Я, споделете сега някое НЕприятно преживяване в кухнята...

  • 785
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 251
Имам в предвид някоя гадост в блюдото ви или нещо от сорта?!
Започвам с далечната 199... , когато бяхме младоженци и моят мъж си поръча в известна сладкарница в Пловдив мелба/с много ядки!/ На втората лъжица нещо захрупа в устата и понече да види  що е? Sick Между ядките имаше една по -особена /от тези дето лазят в баните.../, такова осмукване й удари, докато разбере какво е  Sick Вдигна се врява/от моя страна естествено!/ , понечиха да му сменят мелбата, но той категорично отказа . От тогава - не яде мелби, още по-малко с ядки! Mr. Green
Правих на малкият докато беше бебе, пюре от лапад . Старах се,овкусявах го,  пасарих го и накрая като го сложих в чинията ми заприлича на кравешко л...о и го хвърлих.

# 1
  • Мнения: 883
Пресен - пресен случай от снощи!!! Embarassed Правих кекс, изпитана рецепта с отличен резултат, но захарта ми беше малко и реших да сложа едно степче - малина, и бездруго отдавна се мъдри в чекмеджето и никой не го пие... Казах си - ТЪКМО ЩЕ ИМА И ПЛОДОВ ВКУС!!!  Докато се печеше ухаеше много приятно, а аз се почувствах горда -   chef открих нова рецепта!!! Но като го нарязах - О, УЖАС!!!  Sick Sick  Sick Само с миризмата си останахме Joy

# 2
  • Мнения: 5 873
Скоро правих малко засукан чийз-кейк.Та такаааааа...нагласих го, натъкмих го отварям хладилника да го сложа да стегне иииииииии...формата се закача за едната поставка и...на плочките! SickХмммм, малко ми оставаше да убия някой-добре че бях сама и никой не разбра #Crazy #Crazy #Crazy

# 3
  • Мнения: 1 393
Тъкмо откриха СофияЛенд и с мъжа ми отиваме да ядем лазаня.Хапва той нещо и в един момент побелява  Sickи вади фас от устата си...ужас,а и той никога не е пушел.Случват се всякакви работи

# 4
  • ново
  • Мнения: 5 884
Лятото правихме ремонт на къщата, направихме камина, но на пода още не беше сложен гранитогреса, а беше на замазка.
Мъжът ми запали камината да опече риба на жар. Рибата готова, седнахме да вечеряме. По едно време усещам, че нещо хрупа в устата ми, питам майка ми, брат ми, мъжа ми - хрупа ли им нещо, те казват - не Naughty. Забелязвам, че мъжа ми се усмихва Laughing, питам го защо се смее, той казва, че защото в рибата имало пясък от морето и ме съветва да взема друго парче.
Накрая си призна Embarassed, че изпуснал едно парче на замазката, то съответно се налепило с пясък, той го изплакнал на мивката и пак го сложил на скарата, като мислел че всичко е наред Laughing

# 5
  • Мнения: 2 657
Преди две години сядаме да обядваме със мъжо и както си ям краишника на хляба,се 4у едно хрус-хрус и устата ми в кръв #CrazyВ хляба имаше стъкло и като се порезах на няколко места и ми се пуду езикааааа #Cussing out #Cussing out #Cussing outТа фъфлях после #2gunfire

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дени, за първи път в живота си, миналата неделя ме помоли да направя кекс. Аз, полетяла на крилете на щастието /о, тя най-после прояде.../ кацнах в кухнята. Всичко вървеше добре, бухна си както трябва, доби невероятен карамелен вид и го извадих да се охлади. Междувременно и мъж ми надуши и започнаха да обикалят. Дени идва и вика "Мамо, пък кекса намаля" Викам си - то бива, бива нетърпение, ама да го ядат врял.
Отивам - той останал тънък 2см. Чупнах едно парче...солен, та чак горчи.
Шматката му с шматки, сложила съм сол, вместо захар.

# 7
  • Мнения: 803
Първо искам да ви кажа, че ви чета редовно. Самата аз тепърва "прохождам" в готвенето и взимам рецепти и трикове главно от тук. За гафове мога да говоря до утре  Embarassed.
Ще ви разкажа за първия ми опит да правя палачинки, бях малка - на около 10-11 години и бях записала подробно всички указания и продукти, които майка ми беше казала.
Та, ставам една неделя сутрин рано-рано и решавам да изненадам майка ми като и направя палачинки. Смесих всичко в една голяма пластмасова купа, всичко беше точно. Слагам тигана на котлона и чакам мазнината да се загрее. Купата слагам на съседния котлон.
Седя и чакам, чакам, чакам - а мазнината си седи все така. Чудя се какво става и решавам да преместя пластмасовата купа, за да не ми се пречка. Дааааам, и както се досещате по невнимание съм включила онзи котлон, върху който е била пластмасовата купа, съответно дъното и се е разтопило без да се усетя. И аз както съм си в блажено незнание вдигам купата и незнайно откъде ( Mr. Green) почва да тече палачинкова смес. Аз се паникьосвам и почвам да се въртя в кръг, въртя и купата заедно с мен, а сместа се излива по килима, печката и каквото още беше в рамките на замаха ми. Joy
Ще ви спестя реакцията на майка ми. (  #Cussing out )

# 8
  • Мнения: 22 867
Аз пък, на една прошка преди години, отивам при кръстниците с мъжа ми с разни манджи и един огромен бухнал кекс, целият поръсен с пудра захар. Кръстницата ахка, охка ............и т.н. Заминахме си ние и след няколко дена тя ми се обажда да ми разкаже: " Решила да занесе моя прекрасен кекс на лекаря гинеколог, който и помогна да задържи детето си и тя си ходеше при него, като при кръстник. А жена му да вземе да среже кекса и да ги почерпи. Като опитали, оказало се, че това бялото не е пудра захар, ами някаква много ситна сол. А той беше много хубаво напудрен целия." Разправям аз на свекито, щото тя беше майсторка на кекса и тя побеля, порозовя и чак позеленя. Че като викна...........и познайте кой го отнесе? Свекъра ми, щото му трябвала солта, взел я, и явно е сменил мястото на пакетите със сол и захар, а тя не погледнала кой пакет взема, ами си карала наизуст. Толкова ми беше жал за човека........ Cry Ако знаех, нямаше да и кажа какъв кекс ми е направила. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт