетата за вратовете от ваничката , за да им става дълъг врата #Crazy #Crazy #Crazy

# 2
  • Мнения: 1 427
Ужасно ми прозвуча като чух, че някои баби вдигат бебетата за вратовете от ваничката , за да им става дълъг врата #Crazy #Crazy #Crazy
Или за небцето  #Crazy
да им се слагат топченца тесто залепени с лепенка на бузките hahaha/за да имат тръпчинки/......
Ей това пък не го бях чувала  Joy
А също да се мие главичката на бебето с  жълтък за да му е гъста косата....

# 3
  • Мнения: 2 631
Освен изброените, има и още:
- завързване здраво с повой/въже на опънатите крачета, след като се повие с пелени - да са му прави крачетата; #2gunfire
- бръснене на бебешката косичка - знаете защо; #Cussing out
- слагане на нещо по личицето му, напр. отпечатък от червило между веждите - да се заглеждат хората по него, а не по бебето, за да не урочасва. newsm78

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Дотук изброените наистина ме същистаха Shocked Shocked #Crazy #Crazy #Crazy
Аз съм чувала за залепване на ушичките с тиксо, за да не са щръкнали. Sick
Това го е правила сестрата ма съпруга ми, а уж се фръцка и претендира, че била интелигентна жена, хахахахаха #Cussing out #Cussing out

# 5
  • Мнения: 1 107
Залъгалката се топи в мед, да му е сладко...

# 6
  • Мнения: 3 537
Да го къпиш 3 дни с прясно мляко, за да стане по-бяло.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Дете на 5 месеца което не е захранено още е "държано гладно"."как може така да го изоставиш?""Ами вие вече трябва месце да ядете/не знам какво месо-може би пържоли/".

# 8
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Момичета, това е някакъв ужас! #2gunfire
За повечето ПРОСТОТИИ сефте чувам, но направо ще втрещих #Crazy
Не мога да повярвам, че в 21 век има хора, които се връзват на тези идиотщини. Хайде, за червеното конче на ръчичката на бебето- някак си не ми прави впечатление... но като видя бременна с червено конче... Rolling Eyes Или друга любима тема ми е " Подстригвахте ли се, докато бяхте бременни?", направо съм така  Shocked Shocked Shocked

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 709
За мен най-ЪЪпсурдното нещо беше, когато приятелката на свекър ми (свекърва ми е починала отдавна), жена от село и с такива разбирания, се опитваше да убеди съпруга ми да сме осолили щерката, но забележета как: трябвало детето да се намаже с едра сол и да се увие в бащина риза. Не помня колко време трябваше да продължи тази процедура, но аз бях УЖАСЕНА  smile3512 И тъй като мъжО почти се беше навил и само питаше кога ще го напарвим, аз не издържах и му предложих когато той легне гол да го намажа с тая сол, да го увия в един чаршаф и да стои колкото е казала тая и ако не се е обринал или обелил, тогава може и да си помисля за малаката. Той така и не се нави и ни се размина. И цялата тая работа - да не миришело детето, като станело голямо. А бе то и пет пъти да те солят, ти като не се къпиш и не използваш никаква козметика пак ще си вониш (като въпросната подстрекателка).

# 10
  • Мнения: 666
 Да се къпе бебето в подсолена вода , та да не му миришела потта, да го мажеш с мас или зехтин , вместо с бебешко олио или лосион - то тези процедури са ги правили на нас , просто защото на пазара е нямало бебешко олио или лосиони, а сега при това разнообразие от продукти , немога да разбера някой майки,които още прилагат тези методи

# 11
  • Мнения: 4 668
Като изключа тоално ужасяващите за солта и маста , много ме дразни като видя детенце с обръсната косичка . Мъчно ми е за дечицата . И да го бръснеш и не , това си е ген , няма да стане с по-гъста коса . Също така , когато малкия беше на около 40 дни и плачеше от коликите СВЕКИ "посъветвала " мъжа ми да измие лицето на бебето с парцала ( гъбата ) с която почистваме мивката и плота и той се беше залетял да го прави . Щях да го убия , а нея ми идваше не знам къде да я навра ... #2gunfire

# 12
  • Мнения: 7 821

Да не се режат косите на момченцата преди годината, да не им пострада мъжеството .
Да не отказваш нищо за ядене на момченце, че ще му падне оная работа .
Да се къпят децата в орехова шума.

# 13
  • Мнения: 4 358
.....немога да разбера някой майки,които още прилагат тези методи
Радвай се, че не ти се е налагало да ги разбереш  Wink

По темата - слагането на каквото и да било във водата за къпане - яйце, мляко, сол  #Cussing out
Моите мигли са рязани  Blush

# 14
  • Мнения: 307
Ако детето няма апетит при изгрев слънце майката или бабата го провисват надолу с главата на прага на къщата. След това повтарят три пъти заклинанието: "Слънце на баир, сърце на място!" Това се прави, защото се вярва, че страхът измества сърцето на бебето и то се разболява.

Общи условия

Активация на акаунт