Има пъпка на дупето.Цирей ли е?

  • 29 565
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 214
Днес забелязах пъпката и в началото дори не разбрах какво е ,понечих да пипна , но дзетето подскочи и извика.А сега вечерта беше по-голяма като подуто и сякаш има секрет.Няма да я пипам ,  знам  че не трябва и много се притеснявам да не е цирей.Сблъсквал ли се е някой с такъв проблем.Какво се прави?Ще посетим доки разбира се , но искам да намеря повече информация преди това.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 745
Какъв секрет.
Циреите обикновено имат гной. Док ще ти каже с какво ще го мажете и лекувате.

Моя мъж минава с йодасепт и марли. Твоето дете май е по-смело от моя мъж Simple Smile Мъж ми в такър случай мрънка, вика, напрао да му мушна бибероната в устата Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 645
Има ли връхче тази пъпка newsm78,
На Синът ми точно след нова година му се появи такава пъпка,нещо като цирей на бедрото.Мазах го със ихтиол(така каза лекаря).
Много му помогна,мина му за 2 - 3 дни.

# 3
  • Мнения: 1 942
Има писано за една питка, която изсмуква гнойта /вж. на търсачка "обърнат косъм"/. след като ти постви педито диагнозата цирей налагай питката вечерта, а ихтиола или там другото мазило което ти изпишат денем. Ако е цирей още първата вечер питката ще го изсмуче, но втората пак сложи да дообере ако се е задържало нещо.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 527
ами лично моят съвет е не експирементирай с детето, защото моето  което също имаше цирей на дупето след като го лекувах по бабешки (с разни билки и питки и т.н , които в интерес на истината на мен ми помагаха) се отзова в хирургията и с пълна упойка дупето му бе цепнато, защото цирея се бе превърнал абцес.така, че по добре тичай при педито възможно най-бързо.дано е само пъпка, а не цирей

# 5
  • София
  • Мнения: 3 182
Зачервените подутини по бебешкото дупе около ануса или по тази част на седалището, което е в допир с гърнето (примерно), са възпалителни процеси, които често стават гнойни.
Има ли гной, трябва да се цепне (инцизия). Ако няма - може и с антисептични компреси. Но в никакъв случай Ихтиол и антибиотик през устата.
Това, обаче, ще прецени специалист по детска хирургия.
А това, което наричате ПЪПКИ, е друга история.

P.S. Вижте www.pedsurg.net

# 6
  • Мнения: 1 214
Благодаря много за отговорите.Оказа се просто пъпка или поне не прерастна в цирей.Оправи се бързо.Мазахме с гентамицин маз.

Общи условия

Активация на акаунт