д-р Халачева - Майчин дом Варна?

  • 6 111
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
здравейте мами!
предстои ми раждане при д-р Халачева в Майчин дом Варна. Още преди няколко месеца мои приятелки започнаха да ми обясняват, че е добра при консултациите, но като наближи раждането, започва да агитира за раждане със секцио, че и' е по-лесно да си организира времето...тогава не повярвах, но действително с наближаването на термина започва да ми обяснява, че бебето е едро и т.н., т.е. - раждане със секцио...
Поразрових се малко из форумите и действително почти всеки постинг за Халачева е за секцио...изобщо има ли мами, раждали при нея нормално??? Можете ли да споделите мнения за нея?
Благодаря предварително за информацията

# 1
  • Мнения: 4 422
Аз не съм била при нея и няма да съм,защото ходя при д-р Яков .Но приятелката ми роди при д-р Халачева нормално не секцио!!!!Не е споменавала нищо за агитация..Единствено не беше доволна от епидуралната..в смисъл оказа се ,че има и случаи когато епидуралната не действа обеболяващо ,а само ускорява родовата дейност...Поне така са и обяснили.Даже Добрева и казала,че рядко ,но има такива случаи и е готова да си понесе последствията ако трябва..
Приятелката ми беше доволна от Халачева .Не е ходила при нея на ЖК,защото не е от Варна..Ако искаш да я питам нещо пиши на лични..

# 2
  • Мнения: 4 187
А мен ме агитираше да родя нормално (аз съм със секцио по желание) Изчака почти термина ми, когато се наложи да се потръшкам, за да ми насрочи час за интервенцията ! Според мен, би препоръчала секцио само ако се налга  Wink. Естествено решението си е само ТВОЕ !!!

# 3
  • Мнения: 952
ами аз раждах при нея нормално. Не ми се пише на дълго и нашироко писах за нея в темата за АГинеколози - Варна ако искаш прочетия. Ами по принцип секциото наистина доста облекчава докторите и екипа по принцип /не само нея/  даже това е най добрия начин за бебето да ес появи на бярл свят без да се мъчи. Мене също ме пита как искам да раждам, но аз държах да е нормално. После към края когато наближи  пак ме пита как искам, аз пак казах нормално тогава тя ми намекна че таза ми е тесен и че ако види зор с раждането ще ме среже за да не се мъча. Аз се съгласих естествено не исках нищо да застраши бебето най вече. Е накрая си родих нормално с малко зор но това беше благодарение на екипа защото те ако не бяха се намесили тя почна да ме подготвя за секцио и тогава със 10 см разкритие щяха да ме срежат.

# 4
  • Мнения: 6 039
Много съм очудена????
Мен ме попита как искам да раждам и аз казах естествено и към края на бременността дойде да ме види и Яков. Той каза, че бебето е много голямо и сигурно ще се наложи секцио, но Халачева се застъпи и беше категорична, че мога да го родя нормално. Когато ме качиха в предродилна и започнаха болките, все по-силни и силни помолих да я повикат /беше петък, а графикът й е претоварен/. Не вярвах, че ще дойде, но след 2 минути беше при мен и остана до края на раждането. Беше безкрайно всеотдайна. Възстанових се бързо. По време на престоя ми вечер дори се обаждаше в стаята и изобщо нямам думи... Много съм щастлива, че попаднах случайно на нея, живот и здраве искам пак при нея да раждам.

# 5
  • Мнения: 10
много ви благодаря за информацията! успокоихте ме, че съм направила правилния избор за лекар, при който да раждам! бях се паникьосала, но може би е време да спра да слушам препатили или недостатъчно информирани приятелки и да гледам смело напред!
още веднъж ви благодаря!

# 6
  • Мнения: 4 187

още веднъж ви благодаря!



Успешно раждане ти желая   bouquet!

# 7
  • Мнения: 6 039
Стискам палци за леко раждане и за здраво и сладко бебче.

# 8
  • Мнения: 2 631
Миличка, стискам ти палци! И аз съм при нея и при нея ще раждам, засега аз обаче нямам избор защото още сме седалищно и сме дост аголеми..но каза, че ако се обърне ще е нормално Hug

# 9
  • Мнения: 2 631
Днес бях на консултации и минах и през д-р Халачева, бебчо се е обърнал и тя държи да раждам нормално, така че явно има мноого, които говорят без да знаят Peace Хем бебо върви доста голям Hug

# 10
  • Мнения: 4 187
Днес бях на консултации и минах и през д-р Халачева, бебчо се е обърнал и тя държи да раждам нормално, така че явно има мноого, които говорят без да знаят Peace Хем бебо върви доста голям Hug


Радвам се за теб. Успех и безпроблемно раждане.

# 11
  • Мнения: 2 631
Радвам се за теб. Успех и безпроблемно раждане.

Благодаря ти! :hug:

Общи условия

Активация на акаунт