ВРОДЕНА АНОМАЛИЯ НА АНУСА

  • 1 776
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте!!! Преди два дни моя близка роди и детето няма вътрешните органи на дупето. Беше му направена операция и докторите са казали, че в 8-ми месец отново ще се оперира. Точна диагноза на аномалията не можа да ми каже. Ако някой се е сблъсквал с този или подобен проблем нека да пише.

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 10:43 от мама Криси

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Милото дете. Дано се оправи. Когато аз родих ме сложиха в стая с майка, която имаше такъв проблем с бебето. Правиха му операция в Пирогов, но не знам какво стана след това. Стискам палци за положителен резултат!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967

Благодаря за съчувствието! Аз много страдам за това дете и за родителите му. С майката сме израснали заедно и мисля непрекъснато. Дано получа отговори, за да са по-наясно, какво точно е положението.

# 3
  • София
  • Мнения: 558
В интернет едва ли ще намери интресуващата го информация, освен специализирана медицинска. Съществуват различни видове вродени аномалии - стеноза, атрезия/запушване/, липса/агенезия/ на ануса, комбинирани или не  с други аномалии на храносмилателната система и  мн. др.,  и в зависимост от това има и различни видове операции и последствия. Най-добре състоянието на детенцето може да му разясни лекуващият го хирург. Да не се притеснява, а да попита за всичко, което го интересува.

# 4
  • Мнения: 1 942
Да, наши познати имат детенце родено с такава аномалия. След втората операция всичко е ОК и вече няма никакви проблеми. Лекарите ще им обяснят, никак не е рядка тази аномалия. Оперираха ги тук в Русе и никой не се учуди и мая какво да се прави, сблъсквали са се с проблема често. Трябва да са им обяснили в болницата на какво се дължи. Познатата каза, че не е наследствено или генно, а се дължи на фактори от средата /все пак какво да ми каже!!/. Успокой ги, детето сега е 10 годишно и е съученик на племеника ми - абсолютно всичко си е наред, даже мисля, че незнае, че е родено с проблем. Дано всичко скоро се оправи при хората и се успокоят.

# 5
  • Мнения: 1 283
 Разгледай тук и дано намериш нещо по въпроса! Peace Стискам палци бебчето да се оправи! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт