СмяНа нА реЖим зА спАнЕ

  • 723
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
От вчера моя Вики е на ясла  Heart Eyes по принцип казват не плачел, но днес отидохме да го вземем по раничко, възпитатвелката се обади, че запонал да търка очички, да ни търси и се разплакал Cry

Иначе ставаме към 8 - 8.30 - 9ч.
Режима му на спане е сутрин от към 11 до 12 - 12.30 и после от 16 - 16.30 - до 18ч....долу горе Wink Там обаче дечица спинкат от 13ч.
Преди да започне яслата го прабвах няколко пъти да му сменя спинкането и ставаше, но не всеки път  Confused

Дайте ми идеи как да го променя този режим.
Благодаря  Hug  bouquet

# 1
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами Дид остави го да се настрои сам .. и аз като дадох Гери в градината тя спеше 2 пъти на ден .. още в първата седмица свикна с режима там . проблема беше само 4е спеше в на4алото много малко  - половин /един 4ас  и после беше леко изнервена .
В на4алото като я вземах тя си "доспива6е "  - по още полвин , един 4ас . това оба4е само около седмица - след това се нагоди и ве4е няма проблеми .

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Според мен вашият режим е оптимален, тук в яслата слагат тези, които са дошли до 8ч. да спят до 9,30, после има игри, ядене и най-късно 12ч всички са в леглата, до към 14ч.
Има ли начин във вашата ясла, да го слагат да спи, когато му се приспи и така лека полека да изтеглят времето на спане? Това, при положение, че имат достатъчно спални възможности..

# 3
  • Мнения: 10 758
А дали могат да го слагат да спинка малко по-раничко от другите дечица, поне в началото, докато свикне.Може пък бързо да се адаптира и да си нагласи часовничето на 13 часа за спане.

# 4
  • Мнения: 1 049
Съдейки от моя  личен опит знам, че първата седмица е тежка, но после дечицата свикват и с новия режим  Peace
С моят син  знам, че все си доспиваше в колата и първия месец го вземахме в 12,00 после го остявяхме до 15,30
Слагахме го да спи в 20,30 и събуждахме в 7,30 закуска и на ясла там играеха ,закуска, занимания, обяд, слетобед спане, закуска и после го прибилахме е в колата си доспиваше Wink
И гледах събота неделя да сме ня същия режим Peace
Събери търпение в началото докато свикнат с промените децата са  леко нервни  ooooh!
Абе тук в италия преди да почне ясла ни обясняват всичко относно режима на яслата, питат какъв е режима на детето и ни казват какво да правим за съня на децата относно хронителните ми предпочитания, на вас не ви ли правят предварителни срещи  newsm78
лека нощ

# 5
  • Мнения: 5 183
Ох, Диде, ами няма да е лесно в на4алото, то е ясно. Според мен проблема оде от това, 4е Вики4а още не е свикнал там, а като му се доспи, детенцето си иска мама ... поне в първите няколко дни. Моя Томи се сеща за мен, ако не се е присетил по-рано, като стане време за папкане или спане, защото знае 4е тези неща с мама ги прави, но няма на4ин...
А за режима на спане не мога много съвети да давам, защото не съм имала този проблем - ние по-големи тръгнахме по такива заведения. Но наистина, не биха ли могли да го слагат по-ранко?!  newsm78
Кажи как е минал днешния ден. Стискам палци. Ще свикне /-те/, но не става изведнъж. Кураж и търпение!!!

# 6
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
имай търпение -ще свикне.наистина ги питай, ако могат да променят режима за него докато свикне. някъде 4етох, 4е по принцип децата се изморяват пове4е като са на градина. на него му е за първи път без мама. като ви знам и вие като нас сте галчовци Simple Smile Hug

# 7
  • Мнения: 7 430
Днес като го заведохме и попитахме, но нямат такава практика да го слагат по-рано да спи  Naughty защото после като се събуди, другите деца ще спят и ще се развали режима им  Tired

Възпитателката се застрахова и днес ни каза да отидем да го вземем към 11 - 11.30, когато му е часът за първото спане Peace

Чудя се как ще свикне с техния режим, ако всеки ден ходим да го взимаме по едно и също време newsm78

# 8
  • Мнения: 5 183
Цитат на: ДидКа мАрГарИткА [b
Чудя се как ще свикне с техния режим, ако всеки ден ходим да го взимаме по едно и също време [/b] newsm78[/tt][/size]
И аз това се 4удя  newsm78
Каква е тази "възпитателка", която се "презастрахова", като кара родителите да си взимат децата, за да не пла4ат?! Е, ще попла4е, то е ясно, но тя да вземе да измисли нещо, нали за това е сложена там ... да помогне да се адаптира  #Cussing out

# 9
  • Мнения: 1 017
Дидка, ами ако наистина около седмица две го взимате към 11.30 и го връЩате в 13Ч за да спи с другите деца? Ще се поизнерви в наЧалото, заЩото Ще е уморен, но пък Ще е с вас, Ще поиграете, около Час не е толкова много време...А ако има възможност да стоите с него в яслата тоЧно в това време...за да е по спокоен...мисля, Че Ще свикне така постепенно...

# 10
  • Мнения: 7 430
...А ако има възможност да стоите с него в яслата тоЧно в това време...за да е по спокоен...мисля, Че Ще свикне така постепенно...


Това е идея и може още утре да попитам, че днес отиваме да го вземаме в 12 и те излезли навън.

Е, то времето не бе много студено, но като го видях милия ми без топла шапка (само с качулка), без ръкавици, почти спящ, мрънкащ и стоящ в количката ми се преобърна сърцето Cry
То голям човек да е - едва ли ще издържи на това - бил е и гладен и наакан Sad Sad Sad

Сега кашля милото ми  Tired

Общи условия

Активация на акаунт