Кърмещи мами помощ

  • 509
  • 11
  •   1
Отговори
Моля някой който няма проблем с гърдите при кърмене да сподели опит.Понеже ще мие за пържи път и не знам трябва ли предварително да ги мажа с някакво кремче или не ?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Пиши във форума Кърмене и захранване, там ще ти дадат най - добрия съвет. Peace

# 2
  • Мнения: 4 392
Не си написала точно какьв е проблема LaughingПрекаленото изсушаване,следствие на често миене и неправилното засукване на бебето водят до разранени и болезнени зьрна.Помага Гармастан от аптеката.Наи-добре отиди в Кьрмаческия форум и си опиши проблема и прочети статиите от библиотеката за кьрменето.Сигурна сьм,че ще ти помогнат!Успех!

# 3
  • Мнения: 357
Аз също ползвах Гармастан, но сестрите в родилно ми казаха, че и Дефламол ще свърши работа.
Има едни джаджи, силиконови пъпки им викат, слагаш си ги на гърдата и на бебето му е по-лесно да засуче, а теб не те боли толкова. Вършат работа, пробвай ги!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 209
и гармастан мазах, и дефламол, и компрес с парченце краве масло слагах-ефект никакъв- рагадите си бяха такива красиви, че вих от болка повече от при раждането. ефектът- купих си 2 вида помпа, и бебо, които е на 20 дни сега го слагам на гърда да не забрави какво е , но основно се храним от биберон и е на път да се отбие, защото така намалява кърмата.
на теб пожелавам много мляко и без болки:)
относно силиконовите сърна- положението е много индивидуално- имам 2 вида- на чико и обикновени, но и двата вида са доста големи за уста на новородено и бебо не ги иска. А моята приятелка 2 деца изхрани с такива. Тъй че пробвай всичко.

# 5
  • София
  • Мнения: 43 900
така, като чета още проблем няма, всъщност още не си родила нали?
аз мазах с лансинох в 9тия месец сутрин и вечер профилактично. не съм обтривала както ме съветваше наблюдаващата бременоста ми. виждаше ми се неестествено и ми беше доста неприятно, после разбрах, че всъщност не еполезно, даже не е препоръчително, та по-добре че не съм го правила.
когато бебко се роди мажех след всяко кърмене, докато бях в болницата миех преди кърмене, в къщи не (на лансиноха това му е предимството, че не е нужно да се отмива преди кърменето). като изключа няколко по силни болки в началото проблеми не съм имала. бебо с радост засука сякаш за това е бил роден, а и мойте зърна (без да се хваля, по думи на очевидци) са като биберончета, рядко съвършенство - абе късметлиика кво да правиш Simple Smile
успех в кърменето и на теб Simple Smile И на твоя бебешорчо Simple Smile

# 6
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
така, като чета още проблем няма, всъщност още не си родила нали?

успех в кърменето и на теб Simple Smile И на твоя бебешорчо Simple Smile

Аз мазах с Гармастан.Нямах проблеми със зърната. Имах проблеми при слизането на кърмата, а бебето не можеше да изсуква всичко.

# 7
  • Мнения: 40
Ако още не си родила, е хубаво да обтриваш самите зърна. Целта е да загрубеят малко, тъй като първите опити с бебо са доста неприятни. Внимавай обаче, защото това може да предизвика контракции.
В болницата задължително си вземи помпичка и бъди упорита. Акушерките няма да ти обърнат много внимание в обяснения -  ще ти се вкаменят гърдите, може и температура да вдигнеш. Поставяй бебето за не повече от по 10 мин. на гърда в началото, за да свикнеш полека. Цеди се, за да поддържаш кърмата, и не БЪРЗАЙ ако има проблеми , да захранваш с биберон.
Много хубаво е преди кърмене леко измиване с мек сапун и топла водичка, за да омекне гърдата (те търсят мекичко). След кърмене не се мий, остави млякото да засъхне на въздух. Съветвам те ,ако не излизаш навън да не носиш подплънки за кърмачки, защото те запаряват. Гармастана не е лош, но най-добре да не стигаш до него.
Мислех, че никога няма да се справя, но природата си знае работата, сега много се радвам че съм го кърмила и ми липсва. Усещането е велико.
Успех.

# 8
  • Мнения: 4 392
*Много хубаво е преди кърмене леко измиване с мек сапун и топла водичка, за да омекне гърдата (те търсят мекичко).*
desa ,именно това миене сьс сапун преди ВСЯКО кьрмене изсушава кожата и зьрната и докарва проблеми!За сьжаление акушерките в болниците точно така сьветват Rolling Eyes Навсякьде пише ,че ежедневният душ е ПРЕДОСТАТЬЧЕН  като хигиена гьрдите!

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 334
ползвах силиконови предпазители и Лансинох след като ми се разраниха. с вода и сапун преди всяко кърмене не съм мила. от втората седмица досега не съм имала никакви проблеми  Grinning

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
с нищо не съм мазала гърдите си; кърмих допреди 2 седмици успешно Wink
а и във форума за кърмене на бебета ще получиш много инфо по въпроса Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 43 900
Ако още не си родила, е хубаво да обтриваш самите зърна. Целта е да загрубеят малко, тъй като първите опити с бебо са доста неприятни. Внимавай обаче, защото това може да предизвика контракции.
точно това ее една от причините това ДА НЕ СЕ ПРПАВИ!!!
*Много хубаво е преди кърмене леко измиване с мек сапун и топла водичка, за да омекне гърдата (те търсят мекичко).*
desa ,именно това миене сьс сапун преди ВСЯКО кьрмене изсушава кожата и зьрната и докарва проблеми!За сьжаление акушерките в болниците точно така сьветват Rolling Eyes Навсякьде пише ,че ежедневният душ е ПРЕДОСТАТЬЧЕН  като хигиена гьрдите!

 newsm10
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/402/
прочети и осталитае материали в библиотеката на кърмаческия ще получиш всички отговори
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Общи условия

Активация на акаунт