Кърмата не достига за вечерното хранене...

  • 404
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 599
Първо - Честита Баба Марта! Да сте живи и здрави и благодаря на форума, че го има!

Моля ви, мами с повече кърмачески стаж, кажете как да се отърва от омразната добавка АМ вечер. Изпробвала съм всичко изписано из форума - билки, хомеопатия, храни, често кърмене през час-два, но така и не се увеличи достатъчно, за да се засити бебето при последното кърмене. Изсуква, каквото има, и после започва да плаче и да търси още. Докато имах замразена кърма всичко беше ясно, но сега... Иначе е захранена на 6 месеца, сега се кърмим на всяко хранене, опитвам се да се цедя вечер 2 часа, след като е заспала, но повече от 20 г не излизат. А съм чела и статиите за това как да се цедим и как да подпомогнем потичането на кърма.  Първото ни кърмене за деня е в 4,30 - 5 -6, а последното - в 9.

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Да ти кажа аз какво правя - като вечеряме към 19.30-20 й приготвям една супена лъжица някаква каша ( обикновено елда) с преварена вода и някакъв плод - ябълка или четвърт банан и докато ние вечеряме и тя е с нас на масата и си хапва, много е доволна да е с всички! Даваме и трохички хляб , много ги харесва. АМ изобщо не ползвам.
После се кърмим към 20.30-21 и й е достатъчно. Че се буди нощем, буди се , но тя си е такава, никога не е спала по цяла нощ!

# 2
  • Мнения: 599
Rumi_Deni, добра идея! Ще пробвам още тази вечер с каша!! Без друго не ни оставя на спокойствие да се навечеряме, защото е вече много изнервена. А през деня на какъв режим сте? Даваш ли и следобед каша?

# 3
  • Мнения: 3 550
Даваш ли и двете гърди? След като е сукала от втората може пак да я върнеш на първата. През това време там се е образувало още мляко. Изобщо, можеш да редуваш гърдите няколко пъти. Все в един момент ще се успокои и заспи. Успех!

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Ne/Da през деня сме на следния режим: кърмя в 7 часа, после отивам на работа , тя яде в 10 попара с  1- 1.5 ръжено сухарче и малко сиренце, после до обяда хапва 30-40 грама плодово пюре, доскоро оставях и сто грама кърма, ама не иска да я пие. Попарата редувам с каша от елда с плод( но не слагаме по 3 супени лъжици, както пише на опаковката, а само по 2 ) , обядва в 13.30-14 - зеленчуково пюре или зеленчуково с месо ( веднъж седмично) около 150 грама, аз се прибирам към 16.30 -17 и я кърмя, после в 19.30 както ти писах и след това кърмя за заспиване. Понякога се буди 2-3 пъти нощем и суче, не знам кога колко, понякога  само веднъж към 4 часа здраво си хапва

# 5
  • Мнения: 599
Да, Стейси, давам ги, че ги и редувам по няколко пъти...

# 6
  • Мнения: 599
Благодаря, Rumi_Deni, ще се пробваме с вашия режим, пък да видим. Много сте мили и благодаря за съветите   bouquet

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз имам подобен проблем. Бебка е на 4 месеца, храни се 5 пъти на ден, на обяд със зеленчуково пюре+кърма. Вечер суче по 30-40 мин, докато през деня успява да се наяде за 5-10 мин. Заспива видимо сита, но около 1-1:30 часа се буди и е гладна. По съвет на лекаря започнах да давам каша "Лека нощ" на Hipp и спи цялата нощ. Но аз искам да направя нещо без тази каша. Помогнете.

Общи условия

Активация на акаунт