Доброкачествен тумор

  • 2 414
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте,
Синът ми е на 3 м и 2дена. От самото си раждане има едно малко топче на главата, днеска ходихме на лекар и той каза, че това е мастно образование - доброкачествен тумор и трябва да се махне. Операцията може да се направи след 3 месец, когато си решим, но не каза кога е най-подходящо. Малко съм притеснена за самата операция, по принцип каза че няма никакви усложнения, но все пак си е операция. Някои ако се е сблъсквал с подобно нещо и има повече информация ще съм ви много благодарна. Ако не се махне ще продължава да си расте заедно с главата му. На каква възраст е по добре да се направи такава операция.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 539
Здравей,
аз самата имам подобно мастно образувание отстрани на лявата вежда. Когато бях във втори клас ми го отстраниха след операция с пълна упойка, но след известно време пак се появи. Сега съм си с него, не ме притеснява и не личи много. Един хирург ми предложи да го отстраним пак, но аз не виждам смисъл - сигурно пак ще се появи. Баща ми пък има такова на гърба.
Консултирайте се с добър лекар и не се притеснявайте излишно. Не знам обаче кога е най-добре да се направи операцията, както казах на мен ми я направиха чак на 8-годишна възраст. Ако беше за моето дете, не бих бързала.

# 2
  • Мнения: 704
На мен също ми правиха подобна операция на главата - води се козметична хирургия. Често казано съжалих сто пъти, че се съгласих-с местна упойка, много е гадно да ти стържат главата, защото образованията при мен бяха срастнали с коста на черепа. Не искам да описвам, че два дена не можах място да си намеря от болки. Тези тумори са доброкачествени, единствената опасност е да не се спукат и инфектират. Щом е за толкова малко бебе - не знам, поискай консултация от още някой лекар, дали не може да се изчака. Да добавя също - 2 години след операцията, туморите си се появиха на същите места.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
При мен ситуацията беше подобна. Дъщеря ми се роди с голям невус /бенка/ на крачето. По същество и невуса е доброкачествено образувание, което при определени обстоятелства може да премине в злокачествено /излагане на слънце, механично дразнене и др./
Ходихме при доста лекари и мненията бяха крайно различни - от това, че не трябва никога да се маха, да това, че е трябвало да се отстрани още в първите 3-месеца след раждането. В кожната клиника към Мед. академия /май беше д-р Георгиева/ бяха категорични, че е по-добре такива образувания да се махат /още повече, че малкото упорито го човъркаше с пръстче/, но за по-сигурно ни консултираха и с един германски професор, който по това време им гостуваше. Именно той, каза, че сегашната тенденция е подобни кожни образувания /не съм сигурна, че вашия случай е такъв, но ми звучи подобно/трябва да се отстраняват още през първите месеци. И така аз се реших на операция и не съжалявам. Много се страхувах от пълната упойка, но това мина... Дъщеря ми беше на 1г. 2 м. и няма никакви спомени от тогава. Понесе всичко много леко, страхът ми, че невусът може да премине в нещо по-лошо вече отдавно е забравен. Оперираха я в Пластичната хирургия на Мед. академия - д-р ЕВСТАТИЕВ. На него и на екипа му ще бъда винаги благодарна. Свършиха си перфектно работата, бяха много внимателни към детето и всичко беше абсолютно безплатно. Ако мога да ти помогна с още нещо..
Мое мнение е, че е по-добре да го махнеш /децата се бутат, удрят.. може да стане беля/, но малко по-късно. Горещо ти препоръчвам лекарите, които споменах.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Tita
...това е мастно образование - доброкачествен тумор и трябва да се махне...


казва се ЛИПОМ и наистина рецидивира!  Close
Виждала съм на много хора (включително на приятел на баща ми на плешивото му теме  Wink -  махна си го човека, не се появи отново  Simple Smile )
Ако сметнеш за нужно (от естетическа гледна точка) го махни.
Успех Ви желя!  Grinning

# 5
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Тита, а къде се намира топченцето - в косичката или на челцето?

Желая ви много здраве и успех!

Общи условия

Активация на акаунт