Зъбки

  • 981
  • 8
  •   1
Отговори
Beb4o e na4,5 mes.Dnes biahme na porednata vaksina i poneje toi v poslednite 2 sedmici e dosta nespokoen i denem i nos6tem,spodelih tova s pediatarkata.4estno kazano misleh,4e sa koliki,za6toto taka si sviva6e kra4etata milia,daje pak izkarah kapkite,davah 4ai4eta i se 4udeh za6to ne se uspokoiava ot ni6to.A to kakvo bilo-zabki!!!4udia se ne e li tolkova rano,pak i kolko vreme e nujno dokato probiat,za6toto ve4e trudno izdarjam.Kupih mu gel za zabki ot aptekata i sega 6te probvam da go oblek4a s tova.Spodelete kak be6e pri vas.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 12:02 от Аурелия

# 1
  • София
  • Мнения: 15 197
Не може да се каже,че е рано.
Нормално първите зъбки пробиват през 6-тиямесец, плюс/минус два месеца. Така че, може да се каже, в норма сте Grinning

Много е мъчително за децата. Зъбките на моето дете винаги пробиват трудно-с температури, киселене..... Доста е неприятно, но бъди сигурна, че на бебоците им е по-криво отколкото на нас.

# 2
  • Мнения: 1 734
И на Боби му езлезе първото зъбче вчера. Не е рано. Ти с какъв гел го мажеш?

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
И ние сме същите, постоянно нервничи, преревава нощем, буди се, акаме по  на често и по редичко от нормално и сигурно са зъби. И нас ще ни измъчат, нямам търпение вече да видя зъбче, поне да знам че е от тях това неразположение на бебка.

# 4
  • Мнения: 1 341
От една седмица мибото ми дете е готово да си изтръгне чинето от устата. Ака много често (но не е рядко), кисела е с повод и без повод. Почти не иска да яде, буди се нощем. Гледах венците са й много бели, но като пипна с пръст в устата няма нищо.
Голям кошмар са, дано по-бързичко да се показват, че да не се мъчи толкова

# 5
  • Мнения: 196
Здравейте, и при нас зъбките се опитват да пробият - Коко е на 4.5 месеца. Една мама на две дечица като споделих и ме посъветва със стъклена чаша да натисна леко венчето на бебо и ако има бяла точица - скоро да чакам зъбче. Така и направих - едно бяло връхче ми се усмихна отдолу Grinning сега търпеливо го чакаме да пробие. А иначе - имаме разстройство, кисели сме, ама и през това трябва да се премине, какво да се прави. Айде повече усмивки и търпение Grinning  Grinning  Grinning !

# 6
  • Мнения: X
Не знам дали е рано, но на Борис вчера му открих 2 пробили зъбчета Simple Smile
На 4 месеца и 1 седмица е.
Напоследък беше кисел и трудно заспиваше. Вчера и консистенцията на акото му беше по-гъста и това ме накара да проверя...иииииииииии.... 2 бисерчета долу в средата Simple Smile

# 7
V4era masajirah vencite dolu na beb4o s gel4e-Dentinox.Naistina vednaga go oblek4i i tolkova dobre spa sno6ti.Sabudi se samo v 3.30 sutrinta da iade,a posle 4ak v 8!I otnovo zaspa.Mai dosta bezsanie mu se sabra naposledak.Kupih mu i niakakva grizalka za zabki,no mai ne ia haresva mnogo i si predpo4ita prastite(za moi uzas).Ne znam dali e viarno,no sam 4uvala 4e ako zabkite se poiaviat po-rano se razvaliali po-barzo.Znaete li ne6to za tova?Imam 2 priatelki zabolekarki 6te se obarna kam tiah da pitam.
A za vaprosa za akaneto-moiata pediatarka kaza,4e e problem ako bebeto hodi samo vednaj v sedmicata,togava se vzemat merki.No ako e na karma i se izhojda vednaj na 2-3 dni i e ka6avo ne e problem.Poneze i nie sme taka-na 2- 3 dni.Za razstroistvo pri niknene na zabki-ne sam 4uvala.No da ne e niakoi viris-nie go prekarahme naskoro.Davah orizova voda i vsi4ko se opravi mnogo barzo.Ako se obezvodni mnogo e hubavo da se vzemat prah4eta za obezvodniavane.
Mnogo zdrave na bebocite i dano vsi4ko mine leko sas zabkite!

# 8
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
За това че колкото по-рано избият зъби, по бързо се развалят не вярвам. На мен лично първият ми зъб е избил на 3м и половина, а досега да чукна на дърво на 24г. нямам нито една пломба, а родителите ми са със страшно проблемни зъби. Така че според мен това е божа работа. А за разстройство при никнене на зъби се случва много чест, както и вдигане на лека температура и нервничене на детето. Като гледам по-нагоре се успокоявам че не сме единствениет с такива проблеми, и пожелавам на всички по-бъзо изникване на малките бисерчета, в устенцата на нашите съкровища Laughing

Общи условия

Активация на акаунт