Кога се дава прословутия жълтък?

  • 487
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Та на една моя позната мъжът й е педиатър и тя много се чуди защо не даваме жълтък  Rolling Eyes (вече сме в 6-ти месец). Помагал бил за мозъка и бил страшно необходим....
Вие давате ли, от кога и по колко?

# 1
  • Мнения: 1 559
Жълтъкът (а не само белтъкът) е алерген. Мисля да дам след годинката.

# 2
  • Мнения: 1 737
Страшно необходимите неща от жълтъка ги има в много други по-подходящи за бебета храни. И аз след годинка ще дам.

# 3
  • Мнения: 3 777
на 11 месеца дадох и се оказа силен алерген за моето дете.

# 4
  • Петрич
  • Мнения: 321
На нас ни казаха да даваме жълтък след 4м.С него почвало захранването.Отново разминаване в мненията на различните лекари.

# 5
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ами, да, и нашата педиатърка ми каза да почвам с жълтъка от 5-я месец. Започва се с четвъртинка, после половинка и накрая по цял жълтък през ден, стрит в обедното пюре. Но е хубаво яйцата да са от надежден източник, а не от магазина, ама сега с този птичи грип Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 250
и нан нас ни казаха от 5-я,но аз започнах след 8-я и сега давам когато се сетя

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами аз изобщо не давам жълтък, поне не и така - отделно. Е, застройвам й чат-пат супи с жълтък, но пак гледам да го варя доста... Но не давам в никакъв случай регулярно... А дали трябва?!  newsm78 Днес една майка какво ме направи в градинката като разбра, че не давам жълтък... Пък и още я кърмя... Тц-тц, лоша майка такава!   Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 3 550
Желязото е два типа - хемово (лесно усвоимо) и нехемово (слабо усвоимо). Желязото в яйцата е нехемово. От друга страна, са алерген и по-добре консумацията им да се отложи за след 1 годинка. Аз лично още не съм дала. Ако искаш да даваш яйцата само и единствено заради желязото, по-добре избери друг източник. Повече инфо тук:
http://www.howtoeat.info/tema.asp?razdel=10&temaN=54
А за мозъка имат грижата мастните киселини от кърмата ти.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
, ама сега с този птичи грип Rolling Eyes

Вирусът на птичия грип ДОКАЗАНО се унищожава от високата температура, а жълтъкът за малките деца така или иначе трябва да е твърдо сварен.Така че, мами, не се поддавайте на тази масова психоза Wink

# 10
  • Мнения: 1 383

А за мозъка имат грижата мастните киселини от кърмата ти.


Това е то.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 254
, ама сега с този птичи грип Rolling Eyes

Вирусът на птичия грип ДОКАЗАНО се унищожава от високата температура, а жълтъкът за малките деца така или иначе трябва да е твърдо сварен.Така че, мами, не се поддавайте на тази масова психоза Wink

ам така! и трябва доста да се потрудиш за да се разболееш от птичи грип... например трябва да си хапнеш сурови пилешки черва от заразено пиле...  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт