Въпрос за болничните

  • 1 469
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 787
Искам да ви питам нещо,дано да знаете нещо по въпроса.Вече зададох въпроса на друго място,но няма отговори.Аз съм на 23 години,имам висше образование,което предполага,че нямам много стаж.Работя във фирмата от 9 месеца,но преди 4 ми направиха договор.Сега съм в болнични 10 дена,но докторката ми каза,че се налага да почивам повечко поне още един месец.Което значи още един месец болнични.Та въпроса ми е:как стоят нещата при това положение,тъй като ми е ясно,че нямам право на болнични.

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Цитат на: ками
Работя във фирмата от 9 месеца,но преди 4 ми направиха договор.


Имаш предвид 4 месеца нали?
От коя дата се водиш на трудов договор?

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: ками
Искам да ви питам нещо,дано да знаете нещо по въпроса.Вече зададох въпроса на друго място,но няма отговори.Аз съм на 23 години,имам висше образование,което предполага,че нямам много стаж.Работя във фирмата от 9 месеца,но преди 4 ми направиха договор.Сега съм в болнични 10 дена,но докторката ми каза,че се налага да почивам повечко поне още един месец.Което значи още един месец болнични.Та въпроса ми е:как стоят нещата при това положение,тъй като ми е ясно,че нямам право на болнични.


Трудов, а не граждански договор, нали?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 787
трудов договор,да.Водя се на работа от 5 юли,няма още и 4 месеца даже

# 4
  • Мнения: 4 406
ами щом ти е казала докторката, може би е добре да я послушаш, бебето все пак е по- важно!!!

# 5
  • Мнения: 400
Да, така е нямаш право на болнични, т.к. нямаш необходимият шестмесечен осигурителен стаж. В твоя случай просто няма да ти се изплаща обезщетение по болничния лист.

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Може да си ползваш болничния, но до навършване на осигурителен стаж от 6 месеца /при 8 часов работен ден/ няма да получаваш обезщетение. След това ще получав 80% от заплатата по ведомост до болничния, който е 45 дни преди термина, той вече е 90% от заплатата.
Между другото можеш да се договориш с работодателя да ти дава някакви пари, но това зависи от доброто му желание.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Много ви благодаря,момичета.Аз че ще пазя леглото,ще го пазя-за мен и за таткото бебо е най-важен.Парите не ме интересуват толкова.Много ми помогнахте,защото не знаех как стоят нещата.А стажа ми тече по време на този билничен,нали!?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
Много ви благодаря,момичета.Аз че ще пазя леглото,ще го пазя-за мен и за таткото бебо е най-важен.Парите не ме интересуват толкова.Много ми помогнахте,защото не знаех как стоят нещата.А стажа ми тече по време на този болничен,нали!?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
Оп,извинявам се ,че се повторих

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Признава ти се за стаж. След 5 декември ще получаваш и обезщетението, ако ти се наложи дрег болничен.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Мерси много

# 12
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Защо не пробваш да си откупиш малко стаж от висшето си образование. Щом го признават като стаж за пенсия би трябвало да важи и при други случаи. Така ще имаш необходимия 6 месечен стаж и съответно ще имаш право на обезщетение.

# 13
ako ima6 niakakvi meseci ot predi tozi dogovor kato trudov staj+tezi koito ima6 sega ima6 pravo na bolni4ni.ili ako ima6 6mes4en tr.staj bez zna4enie vkoia firma ima6 pravo .trsi si pravata!!!!!  ideauu

# 14
  • София
  • Мнения: 1 121
Момичета, имам подобен проблем, но от отговорите не съм съвсем наясно дали в моя случай ще си получавам болничните. Имам към 2 години трудов стаж, но го прекъснах за около година и нещо. В предишната фирма трудовия договор се води от 01.07.04 до 20.09, а от 27.09 съм на нов трудов договор. Дали ще си получавам парите, докато съм в болничен?

Общи условия

Активация на акаунт