Искат ли ви пари за тържеството в детската градина?

  • 1 512
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Вчера дъщеря ми донесе покана от ДГ за тържеството за 8 март и като го прочетох направо онемях. Поканата важи само за един човек и цената е 3 лева smile3516. Проблема не е в тези 3 лв., проблема е принципен. Писна ми вече!!! Close Непрекъснато искат пари - за играчки, за помагала, за тоалетна хартия и сапун, а сега и за това.
Къде отиват парите от данъците, които плащаме?
Отговора - за правителствени Мерцедеси. Децата  не са приоритет на държавата.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 745
До сега не са ми искали пари за тържествата.

Това "важи за един човек" ме уби. Сигурно не искат татковци на празника Simple Smile
Пари за сега ни искат единствено за театрите и екскурзиите. За празниците единствено ни раздават костюмите, за да ги изперем, и евентуален ремонт, ако има нещо скъсано.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Искат ни, да. Но не за Осми март.
На миналия 24 май нашето ОДЗ направи благотворителен концерт с цел подновяването на двора им. Поканата струваше 5лв., но нямаше ограничения за брой посетители.

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Е,такова нещо не ни се е случвало.Миналата година само искаха да носим нещо за почерпка на децата след тържеството.Тази още нищо не са казали.

# 4
  • Мнения: 2 978
За коледното тържество....но имаше и театър и искаха по 2лв!!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Това "важи за един човек" ме уби. Сигурно не искат татковци на празника Simple Smile

Нямат нищо против татковците, бабите и дядовците, но всеки трябва да си плати. Това означава "важи за един човек" правилно преведено.  Laughing

И на нас ни искат, но не всяка година. Обикновено това става за годишния концерт, който е грандиозен, много сериозно организиран и се провежда веднъж годишно за завършване на годината. Тогава събират по 10 лв. за дете, а не на глава родителско тяло, ако си с две деца, плащаш една покана и т.н. Не всяка година ни искат, но през година примерно. И после на едно табло, голямо колкото цял свят и Гърция описват какво и за колко са купили. Така поднесени нещата не ме дразнят, нямам против. Ама за мъничкото тържество на нашата си група само да ми искат такса на калпак не би ми харесало.

# 6
  • Мнения: 171
Два пъти в месеца даваме по 2лв. за театър. На децата им е интересно и нямам нищо против. Когато се събират пари за "благотворителност" не трябва ли да кажат за какво точно ще се използват тези средства? newsm78

# 7
  • Майничка
  • Мнения: 12 570


на едно табло, голямо колкото цял свят и Гърция
  bouquet

На нас ни искат горе-долу 2 пъти в месеца по 2-2,50лв. за театър, също и по празниците - Коледа, Нова година, 1-ви март, но само ако има поканени артисти, клоуни и т.н. За тържествата в групите или за годишното тържество никога не са искали пари. Ако някой иска, носи нещо за почерпка.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За коледното тържество....но имаше и театър и искаха по 2лв!!

И при нас беше така - дадохме 2 лв. за театър и 3 лв. за снимка с Дядо Коледа.
За вчерашното тържество послучай Баба Марта всеки трябваше да занесе нещо за почерпка, пари не са ни искали.

# 9
  • Мнения: 1 809
И ние даваме за театър-2лв,през две седмици,вчера за детско парти по случей 1-ви март....за всяко тържество събират пари,отделно носим всеки месец един пакет домакинска хартия,руло тоалетна хартия,сапун..Таксата от 25лв,стана на 30лв..Нямам против и 40лв да е,но поне да имат един плод в дневното си меню.Абе...и да го говорим..така ще е.. ooooh!

# 10
  • Мнения: 47 963
искат и за театър,и за тържествата,и ги снимат всеки месец, и почерпка искат, #Cussing outи вече ми е писнало

# 11
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Събираха по 2,50 за тържеството за 8-ми март, но това трябваше да се пази в тайна от майката, защото са за подарък - сърце за всяка майка.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 272
Миналата година и нашето тържество беше с покани, които се купуваха, но знаехме къде отидоха парите - пребоядисаха стаята на децата и се купиха нови столчета. Когато виждам резултата от дадените средства, нямам нищо против.

# 13
  • Мнения: 533
Непрекъснато ни искат пари в ДГ. За куклен театър и за хигиенни материали не ги броя изобщо. Но за играчки, за книжки, нагледни материали, дори DVD купувахме, но да не си помислите нещо - беше само с "образователна" цел.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 745
Това за театъра си е задължително.
Виждам, че Венити е писала за играчки, книжки и т.н. - това при нас поне е еднократно.

За сега за 8ми март нищо не са искали, но това не значи, че не може да ни изненадат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт