Фреш всеки ден ???

  • 909
  • 8
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Искам да попитам нещо, значи ситуацията е следната: племеницата ми е на 2 год. и 7 месеца и от около 1 месец и малко иска фреш всеки ден. Сестра ми й прави на цитруспресата с портокал и грейпфрут, от време на време и по малко лимон. Ако не получи дневната доза и започва да се тръшка. Обаче от два три дни се оплаква, че я боли коремчето, а сестра ми си мисли, че е от фреша, може би от киселкото и се притесни много яко. Възможно ли е по някакъв начин, заради киселичкия сок, да й станал по-чувствителен стомаха и да я боли от сока? Може ли да й е навредил по някакъв начин?

# 1
  • Мнения: 1 089
Иренка, аз също си го задавам този въпрос  newsm78. Виктория пие фреш всеки ден може би от края на есентта, до сега не съм забелязала да я боли стомахче след това. Според мен е много важно да не се пие на гладно, тогава вече наистина дразни.

# 2
  • Мнения: 2 123
А според разделното хранене фрешовете трябва да се пият на празно стомахче, защото понякога приети след друг вид неплодова храна водят до ферментация, а оттам и до колики. Помислете и върху това. Thinking

# 3
  • Мнения: 9 063
А според разделното хранене фрешовете трябва да се пият на празно стомахче, защото понякога приети след друг вид неплодова храна водят до ферментация, а оттам и до колики.
както и всички плодове Peace Едва 30 минути след прием на сок или плод (40 мин. за бананите), може да се приема друга храна.

# 4
  • Мнения: 7 640
не я боли коремчето от това, със сигурност

# 5
  • Мнения: 1 655
В момента има такъв вирус, който се изразява в повръщане и разтройство. Синът ми го изкара само с повръщане, май и аз съм го пипнала от него, и си чувствам стомаха точно както го описваш. Та вижте да не би и при детенцето не е нещо такова.

# 6
  • София
  • Мнения: 748
Не знам за коремчето,ама внимавайте със зъбите!Миналата зима пиех всеки ден такива фрешове и зъбите ми станаха много чувствителни.Трябваше да минат поне 5-6 месеца за да отшуми проблема.Все пак соковете са доста киселинни.По отношение на зъбите е по-добре да се пият със сламка.Извинявам се,че съм малко встрани от темата,но реших да споделя.За коремчето мога само да посъветвам да спрете сока за известно време и да видите как ще се отрази.А болката веднага след прием на сок ли се появява?

# 7
  • Мнения: 1 072
И моя едно време пиеше фреш всеки ден. В продължение на поне 1 година. Ама го отказа. За което умирам от яд. Това му беше дълго време единствения източник на витамини.
Мисля, че за момент може да заболи стомахче, ако е на гладно или нещо подобно, но чак пък да се изнежи стомаха.... По-скоро ако има нещо друго, което дразни това може да засили ефекта, но едва ли е първопричината.
За зъбите е така, знам, че половин час след ядене на ябълка или изобщо нещо киселинно не трябва да се мият зъбите

# 8
  • Мнения: 822
Не знам за коремчето,ама внимавайте със зъбите!Миналата зима пиех всеки ден такива фрешове и зъбите ми станаха много чувствителни.Все пак соковете са доста киселинни.По отношение на зъбите е по-добре да се пият със сламка.Извинявам се,че съм малко встрани от темата,но реших да споделя.За коремчето мога само да посъветвам да спрете сока за известно време и да видите как ще се отрази.А болката веднага след прием на сок ли се появява?
Подкрепям!
Наскоро по едно тв-предаване говореха,че киселинността на цитрусовите плодове трябва да се неутрализира с приемането на определени храни-главно зеленчуци,но не обърнах внимание ,кои по-точно... EmbarassedИначе се нарушавала нормалната бактериална среда в стомаха.Но сигурно това е строго индивидуално и зависи от детето.Така че,нека поне за кратко време ги спрат или сестра ти да разрежда фреша с вода или чай (много трудно постижимо,защото малките хитреци веднага усещат и започват да мрънкат... Close)

Общи условия

Активация на акаунт