Може ли да е анемия?-13 гс - припадане

  • 1 527
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Може ли да коментирате днешната ми случка. Изведнъж както стоях права кръвта ми се отдръпна от главата, усетих ускоряване на пулса, причерня ми и лекичко се свлякох... В момента, в който се опитах да се изправя - повърнах /за бременността с идо този момент нямам нит о1 такова повръщане или пък припадане/. Макар и малко по-късно си измерих кръвното - напълно нормално за мен 100/65. Въпросът ми е може ли да е анемия??? /по принцип съм с по-нисък хемолглубин, а още не са ми правени изследвания/ И може ли де е признак на нещо лошо,случващо се с бебето?
Сега продължава виенето на свят и гаденето...
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 042
Виенето на свят и гаденето е нормално за първите месеци на бременноста.
Хубаво е да си направиш изследване на хемоглобина, защото найстина може да става дума за анемия. Моят емоглобин по принцип е нормален, но в началото на 4м от втората ми бременност при изследванията се установи, че е нисък. Предписаха ми желязосъдържащи таблетки и всичко беше ок.

  newsm10Пожелавам ти успех и лека бременност preggo.

# 2
  • Мнения: 666
 Позната история на мен често ми се случваше в началото на бременността -  по- скоро ниска кръвна захар не е анемия , признаците на анемия не можеш да ги усетиш веднага

# 3
  • Мнения: 599
Точно така, може да е, може и да не е, по-добре си пусни една кръвна картина. А ако кръвната захар ти пада, симптомите са същите, затова винаги закусвай нешо, което ти се яде, и носи в себе си "запаси" - бисквити, вафличка, банан, пак каквото обичаш.  А може и кръвното ти да е паднало за момент, а после да се е нормализирало. При всички случаи - здравословно хранене, повече течности, плодове, да няма дълги паузи без храна! Аз повръщах зверски до последния ден и на мен лично ми действаше добре малко кафенце. 1/2 - 1 чаша на ден не е противопоказана, ако пиеш по принцип.

Лека бременност и хубаво настроение Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 777
Пусни си изследвания.
Аз припадах цяла бременост, от началото до края.
Нисък хемоглобин и ниско кръвно, като родих и ми минаха припадъците.
Пих хапчета за хемоглобин, но не ми помогнаха.

# 5
  • Мнения: 2 123
много ви благодаря! Днес налице са гадене и световъртеж... За съжаление нямам никакъв апетит Sad, но ще се пробвам с фрешове и компоти. /Странното е ,че първит емесеци нищо ми нямаше, а точно тогава прогестероновия пик в жълтото тяло води до тези признаци Thinking/

# 6
  • sofia
  • Мнения: 769
Не е анемия по-скоро е хипогликемичен шок и ниско кръвно. Щом ти се случва - носи си нещо сладко винаги. Когато усетиш, че ти прималява веднага клекни и се хвани за нещо.

# 7
  • Мнения: 150
Няма нищо нередно.Аз също бях като теб и дори имаше периоди в които и 100 м не можех да измина без да ми се завие свят и да "хлътна" надолу.Винаги си носех някой бонбон или просто пакетче захар в джоба и наистина това ме възвръжаше бързо.Аз имах нисък хемоглобин, но чак към края на бремеността.
Консултирай се с АГ-то си все пак за свое спокойствие.
 Hug

# 8
  • Мнения: 218
irinii Аз имам тези проблеми откак се помня. По време и на двете ми бременности ми прилошавше, повече от дестина минути не можех да стоя на закрито. С ниско кръвно съм и не закусвам по принцип. За това и сега не излизам без бутилка вода и нещо сладко в чантата. Най-бързо действа шоколада. Пази се особено през летните месеци, от горещините ми прилошаваше най-много. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт