Грим

  • 98 018
  • 686
  •   1
Отговори
  • Мнения: 779
Здравейте, красиви мами   bouquet !
Има ли тук манячки на тема грим? Аз обожавам да се цапотя и го правя дори , когато съм си вкъщи, ей така, за кеф. Имам страшно много сенки, моливи, спирали и тн. и обичам да експериментирам . Наблягам на очите, защото устните не са силната ми страна.
Та идеята ми е, тук да пускаме снимки на грим, който сами сме си направили и ни е харесал. Смятам, че ще има много свежи идеи  Sunglasses . И тъй като идеята ми хрумна сега, не разполагам с много снимков материал,но бързо ще наваксам  Wink .




# 1
  • Мнения: 1 014
Много хубави и свежи идеи. Обещавам и аз да пусна.

# 2
  • Мнения: 2 323
Готина тема! Hug Браво! Аз с това се занимавам професионално! Peace
Снимки...мога да кача малко - преди и след... когато имам време от дребосъчка

# 3
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
чудесна тема Grinning
аз се гримирам само по коледа и великден, но ще ми бъде интересно да гледам снимки и да понауча нещо Flutter

# 4
  • Мнения: 779
Ех, как се развам, че идеята ви допада  Hug. Айде, чакам снимки  smile3509

# 5
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ето от мен един линк Flutter
как да се направим Убави Mr. Green
на испански е....

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз само спирала слагам на очите, може и малко кафяв молив, ама рядко.  Blush
Много ми харесват "опушени очи" (така съм чела, че се казва), прочетох и как се прави, ама... Пишеше, че се очертава окото с мек молив, ама какъв е този мек молив? Марка ако знаете, туй-онуй.
И после се разтърква с гъбичка или там каквото.
Чудя се и с какъв цвят молив, за да изпъква цветът на очите ми (светло кафяви, със зеленко са).
Дайде акъл, моля.  Hug

# 7
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ей този на шанел е хубав, ма нещо не ми тръгва днес видеото


иначе там много хубаво показват гримиране съпка по стъпка

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
хубава тема. не мога да се включа с идеи, но пък въпроси имам много. голям проблем ми е гримирането на сините ми очи. изобщо нямам идея какво да им сложа, освен спирала, разбира се.

имам и чуденка за пудрата. слагам понякога, но забелязвам, че много ми изсъхва кожата и към края на деня вече се бели.

# 9
  • Мнения: 18 542
ей този на шанел е хубав, ма нещо не ми тръгва днес видеото


иначе там много хубаво показват гримиране съпка по стъпка
Дай линка да видим дали ще тръгне при мен.

Някой може ли да ми каже как се борави точно с тия лентички за френски маникюр? Аз пробвах веднъж, ама ми се получи ръб между лентата и лака. newsm78

# 10
  • Мнения: 4 358
Не само снимки, искаме и обяснения  Wink
Изобщо не мога да се гримирам  Embarassed Мечтая си някой да ми направи грим, поне да се видя как изглеждам  newsm78

# 11
  • Мнения: 779
Vasilisa Umnica, опушеният грим се прави с молив и със сенки. Моливът не е задължително да е много мек , освен това меките моливи се размазват. На подвижната част на клепача слагаш светли сенки ( или телесни) , които да дадат основа на грима. После с по- тъмни цветове започваш да преливаш към края на окото ( ъгълчето на клепача и по- нагоре) накрая очертаваш с молив 2-3 тона по - тъмен от сенките ( основа). Важното е гримът да прелива и цветовете да са добре смесени.
Не знам дали го обясних много ясно, но толкова мога  Embarassed .
yanita , и моите очи са сини, но много зависи от синьото. какви са точно твоите.
Моята кожа е суха и пудра не ползвам, защото изсушава. Ако сложиш малко крем или ФДТ преди това, става добре.

# 12
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
eто

янита и моята кожа е адски суха и когато ползвам нещо такова то е течен фон дьо тен


имам този

много хубаво попива в кожата, нанася се добре и освен това има и слънчева защита Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 877
Василиса, най-добре питай баща си с какво да подчертаеш зеленото  Wink - като художник ще ти каже най-точно.

Според мен би изпъкнало хубаво, ако сложиш леко синкави сенки и тъмна спирала. Синьото е съставен цвят на зеленото и хем ще го откроява, хем няма да е съвсем същото (тоест основният акцент ще е окото, а не клепачът). Освен това нали няма да използваш много наситен цвят, тъй че най-наситен ще бъде цветът на ретината.
Не знам дали го обясних добре, аз поне така бих направила.

С червеникави също поекспериментирай в някой магазин, аз не смея да нося такива, но принципно червеното е спектралната противоположност на зеленото и би трябвало да подчертава. Това обаче ми се струва по-сложно за балансиране. Може би с преливане от червеникаво в червенокафяво непосредствено до клепача и завършващо с кафява спирала. Би трябвало много да ти отива.

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 18:15 от Anda

# 14
  • Мнения: 1 934
Страхотна темичка аз също много обичам да се гримирам,а експериментите са ми направо хоби. Снимки ще кача когато имам повече време.Ще следя темата с голям интерес.

Общи условия

Активация на акаунт