На път съм да се откажа от детския РД за 2-та годинка

  • 2 339
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Мили мами,
от вчера ми се върти една лоша мисъл из главата да не правя детски рожден ден в заведение на моето пиленце. На първият РД на едно приятелче, на който бяхме тази година, беше лееека лудница, моята падна (не защото е много спокойно дете, разбира се) и си разби устата. На следващият РД бяхме в детско заведение (1001 приказки - варненки го знаят), което е по-скоро за пушачи-рекордьори, отколкото за деца - отровихме се там Close.
След голямо обикаляне и проучване на заведения единствено съм склонна за МакДоналдс, нищо че за час и половина ще ни изритат оттам, а децата ще трябва да им ядат полуфабрикатите.....

И така, мисля си, че освен еуфорията от събирането на много деца на едно място, надали 2-годишната ми дъщеря ще усети, че има РД, че всичко е в нейна чест и т.н. А и има толкова рожденни дни пред нас, които ще бъдат наистина осъзнати от нея самата.
 Всички ли правите РД за децата на заведение? Да не изляза аз сега лоша.......

Какво бихте казали, особено ако вече сте минали по моя път? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 17 402
Мдааа, няма сми от РД в заведение на тази възраст. На никой не му е ясно какво точно се случва, майките търчат подир децата.... В Мак Доналдс е супер, но за по- големи- има клоун , игри и др. Личен опит и съвет- най-добре у дома Peace

# 2
  • Мнения: 5 877
Винаги го правя у дома. Много е весело. Има много играчки, могат да стоят колкото си искат, винаги се приготвяме по-специално, пък и не толкова скъпо.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
на първия рожден ден на габа поканихме бабите и братовчедките на следобедно кафе, съобразено изцяло с режима на габриела.
същото се случи и с втория рожден ден, но имаше и празник в яслата.
на третия рожден ден освен ясленото празненство имаше почерпка за бабите и братовчедките - бързо хапване в пица хът в късния следобед.
тази година отново ще има празник в детската градина, а "родата" ще поканим вероятно у дома - двете дами имат рожден ден през април, съответно преди и след великден та ще съчетаем всички поводи за шумна семейна веселба без опасност да отегчим децата.

изобщо си мисля, че под 3-4-годишна възраст децата нямат нужда от големи луксозни тържества.

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
zа първия рожден ден мисля да си направим градинско парти....тамън децата ще си играят на двора в детския басеин, а големите ще си направим барбекю...но нашият е преz юли, но дори ако беше сега бих го направила отново у дома....

# 5
  • ново
  • Мнения: 5 887
И аз съм на мнение, че детето е мъничко за празненство в заведение. Когато моята щерка беше по-малка /до 5г./ празнувахме РД вкъщи - с дечица и майките им. Украсявах цялата детска стая с балони и разни други украси, подходящи за празника. За втория и РД бях купила за всяко дете шапка и свирка Whistling - голяма веселба падна. И от тогава до миналата година все така празнувахме. Всеки може да дойде когато може и съответно да си тръгне когато иска.
После обаче за почистването ooooh!
Весел празник ви желая.  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 629
Тане, и аз мисля, че у дома ще ви е по-спокойно и по-приятно. Стига да имаш достатъчно място да си поиграят дечицата, разбира се. Не намирам нито едно от варненските заведения за подходящо, единствено МакДоналдс, но както си споменала рожденичката е малка за там и едва ли ще разбере нещо, а и не е никак евтино, за здравословно пък да не говорим. Весел празник ви желая!

# 7
  • Мнения: 3 927
За първият РД нямах никакви колебания - бебешко-детското парти беше у дома Simple Smile и беше хубаво.

Лошото в случая е, че гарсониерата ни не е много голяма и няма да е удобно за хубаво детско забавление у дома. Но пък в рамките на 4-5 деца може би ще се получи Thinking

Поне се успокоих, че не съм сама в мислите си Hug

# 8
  • Мнения: 1 077
харесваш си малко уютно квартално кафене без много клиентела след 6 и го резервираш за вас си. Ако няма консумация - сандвичи и/или кетъринг... както се разберете. Пинетето и соковете - оттам.
Аз така направих за миналия РД, смятам да повторя за третия същият сценарий.
Няма какво да обяснявам, че е необходимо да има място за игра и лудуване.
Не е невъзможно, просто ти трябва подходящото място.

# 9
  • София
  • Мнения: 418
И аз мисля, че у дома е добре. Аз от миналата година мисля да е в заведение и преди рож.ден се разколебавам. Досега винаги е бил в къщи. Мислех сега за 5-тия на заведение, но пак почвам да се отказвам нещо. А и не ми е съвсем по джоба, за 160-180 мога да му купя сумати неща.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Ние сме ходили на много РД - и домашни, и на заведения и на дъщеря ми й е харесвало много и на двете места. За децата /особено за по-малките/ е достатъчно, че са заедно и има торта. Нашите РД си ги празнуваме на вън, но поради факта, че мама много я мързи да се подготви и респ. да почисти слид това.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Да, да, няма празнувам 2-ри рожденен день!?
Аз два месеца преди събитието гадая каква торта ще поръчам, не се отказвам от празненство! Всъщност изживявам го като мой си РД, само дето подаръците често не ми стават, що тъй не се съобразяват с мерките ми не зная, всичко ми е малко!!  Laughing
У дома ми се струва тясно, затова предпочитам на кръчма да каня гости за РД. Не излиза чак толкова скъпо, само дето не можем да се видим добре с посетителите, но за мен е важен замисълът, все някоъ ще успее да се почерпи с парче торто. Все пак е специален ден, всеки ден сме си у дома и ни е омръзнало, затуй няма нищо по-хубаво да се поканят гости на разпивка, пък било то и за първи, втори-трети рожденден. Аз съм "за" заведението!

# 12
  • столицата
  • Мнения: 3 761
И аз доста се колебах, но накрая го отпразнувахме у дома. Поканихме си децата от градинката - пет, шест. Бях разчистила макс хола от мебели, в ъгъла шведска маса, майките -в кухнята. Мисля, че децата си прекараха добре. Храната и напитките бяха с по-голям избор отколкото в клуб, бях купила балони, празнични шапки, пуснахме музика - в един момент всички танцуваха. Беше весело и най-хубавото, че не продължи 2 часа, а от 16 до 21.30. Накрая героите се умориха. А дъщеря ми следващите дни разказваше на всички, За РД с нейни думи разбира се Laughing.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
Мдааа, няма сми от РД в заведение на тази възраст. На никой не му е ясно какво точно се случва, майките търчат подир децата.... В Мак Доналдс е супер, но за по- големи- има клоун , игри и др. Личен опит и съвет- най-добре у дома Peace

И аз съм съгласна с това. За тази възраст е по-добре вкъщи.

# 14
  • Мнения: 3 927
Хич не ме мързи да се подготвя Wink Simple Smile, вече две седмици съм в разузнаване на какво ли не, включително пробвах разни торти, за да знам какво предлагат сладкарниците - за яслата няма как да направя домашна торта Sad. За чистенето ще помогне някой чичко Пропър Wink, не ме е страх.

НО нито едно заведение не ми допадна, всички са смърдящи на цигари Close

Небесна, къде планираш РД за малката краставичка?

Общи условия

Активация на акаунт