връзка м/у Диабет тип І и АБКМ?

  • 748
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
някой знае ли има ли вразка м/у диабет тип І и алергията към белтъка на кравето мляко

# 1
  • Мнения: 599
Да, доказана е кръстосана реакция - клетките на имунната система реагират срещу клетките на панкреаса, които произвеждат инсулин, защото имат определени сходни структури с белтъка на кравето мляко. Ето защо се препоръчва изключително кърмене в първите 6 месеца от живота на бебето, а консумацията на прясно мляко трябжа да се отложи за  след навуршване на годинка. Това, естествено, не значи, че всички деца с АБКМ ще развият диабет! Роля имат и генетични фактори, някои вирусни инфекции и др.

# 2
  • Мнения: 704
има ли вразка м/у диабет тип І и алергията към белтъка на кравето мляко

Това предположение ме  Shocked Моята дъщеря е с АБКМ; мислех си, че има по-голяма вероятност да развие астма, но за диабет  Confused
Ne/Da моля те, дай някой линк да прочета нещо  Praynig , сигурно ли е това, което пишеш?
И все пак нали децата се захранват в определен момент, и какво - това би бил моментът на отключване на диабета?
Звучи ми много гадно, още повече, че моята баба страда от диабет /тип ІІ/, но все пак съм наясно с болестта, още повече ако става дума за дете ooooh!.

# 3
  • Мнения: 4 150
Ваксина сьЩо може да отклиу4и диабет.

# 4
  • Мнения: 6 039
И мен този отговор много ме изненада. Може ли малко повече инфо?Ne/DA, явно знаеш доста по въпроса? Помогни!

# 5
# 6
  • Мнения: 704
svasseva, благодаря за линка  bouquet

НО все пак в статията се говори общо за даването на кисели млека на малки бебета, а не за такива с АБКМ.
Авторката на темата е поставила въпроса именно за връзка между алергията и развитие на диабет.

# 7
  • Мнения: 599
Не се плашете, момичета, връзката не е задължителна! Не искам да ви стряскам повече, но наследствеността играе още по-голяма роля при диабет тип II. Много са отключващите моменти и никой не може да прогнозира със сигурност. Единственото, което зависи от нас, е да захраним правилно.

https://http://karmene.greatnow.com/diabet.html

Общи условия

Активация на акаунт