Така наречената "гъша кожа"

  • 18 444
  • 4
  •   1
Отговори
Много е дълго, за да ви занимавам затова ще ви кажа в кратце, че дъщеря ми има поставена диагноза от д-р Демерджиева, Кожна клиника, Медицинска академие, че има т. нар. "Гъша кожа". Тя твърди, че това не е на алергична основа и се мазахме с крем на "La Roush" а сега сме с "Exomega" на фирмата  "A-derma" от които има ефект, но още не са й минали. И в двата крема пише, че са за суха, чувствителна кожа, с атопичен дерматит в същото време като чета симптомите при нас не са същите като при атопичен дерматит а никъде не мога да намеря в литературата нищо написано за "гъша кожа". Ако някой знае нещо по въпроса нека сподели с мен също ако знаете за добри дерматолози. На мен ми препоръчаха д-р Демерджиева като много добра, но няма да е зле да ни види и някой друг.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
Здравей!
И ние имахме гъша кожа. Лекарите казаха, същото като на вас- че не е нищо опасно, че се среща често при бебетата и оикновено се израства към 5-6 месеца. Ние с нищо не сме третирали, просто смених козметиката (мазахме Мустела Стелатопиа) и за 2-3 седмици "гъшата кожа" изчезна първо по другите части, последно по коленцата. Ако вашата е много и те притеснява, ако искаш ще ти пиша на ЛС за един нов препарат, който не е кортикостироид и щяхме да мажем, но така и не се наложи.
 

# 2
Моля, да ми кажете какви бяха при вас симптомите. При нас се появиха още като беше на 4-5 месеца първо по бузките,коленцата червени пъпки, после се разпространиха по горната страна на бедрата и по външната страна на краката, по раменете и после тръгна по външната страна на ръцете. Започнах да мажа с крема на "Ла рош" и почти се скриха .По бузите са най-много и с малки изключения почти никога не са се скрили, а сега сме вече на 1г.7м. Не я сърбят, но аз вече започвам да се притеснявам, че диагнозата не й вярна, защото не са й минали въобще, а се мажем от толкова време.
P.S. Какво ще кажете за д-р Мустаков, казват че бил много добър алерголог и се занимавал предимно само с деца. Предварително ви благодаря за съветите.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Здравейте и ние имаме същата диагноза поставена от Демерджиева днес.Освен нея обаче ни гледа и целия професорски екип от Кожната клиника и потвърдиха диагнозата,затова ще й се доверя засега.Пъпките ни са по бузките от 6-тия месец,по ръчичките откакто стана на 1 год.Досега ни лекуваха други лекари,бяха ни поставени грешни диагнози и ефект естествено нямаше никакъв.И на нас ни предписа Екзомега.
Мустаков е добър лекар,но той е алерголог,а това определено не е алергична реакция ,а си е чист кожен проблем

# 4
  • София
  • Мнения: 414
Здравейте, сигурна съм, че при вас няма да е така, но да споделя все пак скромния си опит. Аз имам гъша кожа и досега - на 32 години не съм я "израсла". Имам я на ръцете и краката. По неясна причина се натрупват вроговени или се вроговяват интензивно местата, където излизат косъмчетата. След раждането започна да ми се разпространява и по-гърба. С по-агресивно третиране и ексфолииране на лицето почти се изчисти. Плюс урея-съдържащи кремове...

Мазила, овлажняващи и пр., пилинг, бани и т.н. от както се помня. Без особен ефект. Слънчевите бани и по-скоро въргалянето на морския пясък и морските вълни помагаха най-много за излющване на горния пласт, но временно.

В моя случай в ранна детска възраст не е провеждано лечение. Лекарите казали, че ще се израсте само... И оттогава чакам ли чакам Mr. Green

Само да допълня, че освен това като малка имах и кокоши гърди.
Сега, каквато съм патка заспала, само чакам да ме пипне птичия грип.

Общи условия

Активация на акаунт