Майки в Calgary, Canada

  • 554
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте майки в Calgary,
Аз съм много от скоро тук, а май вече се нуждая от акушер - гинеколог.
Много съм притеснена понеже не знам какви точно са правилата тук, а и ми се иска някой да ми препоръча лекар. Другото, което не ми е ясно, е как стои въпроса със здравните осигуровки и/или заплащането.
Много ще бъда благодарна, ако ми помогнете да се ориентирам в ситуацията.

Цитат
Zdravejte majki v Calgary,
az sym mnogo ot skoro tuk a maj veche se nujdaq ot akusher - genekolog.
Mnogo sam pritesnena poneje ne znam kakvi tochno sa pravilata tuk a i mi se iska nqkoj da mi preporacha lekar. Drugoto koeto ne mi e qsno e kak stoi vaprosa s zdravnite osigurovki i/ili zaplashtaneto.
Mnogo shte bada blagodarna ako mi pomognete da se orientiram v situaciqta.


----------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 03:25 от Mamma

# 1
  • Мнения: 1 771
Zdravejte majki v Calgary,
az sym mnogo ot skoro tuk a maj veche se nujdaq ot akusher - genekolog.
Mnogo sam pritesnena poneje ne znam kakvi tochno sa pravilata tuk a i mi se iska nqkoj da mi preporacha lekar. Drugoto koeto ne mi e qsno e kak stoi vaprosa s zdravnite osigurovki i/ili zaplashtaneto.
Mnogo shte bada blagodarna ako mi pomognete da se orientiram v situaciqta.

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=20.0
Това е мястото, където е  по добре да пуснеш темата.                   

# 2
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Най лесният начин е първо да си избереш личен (фамилен) лекар и той ще ти намери гинеколог. Не помня дали в Албърта плащахте допълнително пари за здравни осигуровки, но дори и да е така, здравната ти карта покрива консултациите при гинеколога + раждането. Най-добре влез в bgcanada - подфорума за Федерална Канада и питай там - няма начин някой съфорумец да не е минал по този път.
Честито за бебчето! Безпроблемна бременност и леко раждане!

# 3
  • Мнения: 2 959
Защо не отидеш в някоя мед. център и доктора на които попаднеш ще ти даде реферанс за някои гинеколог които е близо до мястото къдто живееш. Не съм в Калгари, а в Едмонтон но предполагам че ситуацията е подобна в цяла АВ. За раждане не се плаща.
Успех и ти стискам палци, не се стресирай и всичко ще е наред.

# 4
Благодаря за информацията Simple Smile)
Снежи - четох статията която си написала за това как се ражда в Канада - страхотно си я написала - толкова съществена информация на едно място никаде другаде не успях да намеря Simple Smile
 
Благодаря и на теб Калида - но някак си без шашкане няма да мине - аз съм в Канада от края на януари, още гледам с широко отворени очи и изведнъж още по голяма изненада. Не че е лоша, ама поне да се бях освестила малко Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт