Имали ли сте сърцебиене по време на бременност?

  • 3 269
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!

От края на третия месец установих, че имам ускорен сърдечен пулс, около 115 удара в минута. След посещение при кардиолог ми обясниха, че трябва повече да си почивам, защото сърцето се натоварва допълнително. Спрях да ходя на работа, повече в къщи съм, но до този момент сърдечния ми ритъм се запазва относително висок.Сега съм в 27 седмица и се притеснявам  , че в последните месеци , може би още повече ще се засили, а лекарствата не са желателни в този момент. Случвало ли Ви си е подобен проблем и как сте се справили с него!
Благодаря Ви предварително! 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Да, познато. И с двете бремености преживях подобно нещо. Оказа се, че при мен е от проблеми с щитовидната жлеза. Ако не ти е проблем, изследвай си хормоните дали са ти в норма. Мойте се нормализираха към края на бремеността, като най-големите отклонения бяха до 4ти месец.

# 2
  • Мнения: 2 663
При мен също го имаше ,но докториме ми казаха ,че на първо място заради бременността и не е притеснително и на второ от липса на магнезии,което се получава не само при бременните.В 6 месец пиех медикаменти за задържане,от които още повече ми изтропваше сърчицето и ми предписаха хапчета за сваляне на кръвното

# 3
  • Мнения: 1 146
Ухааа аз какво сърцебиене имам понякога ooooh! Гледаха ме, нищо необичайно - от бременността било. Обаче много се задъхвам, а понякога дори ми прескача сърцето. Странна работа  Rolling Eyes

# 4
Да, понякога имам чувството че ще ми изкочи сърцето. И на мен ми казват, че било нормално.

# 5
  • Мнения: 1 878
Аз получавах сърцебиене и даже ходих на кардиолог и ми правиха ехокардиография - казаха че всичко си е наред - сърцето се товари от бременността и затова трябва да си почивам повече, да не ям солено и тлъсто и изобщо здравословен лек живот  Grinning Освен това понякога бебето докато е още високо разположено притиска някой органи и от това се получава този дискомфорт, та в последните месеци, когато се смъква плода обикновенно отшумяват оплакванията, както стана и при мен. Важно е кръвното да не е високо. Иначе нека гинеколога ти те изпрати на кардиолог, за да си най-спокойна.

Леко бременеене и бързо раждане като му дойде времето  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 411
Тахикардията е често срещано явление по време на бременност,но обикновено има и друга причина.Аз съм стигала честота 160.Започна със 120-130 и аз слушах резонното от бременността е,но бях сигурна че не е само от това.За мен 120 честота си е доста и трябва да се направят обстойни прегледи.и то при добри специалисти-ендикринилог,кардиолог,ехокардиография.А не да сев говори на изуст,както повечето лекари си знаят.
nuni екстрасистолите(прескачането)са много неприятни,защо не помолиш да ти сложат холтер?
Един съвет към всички,нищо не ковства един холтер и една ехокардиография,както и ендокринолог.Тахикардията е  много неприятна,и е хубаво да се знае от какво е.

# 7
  • Мнения: 3 537
И аз имах често сърцебиене,особено накрая преди да родя,но не съм имала проблеми,родих си нормално

# 8
  • Мнения: 827
Ухааа аз какво сърцебиене имам понякога ooooh! Гледаха ме, нищо необичайно - от бременността било. Обаче много се задъхвам, а понякога дори ми прескача сърцето. Странна работа  Rolling Eyes
И аз имам същите оплаквания, най-много се стряскам, когата не ми стига въздух, но не мисля, че е страшно, просто защото като цяло нямам други притеснения... Е, дано да съм права

# 9
  • Мнения: 5 370
Даже съм се стряскала насъм от сърцебиене и ми е ставало лошо, а после не смеех да заспя-от страх. И моят гинеколог ме прати на кардиолог, нищо фатално не беше. От време на време, като усетех проблеми, смучех Валидол-с позволение докторско. Ама ти се консултирай все пак.

# 10
  • Мнения: 1 733
Да, аз от време на време имам доста силно сърцебиене. Неприятно е, имам чувството, че сърцето ми ще се пръсне всеки момент Simple Smile По едно време трябваше да пия Гинипрал, от който страничен ефект е сърцебиене. Тогава ставаше съвсем зле и просто спрях да го пия.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 715
Има сърцетуп, правиха ми няколко кардиограми и всичко беше наред. Иначе аз му казвах прескачане, както ми е нормален пулса, изведнъж сърцето ми прави няколко по-бързи удара. Но аз бях качила малко повече килограми, горната граница на кръвното ми беше 150, но ме уверяваха, че било нормално.

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
На мен пък ми се беше позабавил пулса по време на бременността/това продължи и няколко месеца след раждането/ и си мислех,че нещо не е наред newsm78.Но пък си се чувствах чудесно,а и изследванията ми бяха в норма/е имам ниско кръвно/.Сега пак ми е както преди да забременея,около 80,но понеже съм много емоционална, лесно ми се ускорява.  

# 13
  • Мнения: 2 309
От самото начало на бременността си усещах сърцето в гърлото.Толкова силно и учестено биеше.Така,че споко.И да лежиш по-цял ден,пак ще бие учестено. Laughing

# 14
  • Мнения: 1 999
Не съм имала сърцебиене, но съм чувала че често се случва по време на бременност.

Общи условия

Активация на акаунт