Имам форми за пурички. Дайте рецепта?

  • 782
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Имам едни формички за пури. Дълги са колкото цигара и малко по дебели от цигара. Чудя се какво ли би могло да се измисли с тях. Дупката е доста малка за крем. Чудя се. Дали пък няма някоя рецепта да навия тесто около тях и да ги потопя в разтопен шоколад. Да станат нещо като тези вафлените дето ги продават в кутии?

# 1
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето една рецепта без печене(и с печене я имам, ама сега не можах да я намеря). Правила съм я за миналата Коледа.

Орехови пурички с какаов крем

150г ситно смляни орехи
160г бишкоти(но мисля че ще стане и с обикновенни бисквити - тук няма). 120г пудра захар, (в рецептата са 2 яйца, но спокойно може да замениш с кондензирано или дори обикновенно мляко + малко масло - за спойка).

За крема:
250мл. сладка сметана, 1 с.л. какао, 2 с.л пудра захар.

С продуктите за тестото приготвяме тесто, ако масата е рядка прибавяме още бисквити. На посипана с пудра захар дъска, слагаме тестото, върху него слагаме фолио и разточваме около 0,5см тънка кора. Нарязване на правоъгълничета(с дължината на металните пурички и така че да могат да се застъпят двете страни). Навиваме на металните пурички. Нареждаме на поднос и оставяме до другият ден да изсъхнат(ако са с масло - в хладилника).
На следващият ден, изваждаме металните тръбички и пълним с предварително приготвеният крем(може да използваш наставката на сприц за пълнене на еклери или понички). Отгоре може да нашариш с разтопен шоколад.

Крем

сметаната, заедно с какаото и захарта, затопляме докато се разтвоят добре(не трябва да ври). Изчакваме да се охлади и слагаме за една нощ в хладилника. На другият ден я разбиваме както обикновенно.

Дано да съм помогнала!

# 2
  • Мнения: 622
Ще ми бъде интересно да видя как изглеждат тези формички и евентуално от къде могат да се купят... newsm78 bowuu

# 3
  • Мнения: 4 176
Ще ги снимам утре. Сега пеосто е 1:37  smile3524

Общи условия

Активация на акаунт