Дадох малко АМ на бебка и тя се изрина

  • 1 392
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 556
Здравейте,

аз днес по случай навършването на 6 месеца бях решила да захранвам бебка. Понеже другата седмица ще отсъствам за няколко часа и няма как да я кърмя, реших да й дам малко АМ - Нан в случая - за да пробва и да свикне с него. Дадох й аз, тя пийна около 20 мл, не го одобри и след половин час опити накрая я накърмих. След което забелязах, че цялото й лице е изринато силно - червено, с бледи пъпчици, особено частта между нослето и брадичката. Поне 20 пъпки има, и то не много малки. Според педиатърката не трябва да правя повече опити с АМ, а когато по-нататък почна, трябва да е някакво специално. Нямам против, но се чудя може ли такава мигновена алергия да се прояви? От друга страна, със сигурност не се е изринала от кърмата, защото аз винаги си хапвам всичко и никога тя до днес не е получавала обрив. Случвало ли се е на някой подобна ситуация или да пусна темата във форума за изкуствено хранене?

# 1
  • Мнения: 301
Тес не е ли много бърза тази "алергична"реакция-ако изобщо е такава ShockedДа не би да си хапнала нещо силно алергизиращо-напр.мандарина,портокал,мед,шоколад или нещо такова Thinking
Аз когато ям мандарини и после бебка се изрива,аз затова ги избягвам Peace
Дано не е нещо сериозно и Кари да се оправи бързичко Praynig Heart Eyes
А за захранването по-добре изчакай обрива да отшуми,има време ще захраниш Peaceдори и да не е с нас Hug
Поздрави и целувки на Кари Heart Eyes

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Реакцията към храни също може да е светкавична и да доведе даже до алергичен шок - макар че рядко се случва.Такава моментална реакция е признак, че непоносимостта е много силна и наистина не трябва да правиш повече експерименти с обикновено АМ.
Аз бих пуснала темата във форума за алергии в дир-а, а не просто във форума за АМ - там определено може да получиш повече информация конкретно за алергичните прояви.
А няма ли вариант просто да се изцедиш и да оставиш мляко за бебката, след като няма да те има само няколко часа?

# 3
  • Мнения: 4 915
Може да се прояви и толкова бързо - Мариела като хапне повече сиренце, до час избиват пъпчици около устата.

За отсъствието - направи си запаси от изцедена кърма във фризера, няма нужда да даваш АМ.
Тази реакция само може да ти подскаже да внимаваш с въвеждането на млечни продукти, да оставиш киселото мляко за след годинката, и ако желаеш - да кърмиш по-дълго.

Подкрепям идеята да пуснеш питанка в www.clubs.dir.bg  - клуб Алергии.

# 4
  • Мнения: 2 556
Ндеждата ми е, че й се е издразнила кожичката на лицето само, според мен също е абсурд това да е алергична реакция към млякото. Сега спи, като се събуди, ако й няма нищо, значи не е страшно и ще пробвам пак да й дам след няколко дни. А ако обрива седи, тогава ще го мисля  newsm78

А от кърма, каквото и да ям - шоколад, мед, цитруси и т.н. - никога не се е обривала досега.

Успех на вас в захранването  Peace

хедра, благодаря ти, аз просто имам ужасна непоносимост към помпите за изцеждане, прилошава ми само като ги видя, въпреки че моята е Авент и е свястна. Изобщо не съм се цедила тези 6 месец, което е супер. Разбира се, ако се наложи, ще опитам и това, колкото и да не ми се иска.  Confused

Ще питам и в дира  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 790
Здравей,

аз не съм голяма специалистка, защото за първи път съм мама и общо взето имам 100000... въпроси за бебетата, тъй като моето не се спира и почти всичко бебешко ни закачи  Wink Когато започнах да захранвам Рали също като теб за първи път пробвах с АМ в карт. пюренце, за да свиква с вкуса. Ама тя се обрина около устата почти 5 мин. след като беше яла. Мисля че и при вас е като при нас -обрива е само там където е имало допир на адаптето с кожата на бебето. От тогава не смея да и дам АМ и си караме на пюрета с кърма или с водичка.

# 6
  • Мнения: 4 358
Тес, напълно възможно е да реагира толкова бързо на млякото. Това, че пъпките след някоко часа може да се скрият нищо не значи. Щом веднъж са избили, има нещо. Внимавай повечко.
Направи тест с няколко капки мляко върху кожата. Виж дали се зачервява.

# 7
  • Мнения: 2 556
Нещата се влошиха още. Преди малко повърна на фонтан 4 пъти - всичкия си обяд, и продължава да повръща нещо, което вече не е мляко, а може би стомашни сокове, ужас. Направо съм в потрес, после ще пиша пак.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Спри и не давай нищо освен кърма поне за няколко дни, докато отшуми реакцията. Ако продължи така и не мине след няколко часа, я заведи на докторката непременно да я види, не само по телефона.
Бързо да се съвземе мъничето!

# 9
  • Мнения: 854
Изобщо не се учудвам на такава реакция - като знам Борко какво му се получи, при това от млечна каша, не от мляко Close Стана червен, подпухна му цялото личице, почна да се чеше и след малко повърна и чак тогава се успокои. И всичко това става има-няма 10 минути след като яде малко каша. И сега като му давам да опитва кисело мляко или млечна салата онзи ден, веднага става на червени петна. Просто трябва да се пазите що се отнася до млечните продукти. Ние със сиренето и маслото нямаме проблеми.

# 10
  • Мнения: 4 358
Тес, пуснала съм ти бележка!

# 11
  • Мнения: 2 556
Благодаря на всички. Явно при Кари много зле се получи с това АМ. След като се събуди и изповръща всичко, тя изведнъж посиня и се отпусна напълно. Аз звъннах на педиатърката и веднага я закарахме при нея (дали не трябваше в Бърза помощ да идем направо, ама...). На детето почнаха да му текат гъсти зелени сополи от носа, дишаше тежко. В кабинета отново повърна нещо зелено и гъсто. Според нашата лекарка това или било силна алергична реакция или начало на вирус, защото малката имаше пулс 110 вместо 80, което значело температура. А аз й я измерих после у нас, няма грам температура.

Дадох й Кларитин и сега спи. Иде ми да се ритна няколко пъти, задето й дадох от млякото. Консултирах се с най-добрата алерголожка в Плевен по телефона, утре ще заведем бебка не преглед, ако продължи с каквато и да е реакция. Дано никой не се сблъсква с подобен проблем!

Поздрави на всички!

# 12
  • Мнения: 4 358
Учестен пулс може да значи алергия. Преди броени дни пуснах такава тема в Алергии.

# 13
  • Мнения: 4 915
Милата, изкарала си си акъла!  Confused Не се обвинявай, никой не е можел да знае.
Важното е, че детенцето сега е добре! Бързо да се съвземе напълно!  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 4 076
Много съжалявам за ужаса, който си преживяла, дано никога не се повтаря... Оттук много внимателно със захранването. И ние сме с АБКМ, захраних на 7м и половина заради кръв в акото... Дано бързо се оправя Кари!

Общи условия

Активация на акаунт