Палачинки за предястие.

  • 18 614
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 678
В понеделник ще имаме гости и мисля да опека палачинки да ги завия със смес от пил.месо,кис. краставички и майонеза.Ще настържа кашкавал и ще ги запека във фурната.Но ме претеснява майонезата,какво ще стане от горещата фурна.
И ако някой има друга идея нека ми я сподели.Нещо с палачинки,че много ги обичаме.

# 1
  • Мнения: 22 867
Аз сварявам пилешкото, после запържвам  лук, добавям месото, чубрица, чер пипер, гъби и царевичка. С тази смес пълня палачинките, сгъвам ги като плик, отгоре стържа кашкавал и запичам във фурната. Хубавото им е, че може да се приготвят рано, а като дойдат гостите, да се запекат бързо във фурната и да се сервират топли.
С майонеза не съм ги правила, но се сещам, че се слага майонеза на баници, така че, кой знае.......може и да станат. Но най-добре е да опиташ предварително какво се получава, да не се издъниш пред гостите.!? Grinning А може би ще напише и някой, дето ги е правил с майонеза, и на мен ми е любопитно.......  chef

# 2
  • Мнения: 7 106
нищо няма да и стане на майонезата, освен да се разтече. Щом ще ги поръсиш само с кашкавал, на него му трябва много малко време, за да се разтопи отгоре, така че плънката няма да "усети" нищо от продцедурата  Simple Smile. Вместо да ги запичаш, можеш да ги оформиш по-декоративно, например да вържеш в двата края лентички от праз лук или перца от пресен лук, като бонбон и га ги полееш с някакъв сос от сирена (топено сирене, синьо сирене и т.н.).

Друго, което аз правя от палачинки е палачинкова торта. Трябват ти поне 7-8 палачинки. Най-отдолу слагаш палачинка - мажеш с майонеза и ръсиш с нарязана шунка например. Слагаш следващата палачинка, редиш нещо друго и ....така, докато свършиш палачинките. Отгоре украсяваш по желание.
За плънки можеш да използваш каквото ти хрумне, като между всяка палачинка пълнежът е различен : кисели крастачички, варени и настъргани яйца, варени моркови, грах, царевица, броколи, карфиол, запържена кайма с лук и гъби, настърган кашкавал или различни видове сирена, горчица, кетчуп, ядки, разни пушени меса и колбаси и каквото друго се сетиш. Вместо всяка палачинка да мажеш с майонеза, си приготви разни сосове на майонезена, млечна или сметанова основа + горчица, чесън, копър и т.н.

# 3
  • Мнения: 901
Палачинки с пилешко винаги минава на бис  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 678
нищо няма да и стане на майонезата, освен да се разтече. Щом ще ги поръсиш само с кашкавал, на него му трябва много малко време, за да се разтопи отгоре, така че плънката няма да "усети" нищо от продцедурата  Simple Smile. Вместо да ги запичаш, можеш да ги оформиш по-декоративно, например да вържеш в двата края лентички от праз лук или перца от пресен лук, като бонбон и га ги полееш с някакъв сос от сирена (топено сирене, синьо сирене и т.н.).

Друго, което аз правя от палачинки е палачинкова торта. Трябват ти поне 7-8 палачинки. Най-отдолу слагаш палачинка - мажеш с майонеза и ръсиш с нарязана шунка например. Слагаш следващата палачинка, редиш нещо друго и ....така, докато свършиш палачинките. Отгоре украсяваш по желание.
За плънки можеш да използваш каквото ти хрумне, като между всяка палачинка пълнежът е различен : кисели крастачички, варени и настъргани яйца, варени моркови, грах, царевица, броколи, карфиол, запържена кайма с лук и гъби, настърган кашкавал или различни видове сирена, горчица, кетчуп, ядки, разни пушени меса и колбаси и каквото друго се сетиш. Вместо всяка палачинка да мажеш с майонеза, си приготви разни сосове на майонезена, млечна или сметанова основа + горчица, чесън, копър и т.н.

Знам я аз палачинковата торта,но исках да опитам нещо запечено.
Все пак благодаря.

# 5
  • Мнения: 1 983
аз правя следното нещо:
сварявам пилешко месо ( пил. гърди - 1 тарелка ), купувам и една кофичка сметана, от големите, като се свари месото го нарязвам на дребно, слагам 3/4 от сметаната, сол и черен пипер на вкус, пълня палачинките с това, редя в тавичка, и отгоре намазвам с останалата сметана, пека   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 4 129
Ние правиме палачинки с гъби.
Гъбите се нарязват и запържват в малко масло или олио. Сол. Да стават за ядене. След това ги объркваме с 1 яйце и малко черен пипер.
Завива се сместта в палачинки. Нареждат се в една тава. Рендосва се кашкавал и всичко се полива със течна готварска сметана или малко мляко. Не си спомням количеството на сметаната, но не трябва да е много.
След това всичко се запича.
Но докато направиш палачинките и гъбите си е доста време. Хубавото е, че може да се направят предния ден. И после като запечеш всичко ще са си ок.

# 7
  • Мнения: 2 550
Аз сварявам пилешкото, после запържвам  лук, добавям месото, чубрица, чер пипер, гъби и царевичка.

Усещам, че това са моите палачинки! Днес ще ги направя.
Обаче ще сложа и майонеза, да видя как е  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 22 867
Напиши , моля те, разтича ли се майонезата при печене? Просто не съм слагала майонеза, а с нея при всяко положение ще е по-вкусно!  Thinking

# 9
  • Мнения: 139
Напиши , моля те, разтича ли се майонезата при печене? Просто не съм слагала майонеза, а с нея при всяко положение ще е по-вкусно! Thinking
ИЗОБЩО НЕ СЕ РАЗТИЧА,А СТАВА СТРАХОТНО ВКУСНО!  bouquet

# 10
  • Мнения: 505
Може също вместо майонеза да сложиш пак тези продукти и да ги запържиш леко с една лъжица солена сметана или ако имаш течна и става старотно аз така направих предната седмица и си облизахме пръстите newsm80

# 11
  • София
  • Мнения: 974
Май вече си решила как ще ги направиш палачинките Grinning ...но нали съм на "всяка манджа мерудия " Joy ти предлагам още един вариант на запечени солени палачинки

Знам ги като Канелоти и е едно малко по-различно предложение.
Правила съм ги сигурно 100 пъти и стават, и за предястие, и за основно ястие  chef

Успех   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 550
 Cry аа, не ми станаха паличнике Sad(( попрекалих с рабиването на тестото...но пък си имам прекрасна плънка  Crazy Утре ще ги направя, няма как...с ново тесто  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 93
Shte Staneli Hubavo Ako Slojim Shokolad

# 14
  • Мнения: 2 550
Shte Staneli Hubavo Ako Slojim Shokolad

Аха, шоколадът въври особено добре с пилешко  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт