Става ли за ясла на годинка и два месеца?

  • 566
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 195
моля ви споделете ми вашия опит.
ако има пускана тема - дайте ми линк че не открих с търсачката нищо интересно.
общо взето интересува ме става ли сина ми за ясла като е на 1г и 2 месеца.
ако става - как ще се справи там - не се храни сам, с памперси е и тн.........абе нещо средно между бебе и дете Joy
затруднени сме финансово и е добре да се върна на работа, но хич не ми се иска да ходи на ясла. и с мъжо не можем да решим ще се справи ли или няма..........така ми се иска да си го гледам но май нещата отиват на към ясла..........ще съм благодарна за всичката информация за това как е по яслите , която ми датете  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 468
Ще се справи, защо не?! Там ги хранят, който не може сам и много бързо се научават, защото гледат от другите и почват да ги имитират. Дъщеря ми тръгна на ясла на 1 г. и 6 месеца и не ядеше сама и с памперс, много ясно. Сменят им памперсите, винаги са ми я връщали чиста и вече /4 месеца по-късно/ яде сама и не дава да я храним - под достойнството й е Laughing.
Минусът на яслата е, че боледуват децата и туй то.

# 2
  • Мнения: 4 195
боже как ли хранят 20 деца нкуп newsm78 newsm78 #Crazy hahaha Joy - горките
Ню благодаря ти. аз не искам мойто да е специално и да ми го галят с перце - той е пе4ен и е много общителен ( даже прекалено) а и се опитва да се храни сам....ама е смешко, още неможе:) Crazy

# 3
  • Мнения: 122
детенцето е важно само да ходи ,на останалото ще се научи !леките успяват да ги нахранят:)децата бързо учат и в тази възраст харесват да се справят сами
колкото до памперсите-поне в началото се носят памперси за всеки ден докато детето се отучи

успех:)

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони тръгна на ясла на година и 2 месеца точно. Добре й понесе, дори съм на мнение, че ако беше тръгнала по-късно, щеше да преживее раздялата и смяната на обстановката по-трудно. За съжаление след 10-тина дни се разболя, поради неадекватно лечение от страна на ГеПи-то стигнахме чак до болница. Спряхме я за един месец, за да се позакрепи, и отново тръгна на 1,4 год. Много добре се оправяше - месец по-късно махнахме памперса, започна да се храни съвсем сама и да говори повече.

# 5
  • Мнения: 3 248
Естествено, че става! Party

# 6
  • Мнения: 1 393
На една приятелка детенцето тръгна на ясла на 1г.и се адаптира супер бързо,а даже и тогава не можеше да ходи.

# 7
  • Мнения: 7 430
Моя Вики тръгна на ясла преди 4 дни.
Все още се адаптира и го оставям за по 2-3 часа, понеже времето му за спане не съвпада с на другите дечица и сега в къщи се опитвам да го приравня.
Мисля, че в началото ще е по-трудно, но няма дете, което да не харесва да ходи на ясла или поне да не свикне.
Там ще му е интересно и ще го научат на много неща  Wink за това не се притеснявай  Naughty

Аз също исках да гледам Вики поне до 2г, но ми е малко трудничко вече, а и като дойде бебока вече трябва да е привикнал Wink

# 8
  • Мнения: 47 963
моята дъщеря тръгна на 1 г. точно,дори спеше по 2 пъти на ден,но съм страшно доволна,наистина,на 1г 4 м вече беше без памперс,опитваше се да пее още преди да може да говори,доста бързо напредна в говора,е,боледуваше доста първата гоодина,но вече не.иначе там ги хранят,мият,обличат,всичко.
може би случихме на добри лелки,проучи си внимателно района за добра група.успех

# 9
  • Мнения: 4 195
много ви благодаря за изчерпатекните отговори, страхотни сте Hug Hug Hug
вие сте ми най верния помощник ей  bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 153
Иво ходи от 3 дни на ясла и честно казано се оказах неподготвена за ситуацията, защото той е най-малък там, има нужда от по-специално внимание, а едва ли получава такова, а и няма как да получава, защото лелките не са Шива и при 20 деца просто няма начин. Да, мият ги, хранят ги и ги преобуват, но дотук! През останалото време детето си е буквално на самотек. Аз съм на мнение, че ако в тази, когато са все още ужасно зависими от някого е нужно да си получават вниманието вкъщи. За съжаление гледачката ни напусна инцидентно и се наложи да го дадем...........ще видим за колко време!
п.п. Не споменавам факта, че плачем и аз и той, когато го взимам и оставям, това само е черешката на сладоледа. Не предполагах, че ще ми е толкова трудно да го дам на ясла!

# 11
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Голямата ми дъщеря я пуснах на 1,4 м. на ясли. Не се притеснявай - има деца, които ги пускат преди да са навършили годинка. Просто понякога се налага. Леко адаптиране на детенцето ти пожелавам.

# 12
  • Мнения: 1 983
племенницата ми тръгна на 1г 1м на ясла, вече на 2г 2м, много плачеше в началото, но свикна, научи се да се храни сама, лелките казват, че е много музикална и се опитва да повтаря всички песнички
Вики тръгна преди 2 дни, много плаче и тя, но поне са с племенницата ми в една група, и двете си играят много добре, много се обичат
не мисля, че на 1г 2м е малко детето, според мен колкото по-рано тръгне, толкова по-лесно ще преживее раздялата, а иначе за храненето и преобуването не се притеснявай, там се грижат за тях, в нашата ясла много се занимават с дечицата, всеки понеделник виждам, че има изнесена програма с упражненията и заниманията, които имат
така че успех ви пожелавам  bouquet

# 13
  • Мнения: 955
Баткото тръгна на 1 год. и 3 мес. и само първата седмица плачеше. След това стана обратното почна да плаче за яслата и не искаше да се прибира в къщи защото там му беше пъти по-интересно от в къщи. Аз се налага да отделям повече време на малкото бебе и нямам време за него. Оправяше се страхотно. Докато са малки лелките ги хранят. Спокойно всичко ще бъде наред.

Общи условия

Активация на акаунт