стоматологичен преглед по време на бременност-заплаща ли се?

  • 793
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,
Интересува ме някой знае ли дали бременните имат право на безплатен профилактичен преглед при стоматолог.Мисля, че някъде го четох, но не съм съвсем сигурна, а може да се бъркам с потребителската такса, от която сме освободени.

# 1
  • Мнения: 1 393
Аз докато бях бременна си плащах всяко посещение при стоматолог.Мисля,че имаше една пломба(10лв)която годишно поема здравнта каса,независимо дали си бременна или не

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Като бременна имаш право на 2 профилактични прегледа и 2 манипулации от здравната каса(пломби или вадене на зъб),ако си здравно осигурена.Всеки преглед се заплаща по 1,80 лв,а за другите 12,59 лв. от стойността  ти се поемат от касата.

# 3
  • Мнения: 5 391
По време на бременността плащах при всяко посещение при стоматолог.

# 4
  • Мнения: 109
Плащам си не само при стоматолога, но и за всеки преглед в ЖК ми вземат потребителска такса. Знам, че сме освободени, но не мисля, че си заслужава да го правя проблем.

# 5
мисля,че все пак няма да е зле да го направиш на проблем, защото те изрично знаят,че бременните са освободени от потребителска такса, но се опитват ако мине номера. казвам го защото съм лекар и страшно се дразня от подобни кокошкарски прояви на колеги, които си мислят ,че ще забогатеят с 1,6олв. надявам се да не обидя някого.

Общи условия

Активация на акаунт