Колебая се дали да имам бебе

  • 4 603
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте момичета,
аз съм съвсем нова тук, въпреки че отдавна съм се регистрирала и отдавна чета, но за първи път пиша. Много ми се иска да имам бебе Grinning затова съм и при вас, но доста се колебая дали е правилно или не да забременея, не че от първия път ще стане Crazy. Страдам от заболяване, което се предава по наследство - никой не дава гаранции, че бебето ще го има или не, но не знам дали е правилно да рискувам здравето на едно толкова прекрасно и невинно същество като детенцето, което бих имала. А от друга страна така ми се иска да стана майка.
Просто исках да ви кажа здравейте  bouquet и да споделя с вас притесненията си

# 1
  • Мнения: 2 120
Първо здравей.

По пътя на тази логика, трябва да знаеш, че са много наследствените болести. Все пак зависи за каква болест говориш. Ами представи си, че на детецето нищо няма да му има, а ти се лишиш от щастието да станеш майка?
Не знам какво да те посъветвам. Говорила ли си с лекар за колебанията си относно онаследяването на болестта ти? 

# 2
  • Мнения: 1 205
Това, че искаш бебе е много хубаво и аз ти го желая от сърце Hug
За съжаление моя отговор ще е доста банален, но няма как.
Какво точно е заболяването?
Най-добре е да направиш нужните изследвания и да се консултираш с лекар.

# 3
  • Мнения: 3 376
Много съжалявам за този труден избор, който ти предстои Sad Наистина е адски трудно да се отговори на въпроса кое е правилното...

А това заболяване летално ли е за плода, ако го наследи, или бебето ще се роди, но с увредено здраве? Има голяма разлика в двата случая, според мен.

# 4
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
мили4ка здравей.незнам какъв ти е то4но проблема,но не се притеснявай излишно преди да си се консултирала с лекар.аз имам познати които също имат наследствена болест ,но все пак си имат де4ица и са си живи  и здрави.така 4е не се панирвай ами отиди на лекар.той най добре ще ти каже какво да правиш.желая ти успех и дано стане това което желае6  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
всичко зависи от това, какво ти е наследственото заболяване и доколко то ще навреди и ще опорочи живота на един нов човек. има наследствени заболявания, които се предават с много голяма вероятност и при наличието на които е престъпно да се правят деца, но това не важи за всички!

отиди в клуб Бъдещи майки в дир.бг и най-горе потърси темата на доц.Кременски за генетичните консултации и изследвания. там той е дал координати за връзка, можеш да му пишеш по имейл или направо да отидеш на консултация при него. много е отзивчив и не връща никого. той е генетик и единствено той може да ти даде правилен съвет в случая.

# 6
  • Мнения: 113
Здравейте на всички,
страхотни сте момичета и толкова мили  bouquetблагодаря ви, пуснах темата преди да си тръгна от работа, а сега вкъщи гледам, че вече сте ми отговорили толкова мило, мерси.
Имам епилепсия, говорила съм с моята лекарка за бебе и тя казва - ами нищо не се знае - може да се прояви при бебето, може и да не се прояви - въпрос на късмет. Обаче такива колебания са ме налегнали - толкова е хубаво да имаш бебче и искам да стана майка само се заглеждам по количките, една колежка роди наскоро и доведе бебчето си в офиса Rolling Eyes толкова ми се искаше да го гушна. Обаче пък си мисля - ами лекарствата, които пия, ако му навредят - изчетох всичко възможно, никой не дава гаранции, нито изследвания, нито лекари. Пък и дори лекарствата да не навредят, ако като по-голямо се разболее... Cry дали заради моето желание да съм майка трябва да причиня това нещо на едно дете, защото то може много да страда. Съпругът ми  Shocked само повтарят - ооо, трябва да имаме две newsm78 сякаш не разбира пред каква дилема съм

# 7
Здравейте на всички,
страхотни сте момичета и толкова мили  bouquetблагодаря ви, пуснах темата преди да си тръгна от работа, а сега вкъщи гледам, че вече сте ми отговорили толкова мило, мерси.
Имам епилепсия, говорила съм с моята лекарка за бебе и тя казва - ами нищо не се знае - може да се прояви при бебето, може и да не се прояви - въпрос на късмет. Обаче такива колебания са ме налегнали - толкова е хубаво да имаш бебче и искам да стана майка само се заглеждам по количките, една колежка роди наскоро и доведе бебчето си в офиса Rolling Eyes толкова ми се искаше да го гушна. Обаче пък си мисля - ами лекарствата, които пия, ако му навредят - изчетох всичко възможно, никой не дава гаранции, нито изследвания, нито лекари. Пък и дори лекарствата да не навредят, ако като по-голямо се разболее... Cry дали заради моето желание да съм майка трябва да причиня това нещо на едно дете, защото то може много да страда. Съпругът ми  Shocked само повтарят - ооо, трябва да имаме две newsm78 сякаш не разбира пред каква дилема съм

Миличка защо не се консултираш с доц.Кременски? Той ще ти даде най-добрия и правилен съвет, а също може би е възможно да направи изследвания за генетична предрасположеност към болестта. Аз по памет обаче си спомням, че епилепсията по-скоро се провокира от силен стрес, а не е генетично предавана, но не съм сигурна...

# 8
  • Мнения: 113
При мен е точно предизвикана от срес Close, обаче от всичко, което прочетох, след като веднъж вече се е проявила може да се предава и на поколенията. Може би наистина трябва да се консултирам с този доцент. А той дали ще ми приема Rolling Eyes тоест любезен ли е?

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
При мен е точно предизвикана от срес Close, обаче от всичко, което прочетох, след като веднъж вече се е проявила може да се предава и на поколенията. Може би наистина трябва да се консултирам с този доцент. А той дали ще ми приема Rolling Eyes тоест любезен ли е?

доцентът е много любезен, отговаря и на запитвания по имейл, по телефон, отговаря и на лични бележки в дир.бг. не взема пари за консултация!
вземи му оттам, откъдето ти казах координатите му и се свържи с него.
той е генетик и е единствено компетентен да ти отговори по въпроса за наследствения фактор и вероятностите за предаване.
не се притеснявай да се свържеш с него.

# 10
  • Мнения: 2 123
jam, ти е отговорила, а ако желаеш можеш да видиш и тази темичка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37424.0

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 4 761
Писах ти на лични. Надявам се да съм те обнадеждила.

# 12
  • Мнения: 7 837
MissDrakula, не се обезсърчавай и наистина се посъветвай със специалист  Simple Smile

Имам приятелка, която е с наследствена епилепсия, а има две прекрасни и здрави момиченца  Simple Smile

Желая ти успех!

# 13
  • Мнения: 113
MissDrakula, не се обезсърчавай и наистина се посъветвай със специалист  Simple Smile

Имам приятелка, която е с наследствена епилепсия, а има две прекрасни и здрави момиченца  Simple Smile

Желая ти успех!
мерси много Кейси, но като знам, че всичко е много относително
ще говоря пак с моята лекарка дали пък не може да спра лекарствата за малко и да правим опит за бебе Rolling Eyes и ще говоря с доцента Praynigи дано стане
Благодаря ви момичета, страхотни сте  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 2 044
Не се предавай толкова лесно HugНаправи си генетична консултация,както са те посъветвали момичетата NaughtyАко трябва с няколко специалисти се посъветвай,но според мен риск винаги  има,дори и при здрава мама,така че спокойно Hug Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт