Отговори
  • Мнения: 83
Бебка спи откакто е 3м1/2 при мен (тати в друга стая да се наспива). Вече е на 11м и все повече ми се струва невъзможно да се промени създалата се ситуация. Не че бързам, тя продължава да се буди 5-6 пъти за по 1-2 цоквания, и ако е в друго легло/стая няма да мога въобще да се наспя. Но все си мисля кога става този преход на 2-3-4 години ли? И как? Може би нещата ще се форсират ако се появи второ бебче, все пак мислим разликата да не е по-голяма от 3 год... Обръщам се към мамите с опит да споделят, макар и да знам, че няма две еднакви ситуации, а още по-малко деца.

(Пускам темата тук, защото някак си спането с бебка е неразривно свързано с кърменето и в другите форуми няма да ме разберат, но ако модераторът прецени нека мести темата някъде другаде).

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
На 2 години и 1 месец. Взехме леглото, долепихме го до нашето (няма решетки) от моята страна. Без никакъв проблем легна. Разбра ведага, че това си е нейното легло, с нейните чаршафи и завивки.

# 2
  • Мнения: 1 383
И ние като Бу, само че беше на година и 3-4 месеца. Зависи кога детето ще започне да спи без да се буди. Но сам в стая още не иска, за големия говоря.

# 3
  • Мнения: 7 106
Когато детето започне да си спи по цяла нощ, тогава можеш да се замисляш за отделяне с друга стая иначе ще е мъчение и за теб (най-вече) и за него. А за друго легло, варианта на Бу с долепеното детско креватче до спалната е идеален.
Дъщеря ми много отдавна не се буди нощем, но аз само отлагам преместването си в спалнята (и аз спя с нея в друга стая). В нашия случай, аз трябва да се подготвя психически за отделянето  Laughing. При нас няма никакъв вариант с долепено легло, защото спалнята ни е много малка, и затова от лятото мисля да я оставя Ева сама да се шири в стаята си.

# 4
  • Мнения: 340
И ние направихме като Бу преди 2 седмици някъде и беб изобщо не протестира, а аз се притеснявах, че ще трябва да свиква.  Сега като се събуди през нощта долазва при мен, хапва си и после си се прибира в неговото легло.  Струва ми се, че този вариант трябва да се нарече "и вълкът сит, и агнето цяло" и активно да се препоръчва на начинаещи кърмачки   Grinning

# 5
  • Мнения: 2 032
На 6 месеца. И двете. При нас проработи идеално.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 164
От самото начало дъщеря ми си спи в нейното креватче. Бих я отделила и в собствена стая, но за съжаление жилището ни е малко и още не е преустроено за детска стая  Grinning

# 7
  • Мнения: 43
И ние сме като Бу   от самото начало  кошарката и е без решетка откъм нашето легло само придърпвам храня и пак я връщам. Много ме е страх да не свикне при нас. Но даже и да я взимам в нашето легло да спи пак си е с нейната завивка.

Общи условия

Активация на акаунт