Пластика на тръби - как се прави и какви са шансовете?

  • 1 415
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
би ли ми помогнал някой ? как се прави пластика на тръби и какви са шансовете за това след това за бременност никъде не открих информация!?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Не мога да ти помогна много. Знам само, че се прави с лапароскопия. Ако проблемът е външни сраствания (нпр. тръбата срастнала за коремната стена) ефектът бил добър. Но ако целта е да се отпуши тръба съм чувала много противоречиви отзиви за резултата.

Дано някой друг се включи с повече информация.

# 2
  • Мнения: 114
Моята пластика е с коремна операция.
Пиши какво точно те интересува и ще отговоря.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Моята пластика е с коремна операция.
Пиши какво точно те интересува и ще отговоря.

Моля те напиши заради каква диагноза ти е правена пластиката и какъв е резултатът (помогна ли ти да забременееш).

# 4
  • Мнения: 114
След цветната снимка се оказа че и двете ми тръби са запушени, криви и се раздуват от течността. Диагнозата беше хидросалпингс. След операцията съм с една тръба, която е с пластика. Операцията беше преди пет месеца, така че още малко ще опитвам преди да отида на инвитро.
Познавам момичета, които след пластика са успели да забременеят по естествен път, а познавам и такива, които не са доволни от пластиката и не са успели да забременеят.
Според мен са важни и годините, аз скоро ставам на 30 и не смятам още дълго да опитвам по естествен начин да забременея.
Много е важен и хирурга.
Успех на всички, кураж и ще успеете. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 40
При мен,пластиката на тръбата също не ми помогна да забременея,но тогава не знаех и бях длъжна да опитам  Wink

# 6
  • Мнения: 490
Благодаря ви , момичета !
 Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 7 718
Аз имам приятелка, коята забременя с пластика на едната тръба. Другата я махнаха заедно с яйчника. Така че, надежда винаги има. Laughing

# 8
Незная дали ще ти помогна много, но да ти разкажа, моята приятелка(тя е лекар) , която ми помага по моите проблеми с забременяване - та тя претърпя пластика на матката и тръбите ( по рождение имаше някакъв дефект) един месец след това забременя в момента е в 6 месец с едно момченце, така че не унивай момиче  само бъди оптимист newsm10

# 9
[zdraveite i ot men...
i az imam podoben problem deto si go vlacha ot 3godini..
imam zapusheni trabi i edinstvenijat nachie e samo in vitro

# 10
  • Мнения: 747
Е, на пък и двете ми тръби бяха отпушени (потвърдено чрез всички възможи диагностични методи, вкл. и лапароскопия), и пак не забремененях. Всеки си има своя случай, наистина, но като си мисля колко много време съм загубила... Ако имаш възможност, пробвай направо ин витро. Поначало, след всяка оперативна интервенция, риска от срастване е налице.

Общи условия

Активация на акаунт