Има ли бременни мами със съмнения за херния или с херния?

  • 779
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 374
Здравейте мили мами,
Моля да споделите ако имате същия проблем като моя.
От 3 седмици , когато легна и нали по принцип в това положение корема малко или много хлътва, отдясно се появява една издутина. Досега мислех, че е бебчо.
Вчера бях на преглед при гинеколога, наблюдаващ бременността ми. Той ме прегледа и каза, че това много му прилича на херния. Каза да отида при джипито да ми даде направление за хирург, който да ме прегледа и да даде становище.   newsm45
1. Има ли някой, при който е имало такива съмнения и дали е излязло херния или не?
2. Има ли мами с херния? Какво става с тази херния и бремеността, кога трябва да се оперира?
Ще ви бъда много благодарна за отговорите

# 1
  • Мнения: 77
Здравей,аз съм бременна в осми месец,около петия месец забелязах издутина колкото яйце над пъпа ходих на хирург и ме прегледа като понатисна два пъти и каза че е херния.А гинеколога след като ме прегледа и каза ,че това издуване е нормално и не е херния.Нямало опасност за бебо и за мен,но трябва да се пазя да не вдигам тежко.Евентуално ако нистина е херния операция се прави след раждането.Мисля след като родя да ида пак на преглед при хирург.Не се притеснявай за теб и бебо няма опасност.Успех! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт