Как да разбера каква ми е колата?

  • 1 141
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Пускам темата тук, защото мисля, че татковците са по-сведущи по въпроса. Като проверявах в сайта на НАП се оказа, че данъка за колата се намалява наполовина, ако колата има катализатор. Някой знае ли как мога да разбера дали нашия модел има катализатор? Колата ни е VW Vento TDi. Моля татковци помогнете! Praynig

# 1
Ако сега сте се сдобили с колата и отивате в данъчна служба за да подадете декларация, няма проблем, декларирате че е с катализатор и толкова.
Ако вече сте направили това, има проблем, трябва Ви документ от оторизиран сервиз че имате катализатор и е годен. Подава се нова декларация и т.н.

# 2
  • Мнения: 10 758
Аз имам Пасат TDI и има катализатор.Обаче мъжа ми го махна миналия месец и сега колата е по-бърза Mr. Green.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
До колкото съм запозната катализатора е за бензинови автомобили и им се сипва само безоловен бензин, а TDI е дизелов Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 160
До колкото съм запозната катализатора е за бензинови автомобили и им се сипва само безоловен бензин, а TDI е дизелов Rolling Eyes

И на мен така ми казаха. Confused

# 5
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Всичките ми коли са били с катализатор... за пред данъчните де....  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Между другото, ако те питат дали е с катализатор, кажи че е, значи не знаят, че дизела не може да е с катализатор. А самото устройство се намира вътре в средното гърне ( под колата) на ауспуха, така че никой не може и няма да провери, дали има или не катализатор.

# 7
  • Мнения: 10 758
До колкото съм запозната катализатора е за бензинови автомобили и им се сипва само безоловен бензин, а TDI е дизелов Rolling Eyes
Питах мъжа ми и той ми каза, че и дизеловите коли имат катализатор.А относно намаляването на данъка на колата - трябва да е до 100 конски сили.

Общи условия

Активация на акаунт